Великолепният век, Кьосем, Мехмед Завоевателя и други исторически сериали №8

  • 98 199
  • 735
# 555
Някой да подшушне моля Кеманкеш остава ли жив .Много ми е любим този човек и като поведение и роля.
Виж целия пост
# 556
Не ми се вярва, да остане жив. Няма как, но не съм стигнала още до тези серии.
Виж целия пост
# 557
Някой да подшушне моля Кеманкеш остава ли жив .Много ми е любим този човек и като поведение и роля.
Скрит текст:
В 64еп. е жив и май така ще остане
Скрит текст:
Кюсем го спаси в последният момент с еничарите
Колко епизода е този сезон?
Виж целия пост
# 558
Почвай го, той е много по-хубав. Те нямат сравнение всъщност.

При Великолепния век за Сюлейман , има ли го братоубийството?
Виж целия пост
# 559
Привет! Hug

Почвай го, той е много по-хубав. Те нямат сравнение всъщност.

При Великолепния век за Сюлейман , има ли го братоубийството?

Законът за братоубийството, известен като закон на Фатих е от 15 - ти в. - времето на Мехмед Завоевателя, а Сюлейман сяда на трона през 16 - ти в., но няма братя, единствен наследник е. Братоубийства има и преди Фатих, а синовете на Сюлейман намират смъртта си преди неговата кончина. Само Селим оцелява и се възкачва на трона след Сюлейман.



Ваня Hug, и аз продължавам със "Султанът на моето сърце", вече всички серии с рус. суб. са тук

https://vk.com/topic-120644984_38582975
Виж целия пост
# 560
Почвай го, той е много по-хубав. Те нямат сравнение всъщност.

При Великолепния век за Сюлейман , има ли го братоубийството?
Има го, но това се случва само с един от петте принцове, и то в предпоследния епизод 138 на филма, когато са останали само двама (Кьосем е общо 60 серии по турския формат, а ВВ Сюлейман е 139). Кървищата са по-малко от тези в Кьосем и като цяло ми харесва повече.
Виж целия пост
# 561
Привет! Малко със закъснение, но не ми хареса поведението на Кьосем преди смъртта на Мурад. Имам пред вид, че му каза, че Ибрахим е жив и с това застраши живота на Ибрахим. На смъртния одър на Мурад Кьосем гримирана и облечена в червено, цветът на победата, с тежки бижута. Вярно, че е трябвало да създава усещането за власт и величие, въпреки ситуацията. И все пак ми се вижда пресилено. Добре, че успя да пролее няколко сълзи накрая и да му каже утешителни думи преди смъртта. Иначе щях да си мисля, че е станала съвсем безчувствена.
Виж целия пост
# 562
Ех , изгледах и последната серия.Много тъжно , такава велика султанка , а такъв трагичен край.Но няма как  , все някога всичко свършва.
Виж целия пост
# 563
Не съм гледала финала, но все пак трябва да даде път на по-младите. Не случи на синове, на снахи... Все тя е правата, а те не я разбират... Като не става доброволно, става по друг начин.
Виж целия пост
# 564
Не съм гледала финала, но все пак трябва да даде път на по-младите. Не случи на синове, на снахи... Все тя е правата, а те не я разбират... Като не става доброволно, става по друг начин.


И аз това точно си мислех вчера....то бива тя да е права, ама как нито с Осман, нито с Мурад, нито с Ибрахим успя да мели брашно както се казва. Как пък все децата бяха криви с нещо...нещо нещо май не е сигурно в чий телевизор е повредата...

Вероятно истината е някъде по средата, нещата никога не са само черни или само бели, а сиви...
Виж целия пост
# 565
И аз приключих със сезона, много тъжен финал за Кьосем, но животът и я е превърнал в това което видяхме накрая.....дадох си сметка , че в първи сезон опази Мурад, Баязид, Касъм и Ибрахим от "лошите", но не успя да ги избави от злото в себе си, погуби ги един по един, веднъж вкусила от властта, не можа да превъзмогне егото си, да пусне юздите и да ги преотстъпи на друг, язък, дето казват Close
Виж целия пост
# 566
Здравейте!  Hug
Тази седмица и аз гледам епизодите по бтв. Съзнателно не бях гледала „Кьосем“ от миналата година. Покъртителен сериал.
В последната трета на снощния еп. показаха началото на финалния оригинален еп. Разпокъсването му в три бг еп. отнема много от смисъла, заложен в композицията на оригинала.
Сега коментирам оригиналния еп, чието начало видяхме снощи:
дотук Кьосем изпълни според възможностите намеренията си за живота на шехзадетата, поверени и от султан Ахмед:  включително затварянето в клетка на Ибрахим, който иначе с възкачването на трона на внука на Кьосем трябваше да бъде екзекутиран. Това е поредният път, когато Кьосем спасява живота му (последния - след опита за екзекуция от Мурад). Финалният еп. започва с  размислите на Кьосем за това каква памет остава за човек след смъртта. Обикновено, разсъждава тя, това са последните негови действия, които предстои да видим в този последен еп., обградени от началото (показано снощи) и жестоката и смърт. И това е интересното в композицията на финала, че тези последни свързани с нея събития, които са оставили най-силна - негативна като цяло следа за нея в историята - са събрани в този последен епизод. По този начин сериалът влиза в  своеобразен диалог с историята, която пази спомена само за тези последни събития и сякаш нищо преди това не се е случило. Тук разбира се най-важното е какво зрителите са разбрали за нея от това „преди“. Дотук Кьосем като майка и държавник с идея за съдбата на шехзадетата изпълни всичко, което имаше като намерения и възможностите позволяваха; оттук нататък ще видим само държавника, а последно - и „излизането от релсите“ на нормалното. Но не е ли човешко както полудяването на Ибрахим, който най-дълго преживя целия ужас на историята от Осман дотук, така и загубата на равновесие и отклонението от "нормалното" за Кьосем след умората от многото години отговорност за държавата и шесте поверени и шехзадета - една изключителна ситуация за условията на Османската империя, след като преживее всичките си деца, на две от които е осигурила трона, на които правилата в империята са отказвали дори живот? И наистина въпросът е: какво от всичко остава в съзнанието на хората след време. В диалога с историята сериалът противопоставя свое виждане за Кьосем, изпълнено с разказ за предхождащи този печален финал събития. Въпросът, зададен в началото на финалния еп., остава валиден и когато тази история е само художествена възстановка.

И нещо интересно:
На 27 срещу 28 юли ще могат да се наблюдават два червени обекта на нощното небе – Марс и Луната. „Кървава Луна“ ни  показаха и в „Кьосем“ като предвестник на лоши събития. 
   



Виж целия пост
# 567
Току що изгледах монолога. За мен Кьосем е звяра, който пожертва дори децата си в името на властта. Трудно ми е да догледам сериите и ги влача от две седмици точно поради тази причина. Нямам нерви дори да я анализирам, защото не ми хареса това, в което я превърна харема, властта, династията. За мен половин живот Кьосем се бори за децата си, а през другата част ги пожертва . Всичко изгуби смисъл ....
Виж целия пост
# 568
И за мен Кьосем пожертва децата си в името на властта. По-точно в името на управлението на една държава такова, каквото тя си го представя. Опитите на синовете й да управляват по друг начин не бяха подкрепени от нея. Тя ги сменяше,  с обещанието, че те няма да бъдат убити. Кьосем обаче не успя да се справи с бунтовете, които сама  организира, и синовете й, станали султани, биваха убивани. Само Мурад умря от болест, и то пак ускориха смъртта му, с нейно съгласие. Накрая Кьосем явно се самозабрави, искайки и смъртта на внука си. Нали и внуци има няколко, както имаше няколко сина. Синдром на Бърноут ли беше.  Ами крайно време е да я спрат. Тя съвсем се откъсна от идеята, с която започна да управлява.
Виж целия пост
# 569
Добър вечер.
Кьосем ме втрещи докъде стигна с желанието си да властва. ooooh! #Crazy
Стана причина за смъртта на децата си, а сега се опитва и на внуците си да посяга, а дъщеря й я срази с думи преди да си замине и всички които и бяха верни я зарязаха.
Щом Кеманкеш се отрече от последната й заповед няма какво да говоря повече.
Жал ми е за него(любимец ми е) и за Хюсеин, и за Хаджата(дано не греша имената на последните двама) че си отидоха заради лоялността си към нея.
Кьосем ме отврати като човек, малко й е това, което я чака.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия