Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 039
  • 808
# 735
Импала аз съм имала този случай с енциклия коклеата. Мнооого исках да я размножа. С"иа да ме питаш защо- не знам.  На два пъти от стари булби отделях по две - нищо не стана , пускаха едни дребуси изродени, които едвам едвам се развиваха за да пуснат и те други дребуси защото самите не са читави. Само си осакатих растението.
Но ти стискам палци и пожелавам успех. може пък да стане,
Виж целия пост
# 736
Благодаря!
Можех просто да ги изхвърля. Така поне ще им дам шанс, пък каквото стане.
Виж целия пост
# 737
Здравейте, тази мини е с първи цъфтеж при мен.
Виж целия пост
# 738
Вчера третирах болните орхидеи. Сега ще наблюдавам. Малко ме беше страх,да не ги убия и сложих малко отрова,дано  да подейства! Днес питах и цветаря какво да правя. Той ми каза да купя мед(химичното значение на мед) на прах и да напръскам с него! Не намерих в първата агро аптека,но не знам дали ще има ефект. Вие чували ли сте за подобно третиране?
Виж целия пост
# 739
Вчера третирах болните орхидеи. Сега ще наблюдавам. Малко ме беше страх,да не ги убия и сложих малко отрова,дано  да подейства! Днес питах и цветаря какво да правя. Той ми каза да купя мед(химичното значение на мед) на прах и да напръскам с него! Не намерих в първата агро аптека,но не знам дали ще има ефект. Вие чували ли сте за подобно третиране?


За медта тук
https://www.facebook.com/groups/517426221748868/permalink/846966408794846/


Цитат
Органичните пестициди биват:
 Въглеводороди и халогенопроизводните им.
 Нитросъединения. Пестицидната им активност е няколко пъти по-голяма от тази на въглеводородите;
 Амини и соли на тетр-аминови основи. Фунгицидната и бактерицидната им активност расте с нарастване на молекулната маса;
 Алкохоли, феноли и етери. Алкохолите са относително слаби пестициди, въпреки че активността им е малко по-висока отколкото е на въглеводородите. Въвеждането на халогенни елементи засилва действието им. Фенолите са значително по-активни;
 Карбонилни съединения. Алдехидите са по-токсични за насекомите от алканите. Пестицидната активност на диалдехидите е малко по-висока от тази на алдехидите. Ароматните алдехиди са по-активни от мастните. Кетоните имат незначително действие. Хиноните са с по-голяма пестицидна активност от алдехидите, особено като фунгициди и хербициди.
 Карбоксилни съединения и техни естери. Използват се най-вече като хербициди.
 Амидни киселини. Имат фунгицидни, регулаторни, инсектицидни и хербицидни свойства.
 Арилоксиалканкарбоноати. Най-голямо значение имат като хербициди и регулатори на растежа на растенията.
 Производни на карбаминоата. Инхибитори. Широко се използват като инсектициди, хербициди, фунгициди и бактерициди.
 Производни на тио- и дитиокарбаминоатите. Те са с широк спектър на действие.
 Азосъединения .
 Органични съединения на калая.
 Фосфорно-органични съединения (ФОС). Това е една от най-важните групи съвременни пестициди. Притежават висока инсектицидност и акарицидност и широк обхват на действие за вредни членестоноги;
 Производни на имидазола и бензимидазола. Имидазолът затруднява образуването на ергостерин в гъбите.
 Хетероциклени съединения с три и повече хетероатома.

Неорганични пестициди биват:
 Сяра — ситно смляна или в колоидно състояние се използва като акарицид и фунгицид;
 Медни съединения — използват се самостоятелно или като смес с органични пестициди; най-често използваното медно съединение е т.нар. "син камък" - CuSO4.5H2O отровно!!!
 Фосфорни съединения: P2Zn3; P2Mg3; PAl. Използват се главно като зооциди;

Край на цитата

Нов цитат

Клас ПРЕПАРАТИ съдържащи МЕД – Те имат масово фунгицидно, бактерицидно защитно и контактно действие. Препоръчвам да бъде използван когато заболяването има неопределен причинител. Прилагайте само за междинна обработка.
1. Купроксат
2. Медян Экстра и др.
3. Курзат
4. Чемпион
5. Купросил
6. Блу Бордо
7. Ордан

Край на цитата


За системните инсектициди
Всички линкове които публикувах примпървоначалното запитване имат информация кое как и колко. И защо е така.
Концентрацията на системните инсектицид  дори се удвоява. Иначе все едно нищо не се прави. Няколко пъти повторихме че системните са безвредни за хора и топлокръвни и за растенията и за пчелите.

 "Именно затова използвайте системни препарати. Тяхната отрова попада ВЪВ растението като се усвоява от него, прониква във всичките му части и те стават токсични за вредителя. Така инсектът хранейки се с тях се трови.

Препоръчвам:

- дантоп

- моспилан

- конфидор-макси

- акатара

Разреждане в концентрация един грам на един литър. Поливайте или накисвайте с този разтвор. Обработвайте всички растения от колекцията си дори да не забелязвате поражения "


Момичета, не очаквайте че някой ще ви смели информацията която е направена максимално понятна и достъпна. Просто не може да се очаква всичко наготово. Изисква все пак и усилия от ваша страна, поне малко. Всичко е систематизирано и направено да пести време и усилия на всички нас, на  не дъвчене отново и отново едни и същи неща. Просто трябва да потърсите и прочетете.
Виж целия пост
# 740
А защо твърдите, че системните инсектициди са безопасни за пчелите? Аз попадам на съвсем противоположна информация, включително предупреждения върху опаковките на препаратите.
Ето, хващам един - препоръчвания Моспилан, пише, че активното вещество е от групата на неоникотиноидите и веднага изскача статия, че те са масовите убийци на пчелите...
Виж целия пост
# 741
Момичета, не е орхидея, но не се стърпях Simple Smile Пролетен поздрав за всички!
Виж целия пост
# 742

Моспилан, пише, че активното вещество е от групата на неоникотиноидите и веднага изскача статия, че те са масовите убийци на пчелите...


Пояснявам се веднага. Всичко е конкретно за орхидеи. Понеже групата е с насочване за орхидеи, материалите са съобразени с тяхната специфика. Всъщност орхидеите които отглеждаме у дома нямат полен и са  напълно безвредни за пчелите. Голяма част от тях и в природата нямат полен...

Във връзка със странностите на тяхното опрашване имаме страхотен материал на първа страница. Изваден от списание НДжиографик
Виж целия пост
# 743
Здравейте! Днес реших да изместя едната си орха в по-малка саксия и по корените има кафеви неща, които не мога да отстраня. Пробвах с четка за зъби, но не пада. В саксията по корите имаше бели дребни точици. Дали е болна и как да процедирам
Виж целия пост
# 744
Вчера, при поредното посещение на Хоуммакс, се сдобих с Ванда. От много време ги гледам, но не ми се даваха толкова пари. Сега бяха на разпродажба. Ще съм благодарна на съвети как да я гледам - висяща или във ваза.
Виж целия пост
# 745
моята се чувстваше по-добре висяща на прозореца.
любимият я премести във ваза, направи всякакви устройства за закрепване, центриране, задържане над нивото на вазата... но ми се струва, че си отива Sad Sad Sad
мога ще я върна обратно на прозореца, но пък той ще се обиди...
Sad
Виж целия пост
# 746
След седем! хвърлени пъпки тази примадона реши все пак да цъфне:
Скрит текст:
А можеше да е страхотна, с близо 20 цвята.
Виж целия пост
# 747
Здравейте,

някой използвал ли е "СЕРАМИС За Листа На Орхидеи" или 3те продукта от серията на Лактофол за растеж, цъфтеж и спрей за листа?
Виж целия пост
# 748
Здравейте,

някой използвал ли е "СЕРАМИС За Листа На Орхидеи" или 3те продукта от серията на Лактофол за растеж, цъфтеж и спрей за листа?

Аз ползвам тора на Лактофол за цъфтеж за втори път. Първият път беше преди 2 години и отново нямаше ефект. Сега го взех по-скоро заради мушкатото - там действа Simple Smile От 2 поливания в началото на лятото цъфти нон стоп.
Виж целия пост
# 749
Привет група. Чета ви от доста време и се радвам на красивите ви бижута! И аз имам няколко орхидейки, които гледам от 2-3 години. Местихме се в нов дом и на първоначалното място, на което бяха сложени, орхидеите полудяха. Непрекъснато излизаха нови корени, листа, но си имам една разбойничка, която много ги тормозеше и се наложи да ги преместя. Там явно слънцето им беше много силно и листата омекнаха, пожълтяха, на някои в началото на стеблата им почерняха. Пресадих 2 от тях, но не виждам подобрение и не знам какво да ги правя. Туко що забелязах, че по цветоноса на едната има сълзички. Идеи как да им помогна? Тази, която е най-зле в момента има над 15 цъфнали цвята, но нещата не вървят на добре, гледайки листата й Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия