Право, архитектура или биология?

  • 5 756
  • 19
# 15
Нищо, че са гръмки. Въпросът е дали са достоверни. За правото в БГ писах от собствен опит, но имам поглед как е и навън. В Америка е каторга. Архитект в БГ също не е добре. За навън нямам представа.
Виж целия пост
# 16
Не, аз съм зъболекар. Но в обкръжението ми от моя набор има адски много млади архитекти, които буквално се преебаха с тази специалност и сега работят за 400лв на месец. Специалността е адски прехвалена и е останало остарялото мнение от преди, че е много елитна. Факт е, че е прекрасна специалност, но няма реализация за толква много млади хора.

За правото в Германия знам, че е много много трудно, хората дори и немците стигат до 5ти 6ти курс и не ги пускат да завършат на последния държавен изпит. Да те изхвърлят от системата след толква много труд 5 години  и нервни сривове е просто ужасно. Казвам го от опит на мои близки хора. Има и естесвено хора, които успяват..

Важно е, това инфо да се предаде на новото поколение пред кандидатстване, после някой да не се чуди откъде му е дошло. Но вместо мерси получавам само хейт Grinning

ps: haters gonna hate..
Виж целия пост
# 17
Извинете, но това че в България има недобре платени професионалисти е съвсем друг въпрос. Самата вие сте то написали"няма реализация за ТОЛКОВА МНОГО млади хора" това не значи, че няма реализация за малко от тях. Така,
 второ изобщо не става дума кое е елитно и кое не, а какво подхожда на уменията и качествата на личността, защото може да е много елитно да си зъболекар, ама ако нямаш нужните умения и 400 лв. заплата няма да вземаш.
Колкото до правото "има и успели" ...ама много сте права-има и успели и не може да знаете кои са успели и кои не, защото вие "имате познати". Противоречите си и никой не ви хейтва, а просто не е необходимо да изказвате такива крайни коментари, защото ваши познати имат неуспешни опити в определени професионални направления.
Виж целия пост
# 18
Според мен човек много добре трябва да прецени с какво точно иска да се занимава, кое ще му е приятно и ще му идва отвътре, а не определящи да са някакви не съвесем ясни неща като очаквано заплащане и възможности за реализация. Ако ти е приятно да работиш дадена професия, шансът ти да се реализираш в нея е най-голям. Аз затова навремето реших да не кандидатствам медицина. Трудно се влиза в тази специалност, професията е голямо предизвикателство, елитарна е,  дава отлична възможност за изява, отговорността е голяма и това всичко много ме привличаше. Обаче съм страшно гнуслива, не мога да гледам кръв и прочее, поради което колкото и умна и амбициозна да съм, няма как да съм добър лекар.
Мога да дам мнение за юридическата професия в България от първо лице. Правото в България не е като по филмите, с бляскави речи в съдебна зала. Почти цялата работа се състои в писане и четене, и по този начин човек изявява себе си и помага на обществото. Не съм съгласна, че ако е амбициозен, българският юрист няма да има време за семейство и деца. Просто ще работи с по-малък размах и в по-малък обем. И за по-малко, но достатъчни за поддържане на нормален за България жизнен стандарт пари. За целта обаче трябва да е сериозен, отговорен и прецизен в работата си. Специално за жена юрист с деца има възможност за реализация в държавата администрация, и не само.
Виж целия пост
# 19
Реализацията в правото в чужбина, ученето му и практикуването няма много общо с България. Мисля, че питането беше за следване в чужбина. Дванадесетчасовите работни дни не са изключение. Излизането по майчинство се полага, но не е желателно от фирмите. От друга страна да учиш право не означава обезателно да работиш като адвокат, има и други възможности.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия