Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 29

  • 64 520
  • 749
# 375
Аз пак искам да повторя, че високи подпочвени води не значи задължително, че ще се наводняват сградите. На мен поне до сега не ми се е случвало да имаме наводнение за 18 години живеене в квартали с високи подпочвени води. Wink
Виж целия пост
# 376
Ами те изобщо не трябва да се наводняват, ако строителите са си свършили работата и не са пестили. Горният линк, който дадох, е точно по тази част.
Виж целия пост
# 377
Знам за блок (строен е някъде 80те години), в който се наложи преди години да сложат помпа. Имало е високи води, но едва преди няколко години са започнали да наводняват. Блока си е здрав, помпата е в мазето и не пречи, гаражи нямат. Живяла съм в НС - уж всичко било наред, около две години след построяването започват проблемите - наводнени мазета и гаражи, влага и тъпото обяснение, че проблемът бил дъжда, който се "просмуквал" и минавал през цепнатини, и така се събирал в мазето. Нищо не направиха, влагата пълзеше по стените - виждаш как избива мухъл тук и там. Според мен в такъв случай и десет помпи да сложат, няма да спаси калпавото строителство. А съседни блокове, и стари, и по-нови, нямат този проблем.
Виж целия пост
# 378
Сградата ни е от 33 година и се пълни мазето при дъжд и от близо 50 години е с помпа.
Виж целия пост
# 379
И не мирише на влага и мухъл Simple Smile
Виж целия пост
# 380
През 1933 година едва ли е имало днешните дренажи и хидроизолация. Незабравим спомен имам от миризми след сериозен дъжд по улица Искър в частта към СМГ...
Виж целия пост
# 381
Дон, не знам как точно се прави изпомпването с помпа от основите, не ми се занимава, като една друга потребителка, да ръчкам в нет-а за научно-популярни статии по темата и да давам линкове. Знам това, което съм видяла - докато течеше строежа на  голяма Г-образна кооперация с 2-3 подземни нива, имаше включена помпа/помпи, като изтичаше в уличната канализация доста силна струя вода. Става дума за кооперацията на ъгъла  на Искър и Панайот Волов. Поради това и нагоре към Дондуков изчезна, по-точно е слязла доста по-дълбоко, и водата в кладенците в дворовете. Това за физиката. Иначе помпите, предполагам с голяма доза вероятност, не са на ниво под на подземните гаражи, а в основите под гаражите, което означава, че подът под колите трябва да си е сух. Пак подчертавам, че предполагам, не знам със сигурност.
Знам също че за 20 г. само веднъж след един пороен дъжд, заради до болка познатите проблеми с непочистени шахти по улиците, се наводни сутерена на къща нагоре към Дондуков и канализационното съдържимо тръгна да извира в баня на първи етаж над сутерена. Иначе въпросният сутерен е сух, настилката е цимент в общото помещение и дюшеме в индивидуалните, а дюшемето за всичките почти 100 г. от построяването на сградата не е изгнило. Но пък и къщата не е голяма, не знам колко са дълбоки основите. Лека миризма на мухъл има заради абонатната станция и незаинтересоваността на живущите да направят не особено скъп ремонт на това помещение.
Знам също, че на Сточна гара, дето е най-ниското и с високи подпочвени води, сутеренът отново на стара къща, на 4 ет. над сутерена, също беше с дюшеме неизгнило, в сутерена имаше живеещи, както и складово помещение за въглища, които също не се мокреха. Помпи и в двете стари къщи не е имало, естествено. Как са го правили едно време - нямам представа.
Виж целия пост
# 382
С мерак са го правили предполагам. Не знам някой вярва ли, че днешните строители ще инвестират вного пари в това да няма проблеми с подпочвени води, щом могат и да не го правят. Аз лично не вярвам. Sad
Виж целия пост
# 383
С мерак са го правили предполагам. Не знам някой вярва ли, че днешните строители ще инвестират вного пари в това да няма проблеми с подпочвени води, щом могат и да не го правят. Аз лично не вярвам. Sad
Въобще не е толкова скъпо, особено когато се прави по време на строежа на сградата по цени на едро, а не след това на единична цена. Но дори и по цени на дребно като се раздели на примерно 15-20 апартамента пак не е кой знае колко много. А по-принцип точно днешните строителите ПОНЯКОГА правят несравнимо по-добри сгради спрямо тези строени в периода на криза 2009-2014 и въобще спрямо цялото останало СС, епк, панели и т.н. Високите цени позволиха да се печели дори и при изключително добре построени и обезшумени сгради и ако се интересува човек може да си купи много добър апартамент. Разбира се не цялото ново строителство е добро, даже напротив, но важното е, че точно в момента човек има избор.
Виж целия пост
# 384
Предстои ми закупуване на апартамент в сграда на фирма ТОБО намираща се на ул. Бунтовник . Знаете ли нещо за фирмата и сградата

Некадърни строители, бягайте от тях. В Манастирски ливади в най-горната част, близо до Околовръстното преди години ходихме да им гледаме сгради, още недопостроени, пак за оглед за евентуално купуване - още недовършени, вече се разпадаха, а частите, които уж бяха довършени - съседни входове - бяха като след земетръс...

През 1996 година закупих от тях на зелено жилище в Манастирски Ливади на ул. Мур . През 2015 г закупих пак на зелено в техен обект в Младост на ул Ана Ахматова . Като цяло съм доволен . Строителството е качествено за България имат закъснение около месец  , което е нормално с оглед нашата администрация и проблемите в Младост .
Виж целия пост
# 385
Ами те изобщо не трябва да се наводняват, ако строителите са си свършили работата и не са пестили. Горният линк, който дадох, е точно по тази част.
+1
При подпочвени води се прави дренаж = водите се отвеждат от сградата или надолу на по-дълбоко, или в канализацията (зависи от начина на движение на водите).
А ако има помпа, значи дренажът или не е достатъчен, за да реши проблема, или не е качествено направен, или пък го няма въобще.
Ако беше за без пари, инвеститорите щяха да правят дренаж,...
Виж целия пост
# 386
И не мирише на влага и мухъл Simple Smile

Мирише, факт. Мазетата също не се ползват. Кофти е, но трябва доста пари да се оправи и като са малко апартаментите е тегаво.
Виж целия пост
# 387
Оптвам се да намеря мнения за Red Tower в Банишора. Знаете ли нещо повече? https://redtower.bg/#
Виж целия пост
# 388
2008 г. за дренаж, изолации и тн. на комплекса в Манастирски ливади Запад, за който писах, се говореше за цена от 350- 400 евро на квадрат. Предвиждаха се подземни гаражи под всички сгради и трябваше да се отводни качествено.
Виж целия пост
# 389
Как смятате /основно отправям запитване към привържениците на теорията, че имало балон в недвижимите имоти/ - тази статия как ще се отрази на цените:
https://nova.bg/news/view/2018/09/16/226858/%D1%85%D0%BB%D1%8F%D … 0%B4%D0%B5%D0%BE/

Хлябът поскъпна в няколко града на страната. За повишението предупреди преди дни и министърът на земеделието и храните. В Пловдив цената скочи с 20 процента, а в Пазарджик увеличението на хлебните изделия е с 30 стотинки.
Опасенията на потребителите са, че след поскъпването на хляба, ще скочат и цените на останалите храни и продукти.

Ма вие още ли смятате, че има "балон"?!? 30% скочи хлябът, и му предстои още един скок до края на годината. А пък имотите чакай да поевтинеят.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия