Защо можем да износваме бебета?

  • 2 475
  • 11
"Наскоро обаче са намерили не просто парче, а цял един вирус в него - и то в генома вероятно на всеки човек наоколо!

Въпросният вирус е от групата на поли-ДНК вирусите. Логично е да се предполага, че просто случайно се е закрепил към генома, и се влачи с него, като безвредна добавка. (Еволюцията не елиминира безвредните добавки в генома, или по-точно го прави много, много по-бавно.) Но не е така - човешкият организъм активно използва гени от набора му за свои цели. И то за най-своята цел на човешкия род - размножаването!

Едно от качествата на този вирус е, че той подтиска имунитета на гостоприемника, за да не бъде унищожен твърде лесно в организма. Подтискането се обуславя от един ген в него, който отключва при активиране сложна процедура по подтискане на имунитета към вече налични в организма чужди обекти, но почти без да засяга реакцията към новопостъпили. (Тук най-подло си спестявам няколко страници обяснения и схеми.) Та, този ген се активира в организма на бременните жени - и именно той спомага тялото им да не отхвърли зародиша, който се развива в него. Възможността да износваме децата си дължим на това, че сме изпиратствали генома на въпросния вирус.

И кво стана? “Когато чумата върне на хората децата”… Оказва се, че един вид чума (принципно болестотворен вирус) е отговорен за това изобщо да можем да имаме деца!"

прочети цялата статия
Виж целия пост
# 1
Много любопитно. Чудото на майката природа.
Виж целия пост
# 2
Наистина звучи правдоподобно. Ако не те затруднява, дай линк към инфото. Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Невероятно, но факт - поредното чудо на природата Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Природата никога не престава да ме диви  с нейните чудеса.Наистина много интересна теория. Peace
Виж целия пост
# 5
Много интересно... отивам да чета статията.
Виж целия пост
# 6
знаех за това че действа такъв имуноподтискащ фактор но не знаех че е изпиратстван от вирус. Обаче твоето инфо ми повдигна един друг въпросец: как ли става същия фокус при животните... по-точно при дуругите бозайници, там чуждите тела, имунната реакция срещу които има да се подтиска са почти винаги повече от 1 и всяко - с различно ДНК.
Виж целия пост
# 7
Природа.
И с двете брем. имах много силни болки, темп. Казвах на мъж ми "организма ми се бори с бебето".
Виж целия пост
# 8
АнМари, ами да, за организма ни бебето е чуждо тяло. При теб реакцията е била подобна на това да имаш трънче: мястото около трънчето се възпалява, има повишена температура, боли... И така, докато биологичните процеси не избутат трънчето. Ако кожата не се затвори над него. Тогава тялото ще се опита да резорбира - явление, наблюдавано и при неуспешни бременности.

Раждането всъщност е начин за спасяване на майката. Бебето очевидно би могло да стои и по-дълго, да се развива и храни. Е, няма да има такъв интензивен интелектуален растеж, но ще си е добре от биологична гледна точка. Само че подобно нещо би било опасно за майката. Всички, които сме били в 9-ти месец знаем какво е: трудно дишаш, трудно се движиш, трудно седиш, трудно ядеш, трудно спиш, дори трудно мислиш.

Изумително нещо е животът!

Виж целия пост
# 9
Благодарности, че сподели с нас тази интересна статия   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
Не прочетох цялата статия,но написаното в постинга ме впечатли.Интересен парадокс-уж вирусите се свързват по принцип с нещо лошо за организма,а точно този вирус помага да се сътвори чудото на живота.Благодаря за информацията!
Виж целия пост
# 11
Благодаря за интересната тема  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия