От аптамил към Лактана Био

  • 6 385
  • 12
Здравейте!От почти две седмици дохранвам с адаптирано мляко Аптамил но се запече.Казаха ми да и взема Аптамил комфорт 1 но вече четвърти ден пак не сме акали.Сега ми препоръчаха това мляко Лактана Био.Моля за мнения.Ще ни се оправили изхождането.
Виж целия пост
# 1
Здравейте!От почти две седмици дохранвам с адаптирано мляко Аптамил но се запече.Казаха ми да и взема Аптамил комфорт 1 но вече четвърти ден пак не сме акали.Сега ми препоръчаха това мляко Лактана Био.Моля за мнения.Ще ни се оправили изхождането.

Със сигурност ще помогне, защото Лактана БИО е с пробиотици. Но винаги трябва да имаш едно на ум, че всяко всяко дете реагира по различен начин към млеката. Лично аз винаги съм препоръчвала Лактана БИО поради всичките му тези предимства. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Синът ми мина по същия ред с АМ, първо взехме Аптамил - запече се зверски след което смених с Аптамил Комфорт - никакъв ефек Confused
Взех Лактана Био и си решихме пороблема, пие го от осем месечен та до ден днешен.
Много съм доволна Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти Сенди много.Следобяд и аз ще имам вече това мляко Лактана и дано се оправим.
Виж целия пост
# 4
Ние оправихме с Лактаната не само стомашни, но и алергични проблеми  Peace
Дано и при вас ефектът е такъв!
Виж целия пост
# 5
И ние се оправихме от Лактаната бяхме на Аптамил и след това минахме на Лактана на нас ни помогна освен за запека и за коликите.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви на всички за отговорите!Дадох и вече Лактана Био но нещо се мръщи все още.Дано да започне да го яде.Вие така ли бяхте?
Виж целия пост
# 7
Лактана  Био  е страхотно мляко,дано само и бебето ти го хареса  Peace При нас малката така и не пропи единицата,но сега си пие с удоволствие двойката  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
И аз искам да минавам от аптамил към лактана био, заради проблеми с акането, които оправихме с пробиотик биогайа, а в лактаната се съдържа и ще ми идва по изгодно.Основно ,че е биооо.Ще ви следя с интерес.
Виж целия пост
# 9
Лактана  Био  е страхотно мляко,дано само и бебето ти го хареса  Peace При нас малката така и не пропи единицата,но сега си пие с удоволствие двойката  Rolling Eyes
И за мен Лактана БИО е най-страхотното мляко. С него не сме имали никакви проблеми нито със запек нито с колики. Дано да помогне  и на вас  Peace
Още си го пием всяка сутрин по 240 ml.
Виж целия пост
# 10
Има разлика в състава на Аптамила и Лактаната.Аптамила съдържа ПРЕБИОТИК,а Лактана-ПРОБИОТИК.За разликите предполагам,че всички са наясно,но ако позволите ще припомня.Пък нека всеки си прави избора."Пробиотичните бактерии оказват положително въздействие върху организма на човека като директно се колонизират върху интестиналната мукоза на червата и започват да произвеждат жизнено важни ензими и клетъчни биопродукти. Пробиотичните бактерии не са постоянен обитател на човешката микробна флора, ето защо трябва да се приемат с храна постоянно и продължително време, за да се почувстват здравословните им ефекти. Пребиотиците  са несмилаема субстанция, най-често въглехидрати с ниско молекулно тегло - олигозахариди (като олигофруктоза и инулин), които се съдържат в много растения и са нормална съставна част на млякото на всички бозайници. Те са естествената среда, в която пробиотиците живеят и се хранят преди да попаднат в човешкия организъм. Попадайки там чрез храната, те достигат непреработени до дебелото черво, където служат за храна на пробиотиците - лактобацили и бифидобактерии. Така те поддържат размножаването на полезните бактерии, които подтискат развитието на патогенните микроби и действат оздравяващо на целия организъм." Дано да съм била полезна! Simple SmileУспешно отглеждане на здрави бебоци! Peace
Виж целия пост
# 11
Ето една мнго полезна стара тема по въпроса за пробиотиците:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360225.0

И още малко допълнителна информация

Пробиотиците – милиони добри бактерии пазят нашето здраве

"Знаете ли, че вашият храносмилателен тракт съдържа повече от 400 вида „добри” бактерии? Тези приятелски настроени микроорганизми, обикновено наричани пробиотици (от старогръцки „про био” – „за живота”) помагат да се намали количеството на „лошите” бактерии, което е от неоценима полза за целия организъм.
Накратко: пробиотиците са живи микроорганизми, чието благоприятно въздействие върху човешкото здраве е категорично доказано и клинично документирано.
В медицината отдавна е известно, че когато храносмилателната система е в оптимално състояние, това се отразява положително и на останалите системи в човешкото тяло. Организмът е тонизиран, а рисковете от развитие на болестни състояния намаляват значително. И тъй като всяка от „полезните” бактерии има свое специфично благоприятно действие, учените тепърва ще изследват огромното разнообразие от пробиотици, за да открият конкретната полза от всеки вид.
Засега не подлежи на съмнение, че пробиотиците: подобряват имунитета и общото здраве на организма; успешно подпомагат лечението на стрептококови, стафилококови, микотични (гъбични) и други хронични инфекции, предпазват от нови инфекции; възстановяват нормалната чревна флора, което има ключово значение за правилното храносмилане; повлияват положително упорит запек;успешно лекуват разстройство с неясен произход или причинено от дисбактериоза в резултат на лечение с антибиотици;подобряват състоянието на отделителната и половата система; действат срещу някои видове кожни алергии и екземи; имат подчертан противотуморен ефект, представляват надеждна профилактика срещу различни видове рак; забавят стареенето.
Пробиотиците участват в синтеза на някои важни витамини – В1, В2, В6 и В12, вит. К, биотина, фолиевата киселина и др. Увеличават усвояването на калция и желязото. През последните години лекарите задължително предписват пробиотици, когато се налага лечение с антибиотици. По този начин се намалява до минимум вредното влияние на антибиотиците върху организма, предотвратява се дисбактериозата на стомашно-чревния тракт с всички произтичащи от това неприятни последствия. Едно от тях например е кандидозата (болестно разпространение на гъбични микроорганизми), която може да засегне почти всички органи и системи на човешкото тяло. Нейното лечение е дълго, упорито, скъпо и понякога безрезултатно заради склонността на състоянието да рецидивира.
Смята се, че пробиотиците могат да предпазват и от диабет. В момента швейцарски учени разработват програма за профилактика на диабета чрез пробиотици. Те са доказали, че при промяна на съотношението на микроорганизмите в червата може да се запази за по-дълго време добрата чувствителност на тъканите към инсулина. Именно намаляването на тази чувствителност се смята за главна причина за поява на диабет от тип 2. Това е т.нар. „неинсулинозависим” диабет, характерен за хора в зряла възраст."
Виж целия пост
# 12
bomi ,страхотна статия за пробиотиците!Съвсем съм убедена ,че смяната, която ще направя към лактаната е добър  и правилен избор.
благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия