Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Подадохте ли молби за винетки?

  • 109 963
  • 730
# 720
 Joy ох извинявай, но ми стана смешно, че не им е достатъчен документа за граждански брак. Макар, че то пак си има логика, тъй като например аз съм разведена, имам документ за развод, но имам и копие от свидетелството си за граждански брак. Така че, което копие си поискам него ще подам. Те нямат система /или ги мързи си мисля аз/, където да проверят за фактическото състояние на лицето. По принцип няма логика при две свързани чрез брак лица да не може единия да подаде молба-декларация за винетка, но те няма наистина как да знаят какво е действителното ви състояние.
Я си представи една хипотетична ситуация - двама разведени, детето с увреждане е при майката и на нея се полага да вземе всички пари и добавки, т.е. тя трябва да си подаде молбите, но...... бащата е хитър и въпреки, че изобщо не му пука за детето, я изпреварва, тъй като и той има кола. Подава си документите /нали и той фигурира в свидетелството за раждане на детето/ и взема винетния стикер. Отива майката и.....увисва. За това дете вече е взета винетка...
Така че има логика да искат майката да подаде документите  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 721
Прехвърлям си тук въпроса - има ли право таткото да подаде документи? Защо го връщат и не ги приемат. Имаме граждански брак,той е в акта за раждане, навсякъде. В декларацията навсякъде се подписва, че декларира, че е РОДИТЕЛ. Чудя се да се разправям ли или да ходя до общината за уверение, че сме семейно свързани, защото и акта за граждански брак не бил доказателство...
Винаги таткото подава за винетка документите и не съм имала проблем.
Виж целия пост
# 722
polia72, лошото в случая е, че на различните места службите работят по различен начин. При вас е възможно подаването на молба от таткото, но явно не навсякъде е така. Примерно не знам при нас как е, защото така или иначе аз си подавам документите и нямам поглед над конкретната ситуация. Може би ако е разписано някъде нещо, това трябва да се подаде на момичето, да има на какво да се опре, но аз си признавам, че не знам дали има нещо такова в наредбата /просто не ме е интересувало  Rolling Eyes/.
Виж целия пост
# 723
Ядосвам се, защото работят по някакви техни си правила без обяснение. Ако може да е с най - много въртели би било най-добре.
Мъжа ми вика, че ще ги съди за дискриминация  Joy
Виж целия пост
# 724
Mother of PrincesS , виж дали това няма да ти свърши работа:
Цитат
В закона пише:
"Чл.10В ал. (2) (Нова - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) При условията на ал. 1 от заплащане на винетна такса се освобождават лицата или семействата, отглеждащи деца с трайни увреждания до 18-годишна възраст и до завършване на средното образование, но не по-късно от 20-годишна възраст."

По-нататък в допълнителните разпоредби т.30 гласи:

"30. (нова - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) "Лица или семейства, отглеждащи деца с трайни увреждания до 18-годишна възраст и до завършване на средното образование, но не по-късно от 20-годишна възраст" са:
а) родител/родители (осиновител/осиновители);

б) семейство на родини и близки или приемно семейство, в което децата са настанени по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето
в) настойник или попечител, в случаите, когато и двамата родители са неизвестни, починали или лишени от родителски права."
Не е упоменато майка, а родител  Peace. Може на това да се опрете  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 725
Днес за малко да ме върнат, защото колата била на името на таткото, той трябвало да подава документи. Приложих копие от акта за граждански брак. Нали се редуват служителките, всяка със собствено виждане  Laughing
Виж целия пост
# 726
Здравейте.Дадоха ни 6б процента без чужда помощ.Имам детенце на 1 годинка и вчера излезе решението от ТЕЛК. Чудя се дали ни се полага винетка?Някоя мама да знае случаино.Благодаря
Виж целия пост
# 727
Полага ви се. Колата трябва да е на името на някой от родителите и да е до 2000к.с..  Peace
Виж целия пост
# 728
Много благодаря.Значи ще стане.На щата е 1.9.В социалните трябва да си поискам молба нали.
Виж целия пост
# 729
Да, от социалните ще си вземете молба  Peace
Виж целия пост
# 730
Нова, обединена тема за всичко свързано с правата на децата с ТЕЛК.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=972783;;19
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия