въпрос към майките, които са хранили с кисело мляко децата си

  • 8 523
  • 45
# 15
Преди два дни дадох за пръв път нискомаслено с бисквита за следобедна закуска.Хареса й на момата.
Виж целия пост
# 16
В "Данон" има всичко друго, но не и мляко  Wink
Виж целия пост
# 17
на година и един-два месеца. свърши ми нан-а и реших че няма да купувам повече. давам им вечер общо една кофичка "на баба" - значи - малко повече от  200 г. слагам и една миниатюрна лъжичка захар, ама като не я сложа - не го щат. Twisted Evil Twisted Evil
понякога следобед изяждта по 1 голяма /300гр/ кофичка даниссимо, вместо каша, ама тогава вечер им давам по-малко млекце, да неим дойде мнго.
с бисквити не искат!!!
затова сутрин сме само на попара, а не на кисело с бисквити. Sad
Виж целия пост
# 18
на 5 м. - фибела 3.6% и домашно - краве подквасено
Никаква реакция
Виж целия пост
# 19
хаха Вики, и мен поради тази причина са ме хранили с кисело мляко  Laughing
На баткото му дадох за първи път кисело мляко след като навърши 6 месеца. Имахме си козичка и квасехме. През деня си беше на адапте и пюрета, но последното му хранене беше кисело козе мляко с обикновена бисквита.
Тук има едни плодови млекца, които се дават след 6 месеца, нямаме си козичка вече  Cry. Мисля да разнообразя менюто на моята с тях в най скоро време. Единият вид са на Данон.
Виж целия пост
# 20
Заедно с доктора дадохме данончето. Споко, не са експерименти  Wink

Извинявай, че се намесвам, обаче се консултирай с още един педиатър по този въпрос!
 Киселото мляко възпрепятства абсорбацията на желязо и води до понижен хемоглобин - всеки лекар знае това.
Особено важна е тази информация за вас, тъй като към 5-6 месец има рязък спад на хемоглобина, а киселото мляко доста усложнява картинката.

А пък плодовото на Данон съдържа и екстри, които изобщо не са ви нужни на тази крехка възраст. Всичко, от което има нужда детето на този етап, се съдържа в адаптираното мляко. Дори търговците - чиято основна цел е печалбата - си пишат по пюретата и кашите - "от четвъртия месец".

Виж целия пост
# 21
Тя яде и 4 други неща на ден, освен кис. мляко.
 newsm51
Виж целия пост
# 22
Да ти е жива и здрава!  Heart Eyes
Все пак, моля те, консултирай се с друг педиатър за киселото мляко. Разбира се, решението е твое.

Поздрави.  Simple Smile
Виж целия пост
# 23
Виж к'во,

(Сега ще си изпея пак моята песничка.)

Синът ми имаше разстройство още от раждането. Повърна 1-2 пъти. Беше  изключително само на кърма. Към края на 6тия месец тя спря, свърши, секна или както му е там израза. Пробвах кисело мчляко, разредено. Е, о, чудо, разстройството спря. Болките в корема също.
(Разстройство - зелено, слузесто, излизащо много под налягане - веднъж наака баща си от 20 см в хоризонтално положение)

Сега е голям мъж, на почти 10 години, обаче ако хапне снакс получава уртикарий. Също така по този повод съм му забранила всякакви химически близалки, зрънчовци и т.н.

На мнение съм, че всички АМ имат много химия, самия факт че са довеждени до прахообразно състояние предполага използването на извество количество химически елементи или съединения.

То вярно, че и в млеката има много химия, затова номеря е да намерите добро мляко. Вярно, че по технология във всяко мляко трябва да се сложи и сухо мляко, но не повече от 50%, докато АМ е 100% сухо мляко.

Вярно че е алергичен към полени, но дъщеря ми, която беше на Фризолак почти от раждането разви непоносимост към млякото, минахме на Фризопеп, сега е почти на 4г. и още не може да яде масло, рядко и давам кисело мляко, домати - изобщо. Представи си сега едно дете, което е алергично към кърмата ми, та да се разкъсва толкова мреме от разстройство, да го захраня с АМ?
Виж целия пост
# 24
dete_viara, за мен адаптираното мляко е краве мляко, приспособено за нуждите на кърмачета, които по една или друга причина не приемат кърма. Не приемам, че кравето мялко е по-добро от адаптираното краве мляко!
За сина ти- напълно е възможно проблемите му с един или друг продукт сега да са в следствие на именно това кисело мляко, което си дала тогава, някои от реакциите се появяват веднага, други след години.

Това беше моята песничка   bouquet
Виж целия пост
# 25
Никого не задължавам с моите постинги. Споделям мнение като майка на 2 деца с алергии. Аз си знам през какво съм минала докато се установят тези алергии. Но някак си не давам коментар да опонирам на друг, при положение, че не съм достатъчно добре запозната с проблема.

Вярвам че го правиш от добри чувства, но не мога да приема твоето " за мен" да бъде налагано по този начин.

ЕДно време всички се хвърляха и на двойно рафинираното олио, сега нерафинираната захар е по-скъпа. Защо ли newsm78

Също така без лоши чувства   bouquet
Виж целия пост
# 26
"За мен" го употребявам нарочно, заради забележките, че всяка майка си знае най-добре, затова след като го сложа това "За мен", не ме е страх, че ще обидя някой като напиша какви са причините да храня моето дете така  Wink
Виж целия пост
# 27
Цитат
Виж к'во,..............
Това към мен ли е отправено?

Ако да - ето мнението ми вкратце: Най-доброто за здравето на детето е превенцията. В тоя смисъл по-добре да се избягва дадена храна до определена възраст, щом крие риск за здравето.

Идеята с АМ е в неговата обработка, която цели да скъси белтъчната му верига - да я накъса, за да стане с дължина като на белтъчните вериги в майчиното мляко. Именно белтъците в кравето мляко - в необработеното - водят до затруднено усвояване и предизвикват алергия.

Химията в АМ, каквато и да е, е съобразена с крехкия организъм на новородено дете.
Млеката се изработват под строг надзор, в стерилна среда, по медицинските предписания. Обогатени са с необходимите витамини, както и с желязо.

По-горното не може да се твърди за киселото мляко. Сухото вещество е най-малкият проблем. Най-големият е структурата на белтъчната верига, и боите в плодовите млекца, които са алергени и в някои държави дори са забранени за употреба. Вторият проблем - затрудненото усвояване на желязото и рискът от анемия.

Който реши да дава рано кисело мляко, поне да изчака 6-месечна възраст на детето, когато храносмилателната система вече е по-зряла и чревната лигавица не пропуска лесно молекули от други храни, което всъщност е причината за образуване на антитела към определена храна.
Макар че и 6-месечната възраст не е особено подходяща, заради спада на хемоглобина тогава.

Ранното въвеждане на кисело мляко също повишава риска от автоимунното заболяване "инсулин-зависим диабет" при децата, които имат родител с това заболяване.

Кравето мляко е видово-специфична храна, а АМ е е максимално приближено до структурата и състава на кърмата - за която бебешкия организъм е изцяло пригоден.

Не искам да звуча менторски, но заради идеята "превенция" споделям това, което знам. Съжалявам, че съм толкова многословна.

Постингът ми е провокиран от въпроси, дали еди-коя си рискова храна е предизвикала реакция при някое дете - например глутен, кисело мляко и т.н. Дори рискът да е минимален или заболелите деца да са 1:10000, струва ли си да се рискува, ако този риск се падне на нашето дете? Единичните случаи, потвърждаващи или отричащи дадена теза, не биха могли да са единствената база, въз основа на която да решаваме как, кога и с какво да храним децата.

Вярно е, че някои педиатри също се изказват в противовес на широко разпространените препоръки за преванция, но и всеки тук има достъп до информация от безброй източници. За това е и форумът- за обмяна на инфо и мнения, няма нужда някой да се чувства засегнат, ако има разминаване или опониране на собствената му позиция.

И накрая - наистина всеки има избор и решава.


Всичко най-добро желая.

П.П. По повод:
Цитат
моля ви да не превръщате темата в "за и против киселото мляко!"
- извинявам се, ако мнението ми не е съобразено с молбата. Не съм против киселото мляко, а препоръчвам да се дава по-късничко.

Виж целия пост
# 28
Цитат
Виж к'во,..............
Това към мен ли е отправено?

Ц, не беше към теб.
Ползвах съкратена форма, като не забравих да сложа апостроф.
Виж целия пост
# 29
ОК, отчетох апострофа.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия