Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Счетоводни въпроси

  • 114 428
  • 1 044
# 1 035
Благодаря, Бела Дона,
А когато ме съкратиха питах счетоводителката и тя каза, че ще покрият здравните, независимо че не е пълен месец и няма да плащам нищо. Може и наскоро да е влязло в сила. Но и на самата справка в сайта на НАП и при зъболекарката ми излизат само двата пълни месеца.
Има ли шанс да платя само тях или ще трябва всичко?....много неприятна изненада..предвидил си едни 40лева, а те ще станат около 90-100

Ако декларация 7 (която се подава от безработния) е с дата от 1-вия ден след заповедта за прекратяване на трудовия договор, а не от от 1-во число на следващия месец, НАП ще искат да се платят осигуровките от тази дата. Счетоводителката предполагам е имала предвид, че месецът на напускане няма да се отрази като месец без здр.осигуровки, т.е няма да има прекъсване на здравноосигурителните за този месец.
Виж целия пост
# 1 036
Белла Дона, не ми е много ясно и не го разбрах последното, но аз Декларация 7 не съм подавала. Днес, като отидох с намерението да платя, служителката ми даде две такива декларации и записа датите- на едната датата след прекратяване на тр.правоотношение, на другата- датата след края на обезщетението от борсата.
Виж целия пост
# 1 037
Белла Дона, не ми е много ясно и не го разбрах последното, но аз Декларация 7 не съм подавала. Днес, като отидох с намерението да платя, служителката ми даде две такива декларации и записа датите- на едната датата след прекратяване на тр.правоотношение, на другата- датата след края на обезщетението от борсата.

Ясно. Ами така е правилно да бъдат попълнени декларациите. Може дори да ти наложат санкция за неподадена в срок декларация 7.

Ако искаш да платиш само 2-та мес. - можеш да опиташ да подадеш двете декл.7 с дата 1-во число на месеца, следващ месеца на напускане и съответно 1-во число на месеца след този на края на борсата. Тогава със сигурност ще ти излязат непрекъснати здравноосигурителните права, но ще носиш отговорност за подаване на невярна информация по чл. 313 от НК.

Виж целия пост
# 1 038
Благодаря ти Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 1 039
Здравейте изтекоха ми вече двете години платено майчинство преди 4 месеца  . Искам да попитам мога ли със задна дата за предходния и този месец да се пиша в неплатен отпуск за отглеждане на малко дете до 3 годишна възраст ? Какви документи и къде трябва да се подадат ? Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1 040
А Вие сега в какъв вид отпуск сте?
По принцип може да се пусне отпуск със задна дата, но само ако работодателят се съгласи.
Документи за това следва да подадете при работодателя си. Но първо Ви съветвам да се обадите и да проверите през тези 4 месеца в какъв отпуск Ви водят.
Виж целия пост
# 1 041
Здравейте, искам да попитам как осчетоводявате продажбата на лотариийни билети...
Имаме покупка с протокол, за продадените билети издаваме касова бележка, %-та комисионна на база продадените билети ще получаваме по банка, и най-вече осчетоводяването на изплатените печалби, много ме интересува, как се осчетоводява... Ще съм много благодарна Simple Smile
Виж целия пост
# 1 042
Здравейте, искам да попитам как осчетоводявате продажбата на лотариийни билети...
Имаме покупка с протокол, за продадените билети издаваме касова бележка, %-та комисионна на база продадените билети ще получаваме по банка, и най-вече осчетоводяването на изплатените печалби, много ме интересува, как се осчетоводява... Ще съм много благодарна Simple Smile

http://balans.bg/7763-prodajba-na-lotarijni-bileti/

Изплатените печалби ги оформям както разчет с издателя на билетите, а след отчитането им, той възтановява сумата и разчета се закрива.
Виж целия пост
# 1 043
Моля някой да пусне нова тема.
Виж целия пост
# 1 044
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/?topic=1060599.new#new
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия