Първа каша и въпроси за нея

  • 984
  • 13
От три дни давам на мома Иринка на обяд по мъничко каша. Първия ден се вълнувах, като да е проходила. Това е от хормоните, знам Grinning Искаше ми се да отлагам захранването още и още, че съм си мързел и не ми се хващаше с готвене и бъркане, но ситуацията стана неудържима. Девойката така ни овикваше, като почнехме да ядем, че имах чувството, че ще скочи и ще ни бръкне в чиниите. Мляска, почва да пуска лиги като види ядене на масата. Накрая моя мъж искаше за й дава китайско, щото на детето му се искало. Така че реших да не отлагам повече...Приема я много добре, с апетит си зяпа, все едно цял живот все каши е яла. Но на въпроса.

Значи първо кърмя, после давам с лъжичка около 20 мл. кърма, сгъстена с малко оризова каша - около 1 бебешка лъжичка. Обаче после поне 4 часа и половина никакъв глад. Гърдите ми се препълват, а тя - не ще. А по-малко от това как да й дам. В порцията да има да няма 5 г. сухо вещество. Цялото количество е около 5 - 6 лъжички с кърмата. Нормално ли е да прави толкова голяма пауза? При вашите бебоци така ли беше. Излиза, че като й дам каша в 12, яде чак в 4:30 - 5 ч. следобяд... Притеснявам се, че като вкарам нататък и пюретата, и кърменията ми съвсем ще намалеят.
Виж целия пост
# 1
Лоша работа,ама и при нас е така Imp .Само че Ева яде на обяд зеленчуково пюре.С тази разлика че,аз първо давам пюрето от което тя изяжда максимум 60-70 гр.и след това се кърмим.Това в 13:00 часа и след това чак към 18:00 с триста зора суче за около 5-10 минути и то имам чувството че я насилвам Sad .И на мен не ми харесва тази голяма пауза,още повече че обедното хранене не е чак толкова обилно  Confused .
Не ти помогнах хич,но и аз имам чуденка по този въпрос и незнам какво да правя  33uu .
Виж целия пост
# 2
При нас не беше така, но според мен трябва да я оставите да яде, когато е гладна. Като порасне малко и започне да изразходва повече енергия, нещата ще се нормализират. Впрочем кашата се дава в 5-6 часа.
Виж целия пост
# 3
Към госта: няма да я насилвам да яде, естествено. У нас всеки яде когато и колкото иска. Притесненията ми са да не започнат проблеми с гърдите. Досега съм кърмила на 2 - 3 часа, и изведнъж - бам! четири или петчасова пауза. Че то запушени канали и пр. са си бая сериозен проблем. А и може да ми намалее кърмата, а аз искам да я кърмя по-дълго.

А кога да се дава кашата - според мен тук канони няма. Аз я давам на обяд, защото почвам скоро работа и искам да подредя храненията така, че да кърмя веднага щом се върна следобед. Това засега, после ще видим, и без това намаленото ми работно време ще е до края на тази година.
Виж целия пост
# 4
Не знам колко е голямо бебето ти, но към 8-10 месеца децата вече не се хранят с равни порции храна през определен интервал, а закуската и обяда са по-обилни докато следобяд и вечер трябва да ядат по-малки порции.
Така знам аз от книжките.
Виж целия пост
# 5
доколкото и аз си спомням ръвро е кашата или пюрето а след това кърмата
Виж целия пост
# 6
До 1 г първо кърма/ад.мляко, после кърма. След годинка - обратното.
Щом сама прави паузата - не можеш да направиш нищо. Кашата доста засища.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: boo
До 1 г първо кърма/ад.мляко, после кърма. След годинка - обратното.

първо кърма/ад. мляко, после КАША, искаш да кажеш Wink
Виж целия пост
# 8
Тъй де  Grinning  Благодаря за поправката. Като повтарям, повтарям, и аз се оплитам като пате в кълчища.
Виж целия пост
# 9
Абсолютно категорична съм за поредността - първо цица, после каша. Първо цица, после пюре и т.н. Това го знам от хирурга, дето ми лекува маститите като кърмих баткото преди 9 години. Той това го обясняваше, гарнирано с няколко цветисти по адрес на педиатрите, дето само глупости приказвали на мамите. (айде сега да не вземе Веер пак да се разсърди Wink

Шали ме поуспокои. Вече бях решила, че си въдя звяр - не ще биберон, не ще шише ... Вика само "тата тата" Ужас!!!

Ами щом ще е пауза, ще се цедя в полувремето, да не цъфна с нова тема: и аз имам температура ...ПАК

Благодаря на всички за отговорите!!!
Виж целия пост
# 10
Връзвам се за тази тема, защото не мисля че постинга ми заслужава пускането на нова тема.
Понеже и при нас захранването наближава, та започвам "теоретичната подготовка". Реших да следвам местната френска школа и се зачетох тук -там. И тук има различни лагери: ранно захранване (след 4 месеца) -късно захранване (след 6 мес. )Моят педиатър е за късното и затова ще почваме декепмври здраве и живот.
Но чуденето ми е на тема каши. Френските педиатри смятат , че кашите са "празни въглехидрати, ноито нямат много стойност за растежа на бебето" и не препоръчват системното им даване при бебета които се развиват и наддават нормално. И най-вече ги препоръчват на изкуствено храненеите бебета. Захранването започва със зеленчуци, както в БГ....после плодови пюрета. Каши може и изобщо да не се дават.

Та не знам вече какво да мисля, и на кой светия да се кълна (френски израз Grinning ). Защо такова различие между франсетата и англо-саксонската школа?
Виж целия пост
# 11
Става дума за инстантните каши - те наистина са много подсладени и имат 'празни калории'. Ако си правиш кашите сама, домашни, ще ти отнема средно около 5 минути повече, но пък ще храниш здравословно.
А и нищо не пречи да захраниш със зеленчуци - в края на краищата, няма определена догма.
Виж целия пост
# 12
Ще направя както ми каже педиатъра, имам му доверие. Просто бях разочарована, защото от четенето тук си бях изградила някаква представа как ще пртече захранването-и тези дни-паф! Теориите разбити на пух и прах! Не ставаше въпрос само за инстантните каши,а по принцип за "брашната" .
Мерси за бързия отговор. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Кашите, направени от непълнозърнести брашна, наистина са празни калории, както е такъв и непълнозърнестият хляб. Но определено това не може да се каже за пълнозърнестите! Друг е въпросът, че за едно дете, което се захранва, първата храна едва ли има такова значение. По скоро тя е, за да почне да се запознава с различните вкусове и да се приучва постепенно към един по-различен начин на хранене от мамината гръд;).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия