Уростим и кърмене

  • 1 946
  • 6
Здравейте!Имам бебе на два месеца.Има ешерихия коли в урината.Въпросът ми е може ли да пия Уростим?Ще премине ли през кърмата?И по този начин да се излекува.За нейната възраст няма лекарствена форма на тази ваксина.Уростим за деца има,но той е за бебета над 8 месеца.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
Благодаря ти за информацията изпратена тук в темата, както и на лично съобщение.
Вероятно си притеснена от резултата от анализа на урината. Изглежда не си сигурна дали лечението с антибиотик е наложително.
Според кратката характеристика на лекарствения продукт Уростим, това са убити бактериални култури. За съжаление не успях да намеря информация конкретно за този продукт дали и в каква концентрация преминава в кърмата. И все пак, ето какво бих могла да предоставя като информация:
•   Проучвания са показали, че в млякото на кърмачки приели капсула с бактерии през устата, е възможно по-късно да бъдат открити същите видове бактерии.

Литература: Bacteria: A Secret of Breastfeeding? by Dr. Steven Lin (Breastfeeding Today, Sep 2015): http://breastfeedingtoday-llli.org/bacteria-a-secret-of-breastfeeding/

•   Кърмата съдържа хиляди различни компоненти, които по един или друг начин подпомагат имунната система на детето.

Някои от тези компоненти са много специфични и оказват защита срещу определени патогени (организми, които причиняват заболявания у човека, като бактерии, вируси, паразити и др.). Други компоненти на кърмата имат по-широка функция и защитават детето по различни механизми. Често тези различни компоненти работят заедно и осигуряват дори по-силна защита отколкото, ако действат по отделно.

•   Кърмата съдържа пребиотици

Това са захари, които са храна за така наречените "добри" бактерии. Пребиотиците в кърмата благоприятстват развитието на "добрите" бактерии, които са вече налични в червата. По този начин те биха могли да подобрят съотношението на "добрите" спрямо "лошите" бактерии.

Освен храна за "добрите" бактерии, пребиотиците имат и друга важна роля. Те образуват стотици химични структури, всяка от които може да блокира инфекция, като предотвратява захващането на определена бактерии за чревната стената. За разлика от антителата, тези структури могат да предпазят бебето от бактерии или вируси, на които майката никога не е била изложена преди.

•   кърмата съдържа "добри" бактерии, които може да помогнат за връщане на баланса между "добрите" и "лошите" бактерии. Вярва се, че "добрите" бактерии в кърмата са от червата на майката.

•   Кърмата съдържа също протеини − антитела и лактоферин

Те също осигуряват защита срещу инфекции. Кърмата съдържа антитела към патогени, към които майката е била изложена неотдавна. Тези антитела се захващат към микробите и по този начин предотвратяват инфектирането на чревните клетки.
Възможно е антителата, които твоят организъм произведе срещу лекарствения продукт да достигнат дъщеря ти чрез кърмата.

Лактоферин има по-широк спектър на действие от антителата. Той може директно да убива бактерии, вируси и гъбички, а така също притежава и противовъзпалително действие. Лактоферин преминава в урината относително непроменен. По този начин може да спомогне за предпазване от инфекции на пикочните пътища. Лактоферин също подпомага растежа на "добри" бактерии в червата на бебето.
Е. coli може да се повлияе от лактоферинът в кърмата, защото тази бактерия се храни с желязо, а лактоферинът отнема излишното желязо и това е един от начините, по които унищожава бактерията.
Ако прецениш, би могла да обсъдиш с лекаря дали приемът на хранителна добавка от лактоферин може да има положителен ефект.

Вероятно гастроентеролог, би могъл да прецени рисковете и ползите от антибиотик и дали би било възможно с оглед състоянието на дъщеря ти, тя да се лекува само с кърма.

Надявам се предоставената информация да ти се стори интересна. Ще се радвам да споделиш как се развиват нешата при вас.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора!
Д-телата при която се лекуваме ни изписа Феминела уро форте,био гая и Панцеф.Пуснах отново изследвания и сега са още по-лоши от преди.Продължаваме лечението само с червената боровинка.Не съм я питала за лактоферин.Питах дали аз ако приемам нещо може да й помогне.Отговорът беше,че е недостатъчно,за да се пребори чрез кърмата.
Виж целия пост
# 3
Здравей,

Ако това би могло да помогне в преценката ти, би могла да обмислиш консултация и с друг лекар.
Пожелавам скорошно излекуване  Hug
Виж целия пост
# 4
Консултирах се с друга лекарка.Отново пие антибиотик но в профилактична доза.Ако аз имам ешерихия коли може ли да й я предам чрез кърмата?
Виж целия пост
# 5
Здравей,

Инфекции на пикочо-половата и храносмилателната системи при майката не представляват риск за бебето освен в редките случаи, когато настъпи сепсис (наличие на бактерии в кръвта на майката). Когато има бактерии в кръвта на майката, тогава е възможно бактерията да достигне кърмата. При такова състояние (сепсис) обичайно майката би била в болница (източник: Lawrence RM & Lawrence RA. Given the Benefits of Breastfeeding, what Contraindications Exist? Pediatric Clinics of North America 2001 (February);48(1): 235-51).

Изключително редки са случаите на заболяване при майката, когато кърменето може да се наложи да бъде прекратено или временно преустановено. Може да имаш предвид също, че с кърмата ти й предоставяш и много фактори на имунната защита, които може да подпомогнат защитата й от патогени и да засилят действието на собствената й имунна система  Hug
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговора!Мислех,че може аз да я заразяването с кърмата.Но слава Богу,че това не е така!Между другото се оказа ,че нямам бактерии в урината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия