Проблем с хранене в детска ясла

  • 1 207
  • 3
Моля за съвет!

Имам близнаци на 1 г. и 7 м., които тази седмица тръгнаха на ясла. Вкъщи са злояди и се хранят трудно. Храня ги в бебешко столче един по един.
За два дни персоналът в яслата вдигна ръце от тях. Не само не искали да се хранят, а разваляли дисциплината на масата, не стояли мирно. Казаха ми: Идвайте вие да си ги храните.
Иначе се справят прилично с адаптацията, вкъщи са спокойни, там се заиграват.
Какво мога да предприема? Редно ли е да ходя да ги храня и с какво това ще помогне? Внушава ми се, че само моите деца са толкова недисциплинирани, другите се хранели кротко, седяли на столчетата и т.н. Моите пречели. Не искат да ги оставят да спят там, защото гладни нямало да заспят. Според мен просто им трябва време да свикнат с новия ред. Какво бихте ме посъветвали?

Много благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравейте,
А какъв е смисълът от ходене в ясла, след като вие пак ще се ангажирате по цял ден с тях?
След като в къщи се хранят, каква е причината това да не се случва в яслата?
Близнаците, оставени сами на себе си, често формират една затворена цялост. Проблемът на това е, че е много трудно да открият собствената, личната си идентичност. Освен това функционирайки по този начин са си напълно само достатъчни. Колкото по-големи стават обаче, тази симбиоза става толкова по-неефективна. В този смисъл връзката с други деца и възрастни е много важна.
Наистина е необходимо да се открият причините за това им поведение и да се научат да спазват правилата и изискванията там. Иначе ще са открили чудесен начин за манипулация и да стане на тяхното- тоест да не ходят на ясла, да седят в къщи и никой да не ги закача на тема слятост и уникалност. Може би ключът е точно в това, че вкъщи ги храните един след друг а в детската градина изискват едновременност да храненето? Разпитайте по подробно госпожите, те обикновено имат опит във всякакви такива ситуации и "набито око" за детското поведение. От противопоставяне няма смисъл, важното е децата да се адаптират. това изисква взаимни усилия - на близнаците, родителите и персонала.
Даниела Тахирова - психотерапевт


Виж целия пост
# 2
Благодаря Ви за отговора!
Ще имам предвид съвета Ви. Вече и вкъщи ги храня едновременно. С единия има напредък, но другият продължавал да не стои задълго на масата в яслата.
Виж целия пост
# 3
Здравейте,
Явно двете деца са различни и това е добре. Тоест хубаво е да се насърчава. Мисля, че отчитането и толерирането на различието ще направи и самите деца по-малко съпротивляващи се и опозиционни. Вече от това няма да има смисъл, като механизъм да са уникални, независими един от друг в търсенето на внимание..
С други думи: Бравос!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия