Морбили?!

  • 332 471
  • 6 224
# 2 895
Проблем е, че всички които слагаме ваксини, било по избор или не, трябва да докладваме за страничните ефекти и да настояваме постоянно да се работи в насока подобряването им.А това поне в България , според мен не се прави. Освен да се кълвем тези които са за свободен избор, друго не съм видяла.

И не не съм антиваксър, защото се ползвам от ползите им, но умерено и според нуждите ни.

Както и трябва да се натисне и от двете страни и тези коита са за  и  тези против, да се създаде фонд за лечение на пострадали. Всичко това освен, че ще потуши страстите и ще даде някаква увереност на родителите, ще допринесе и ползи да се ваксинират хората. А сега с масови лъжи, че едва ли не са безопасни и безвредни, а ако се случи нещо оставаш сам с детето се постига една масова параноя и ще му изпуснем края дори и за животозастрашаващите болести като морбили
Виж целия пост
# 2 896
Да не мислиш, че някъде е подаден сигнал след случилото ми се при реваксинация с БЦЖ, въпреки че година се влачих по болници и лекари?
Нито беше отбелязана рекцията на дъщеря ми след поставена хексацима. И не не беше Т, а беше приета спешно в болница часове след ваксинацията.
Виж целия пост
# 2 897
Какви са били реакциите ви след ваксините?

Моето при първата ваксинация с Пентаксим вдигна много висока Т. Педиатърката на следващият преглед ме пита каква е била реакцията към ваксината и като научи за това, предписа да даваме противоалергично със следващата ваксина.
Виж целия пост
# 2 898
за това иде реч...а не дали да се ваксинираме или не.....ясно е , че за на всичките доброто има ваксинации, които не може да прошуснем и не трябва, но има и неща , които трябва сериозно да се променят и като политика и като нормативни актове, за календара , че към по-зле върви и масово родители вече се чудят как да ги скипнат ваксинациите през месец е ясно.


Моето бебе дриска 2 месеца след Хепатитната и то не бяха Хумани , капки и чудеса. Накрая педиатъра под капак ми каза, че е странична реакция и си го пише в листовката и тогава за пръв път прочетох листовка на ваксина и се хванах за главата, както и прочетох , че е било абсолютно безсмислено да я сложа на дете на 2 месеца, да не говорим че първият прием е в родилното.....Не я докладва, а според мен дори всяка температура, ако се докладва и мине над определен брой случаи ще е сигнал за производителя, че трябва да работи в насока подобряване на ваксината. Дори мисля, че го има като норматив. Ето това искам аз, да се докладва, ама не се прави.....нито от лекари, още по-малко пък от пациенти, щото или не знаят как и къде или им се втълпява, че е нормално....ама не е и не носи никакви ползи, ако не се съобщи.
Виж целия пост
# 2 899
То само за ваксините да трябва промяна... цялото ни здравопазване отива към една голяма 0-ла.
Добрите лекари бягат в частните болници и скоро ще плащаме за качествена грижа. Малко са тези останали от ентусиазъм в държавните болници.
Виж целия пост
# 2 900
От кои ваксини по-точно се умира?
Съотношението полза/риск винаги е в полза на ваксината.
Относно страха в нечия глава, то това е вашия ирационален страх от ваксини и безстрашие пред един куп смъртоносни вируси.

В рода ни има починало дете две седмици след поставяне на МПР - напълно здраво при ваксинацията и по данни на родителите и бабата които са били денонощно с него, и съгласно прегледа преди поставянето на ваксината.
При моето дете около 2-3 седмици след поставяне на МПР се отключиха процеси на образуване и поддържане на тумори в близост до орган на имунната система. В момента състоянието на детето е влошено и съм убедена, че първопричината на всичките му здравословни проблеми е точно тази ваксина. Никой от лекарите с които сме говорили по темата не отрича като възможна причина ваксината.

Обсъждали сме ваксинирането като причина за отключване на болести с професор, доцент-анестезиолог, лекари от ЛКК /вкл. и такива, които участват в комисии за освобождаване от ваксини/, медицинските сестри в ДГ и училището, ЛЛ на детето и педиатъра.
ЛЛ ме уведомява при навършване на определена възраст каква ваксина следва по календар, но когато я откажа /то и детето реално не е здраво/ никой не ме агитира или упреква, напротив - получавала съм и поздравления от медицински лица за решението си да спра ваксинациите.
Признат на европейско ниво български професор ми каза на четири очи: "Смятам че ваксината няма да навреди, НО ти си майката и ако нещо стане последствията са за него и за теб, ще е на твоите ръце докато си жива, така че трябва ти да решиш ще го ваксинираш ли". Тези думи на специалист дават много точна представа за съотношението полза - риск от ваксините през погледа на специалистите. Дава отговор и на дискусията трябва ли да бъдат задължителни.

Така че съотношението полза - риск не винаги и не за всички е в полза на ваксината.

Всички ние сме отговорни пред децата си и сме длъжни да им осигурим нормално съществуване като сведем рисковете за здравето и живота им до минимум. Това означава и аз, и вие да сме свободни в решението кои рискове можем да поемем и да отговаряме за тях пред децата си.

Виж целия пост
# 2 901
Цитат
В рода ни има починало дете две седмици след поставяне на МПР - напълно здраво при ваксинацията и по данни на родителите и бабата които са били денонощно с него, и съгласно прегледа преди поставянето на ваксината.

Съжалявам много за детенцето, но не казваш от какво е починало и каква връзка има това с ваксината?

Цитат
В момента състоянието на детето е влошено и съм убедена, че първопричината на всичките му здравословни проблеми е точно тази ваксина.

Дали наистина е така както казваш?

Цитат
Имам ли право като майка на дете с много проблеми /тумора,проблемни големи три сливици, вроден дефект на митрална клапа, вродена ротация на бъбрек, сколиоза, леко изоставане в костната възраст на детето, необяснени хронични болки в глава и корем и спонтанни безпричинни повръщания от две години, повече от две годишна ежедневна кашлица, хиперактивен с дефицит на внимание и със съмнение за отклонения в аутистичния спектър/ да откажа ваксината по легален път и как става това без да се налага да моля лекарката да фалшифицира картона на детето.

Съжалявам много за детенцето ти, но изглежда, че поне част от проблемите му са вродени.

Цитат
Така че съотношението полза - риск не винаги и не за всички е в полза на ваксината.

В много малки случаи това е така. Има хора с тежки алергии и други противопоказания, при които ваксината със сигурност се знае, че би навредила много повече, отколкото би помогнала. Във вашия случай доколкото разбирам, освен твоите лични съмнения, друго няма. И това, че никой не може да ти даде гаранция, че ваксината е 100% безопасна, което е истина. Но ти как смяташ, че биха се отразили на детето ти болестите, срещу които се ваксинира? Те безопасни ли са? Само така би могла да отговориш на въпроса полза/риск.
Виж целия пост
# 2 902
А за ротавируса има една хватка, която не я споменават - кърмата предпазва от ротавируси, т.е. докат бебето е на кърма, няма да го хване ротавирус. Моето чак в градината се сблъска с подобни вируси. Кърмих го до 2 години и половина.


Напротив, споменава се. Кърмата съдържа антитела, които според някои от антиваксърите тук нищо не значели. Joy

Трансферът на антитела от майката към бебето започва още в утробата в последния триместър на бременността и продължава след това чрез кърменето. Така бебето придобива пасивен имунитет за болести, за които майката има имунитет.  Пасивна имунизация също се практикува като се инжектират направо готови антитела. Този тип имунитет обикновено трае няколко седмици или месеци, но върши работа, ако трябва веднага да се реагира например при съмнение за бяс.

Между другото смъртността при бяса е почти 100%. Има един единствен човек в света оцелял от бяс без ваксина. Питала съм антиваксъри, ако ги ухапе бясно животно дали ще се ваксинират, но отговор така и не съм получила.

Иначе за кърмата:

Цитат
Not only is the concentration of secretory antibodies (mainly IgA) in breast milk remarkably high (10–100-fold higher than in serum),[13] milk antibodies also possess a broad range of specificities, reflecting both maternal immunologic memory and antibodies directed towards pathogens that do not infect breast tissues, such as rotavirus.

Моите деца почти не са кърмени. Много малко съвсем в началото им носех кърма в болницата. И до ден днешен не боледуват от нищо. Затова личните истории много често не могат да ни кажат каква е истината.
Виж целия пост
# 2 903
Това за ротавируса ми го каза педиатър като обсъждахме ваксините и тази за ротавирус.
Никой не ме е карал да слагам ваксини извън календара, даже и намек е нямало.
Като забременях явно ме е треснал някакъв луд хормон и викам - ауу, ваксините, това е мор?!?
Обаче реших да попрочетата теми, където спорят за и против ваксините. Почетох малко, почетох тоз и онзи блог, статии, мнения и гледни точки.
Накрая заключих, че антиваксерите са с повече хлопащи дъски от тези, които са ЗА ваксините и избрах да ваксинирам.
Все пак още се водя психично здрава. Sunglasses
Виж целия пост
# 2 904
Кърмата ще даде условен временен "имунитет" срещу вируси, с които майката се е срещала и срещу които има запазени антитела. То ако само кърменето оправяше нещата, нямаше да има толкова случаи на варицела примерно. А ако човек се зачете малко повече ще разбере, че всъщност от 6 до 24-месечна възраст всички деца са със спад в имунитета, който за съжаление не може да се компенсира от кърменето.
Нашият син е кърмен до 11-месечна възраст, когато се самоотби (първите пет месеца ексклузивно и обилно, после не така ексклузивно, но също доста напоително). До тогава лепна първо един вирус, който после хванахме и ние с баща му, и след два месеца направи ларингит. Така че до там с митовете за кърменето. Да не говоря как започна да боледува след влизането в ясла, при положение че е немалко кърмен, не е гледан в "стерилна" среда и не е изнежван.
Едно време по селата и на нивата като не срещаш чужд човек с месеци и бебето бозае яко, е ясно защо се е смятало че кърмата прави детето здраво. В днешно време обаче е много по-сложно и кърменето, колкото и да е важно, полезно и желателно, за съжаление не решава само проблема.
Виж целия пост
# 2 905
Аз говоря само за ротавирус.
За варицелата не е толкова сигурно, защото и кърмени бебета са се заразявали с нея и то бебета под 6 месеца.
Виж целия пост
# 2 906
Кърмата не е панацея, но без нея още по-зле. Предимствата на кърменето не се основават на опита на баба Пенка на нивата, а са научно обосновани. Световната здравна организация препоръчва изключително кърмене до 6 месеца и допълнително кърмене до 2 години и даже и след това. Освен всички гореизброени предимства като защита от болести, кърменето намалява риска бебето да се зарази с нещо, внесено с храната. Това особено много важи за регионите, в които липсва лесен достъп до чиста вода, но важи и за развитите държави, предполагам всички сте чули за френското мляко заразено със салмонела.

А иначе се съмнявам, че навремето са смятали кърменето за полезно, просто не са имали друга алтернатива или алтернативата е била прекалено скъпа. Моят дядо е останал без майка, която е починала при раждането. Тогава са намерили други жени, които са се съгласили да го кърмят и така са го отгледали.
Виж целия пост
# 2 907
Детето ми е кърмено до 3м и не е ваксинирано до 3тата си година/има само от родилните и една доза Хепатит на 2м/ и  морбили- до тук, щото вкарахме моноваксина. И е с изключително здрав имунитет и болестите ги прекарва лесно. Аз съм била така и сестра ми е така, изключително устойчива е , трудно хващаме и доста високозаразни болести . Ген......

Майка ми е разказвала как на няколко пъти ни е водила на болни деца, да прекараме варицелата и не и не. И моето дете изкара  2 пика в яслата и оцеля, чак на 3тият път и я прекара с някоя друга пъпка, сополи и това беше.....най-леко изкарана болест.

И като бебе не би е боледувала кой знае колко, а е разнасяна като прани гащи, от 6 месечна е на плажа.....Разболя ми се за пръв път на 1 год и 9мес. От коксаки. Гадно ги прекара и то щото не се усетихме ние веднага да я метна на пробиотиците.
Виж целия пост
# 2 908
Детето ти ходи ли на градина?
Виж целия пост
# 2 909
Да
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия