Германска нова медицина - 9 тема

  • 18 420
  • 82
# 60

Напоследък си мисля, хубаво нещо са теориите, но какво правим ако недай си боже ножът опре до кокала. Имам предвид, стоим си сами вкъщи и четем форуми ли? Освен това си мислех, ако д-р Хамер е имал успех с 92% успеваемост с пациентите, дали няма последователи, които да практикуват някъде било то легално или не...
И...!
Здравейте. Включвам се днес, след като прегледах всички теми за ГНМ още от самото начало, от първата, през 2007г.
Моля, ако някой от хората, изтеглили преводите тогава, все още посещават този форум, да ми дадат знак, за да се свържа и да ги получа на имейл.

Пиша тук, цитирайки част от този пост, защото наскоро се запознах ("случайно", във влака) с приветлив млад мъж, българин (май се беше върнал отнякъде, карал някакви курсове), който заяви, че се занимава тук, в България, с ГНМ! Аз просто онемях от изумление (приятно)! Не помня дали взех координати, само си спомням, че се каних да го направя... и си дадох сметка, че това е поредната "синхроничност" в живота ми...
Всъщност от февруари т.г. работя като педагог-консултант по проект на Родителско сдружение в Детско онко-хематологично отделение в университетската болница моя град. И по този повод (слава Богу, сред близкото ми обкръжение няма подобни здравословни проблеми) търся подробна конкретна информация по темата, за да я предоставя на майките...
Благодаря предварително на всеки, който реши да се отзове!
Виж целия пост
# 61
Наскоро ми попадна статия в The Economist която се казваше A run a day keeps the tumour at bay. Сайтът не ми позволява да я отворя отново, защото съм си била изчерпила безплатният лимит. Все пак, ето за тези които не са: https://www.economist.com/science-and-technology/2016/02/27/a-ru … the-tumour-at-bay
Това което ми направи впечатление беше, че някакво изследване показва статистически, че мишките, които бягат са по-малко склонни да развият рак. Също пишеше, че се смята, че основна причина за това има адреналинът. От там нататък всичко останало бяха догадки. Т.е. фактът е установен, сега остава да го разберем. Simple Smile)) Това е много забавно. Но освен, че се забавлявах, ми просветна, че тази статия е отговор на онова мое запитване от преден пост, дали карането на сърф би ме предпазило от по-сериозно разболяване. Имам приятелка, която не влиза да кара, като и е много силно, защото си причинявала стрес, а стресът бил вреден. Е да, ама стресът вдига адреналина, а това ако се случва редовно се оказва добре. Всъщност наскоро попаднах и на един TED talk, в който млада психоложка обясняваше за друго изследване, в което пак статистически се оказва, че хора които се подлагат на стрес, за който вярват, че не е вреден за тях, са доста по-здрави от такива, които се подлагат на стрес, за който са убедени, че е вреден за тях.
Общо взето с този пост искам да допусна, че адреналинът (стресът) при определени обстоятелства може и да има позитивна роля за здравето. Другото и на мен като на онези учени ми е мъгла.
Виж целия пост
# 62
Продължавам да мисля дали стресът сам по себе си е лошо нещо.  Повечето тук сме малко или много наясно, че болестите имат психологичен аспект. Тогава една балансирана и стабилна психика би трябвало да е малко по-малко податлива на превратностите на съдбата. Да - нямаме контрол над форсмажорните ситуации в живота си, според мен те са божа работа, но как реагираме е въпрос на индивидуалност. Представете си един разумен, балансиран и уверен възрастен - не е ли той с повече шансове да е в добро здраве? За съжаление прекалено много мислим за здравето на телата си , а здравето на психиката е неясен въпрос. А от там тръгва всичко. Въпросът е как балансираната психика се връзва със стреса. Според мен ето така - да се опитваме да избягваме стреса на всяка цена означава да живеем в страх. Да опитваме да останем постоянно ''на сигурно'', означава да живеем в скука. А скуката и страхът не вярвам да са най-доброто, което можем да поднесем на една психика. Вярвам че, на здравия разум са му нужни предизвикателства, а те рядко минават без стрес. Интересното е, че сякаш има връзка между телесната устойчивост и психическата. Помислете за опитните планинари или за бегачите на дълги разстояния - дават вид на вътрешна стабилност, макар че те си знаят от какво точно бягат и къде точно опитват да стигнат. Но съм сигурна че го правят заради вътрешният си мир, а не само физическото здраве. Дори за йогата, която за много хора е спорт за бременни, се твърди че прави не само тялото гъвкаво и силно но и ума. Така че трябва да има начини човек да се грижи за психиката си и мисля, че трябва да го прави на всяка цена. Другото както казах е божа работа.
Виж целия пост
# 63
Миомката е порастнала през поледните 6 месеца - вече е шестичка. Докторката започна да говори за операция. Аз какво направих - разбира се смених докторката. Новата поне е по-усмихната, какво като не работи по здравна каса (тя за това има основание да е усмихната) Иска тест за анемия. Все си мисля, че ако имам анемия ще зная. Но ще си го напеавя де, не съм чак такъв дивак. Всъщност се чувствам добре. Коремът ми не е прекалено голям, а кървенето е в разумни граници - може би заради хомеопатията. Мисля си заради естрогена да намаля месото и млечните продукти - така пише в интернет. А може би трябва да избягвам да срещам хубави мъже.Grin Горкото ми тяло - според доктор Хамер прави така, че нивата на естроген да са високи, за да съм по-привлекателна и да имам шанс да забремения. Глупаво, добро, старо тяло...
Виж целия пост
# 64
Или просто си в пременопауза, когато естрогенът започва да доминира и доктор Хамър надали има обяснение от своята гледна точка за това повсеместно явление. Впрочем, когато си в менструация млечните влияят не особено положително на кървенето. Увеличават го, според моя опит. Но всичко, което написах е моя догадка, защото не знам на колко години си.
Виж целия пост
# 65
На 40 съм. Не знам за менопауза, но мислех, че и традиционната медицина свързва миомата с високи нива на естроген. До колкото помня, твърди се, че тези нива са причина за миомата. В ГНМ мисля се твърдеше обратното. Но това са винаги малките разлики, които може да са незначителни, може и да не са.
През последните година-две съм по-спокойна, по-овладяна и някак по-чувствена. Казвам си - ето на, всичкото това страдание, както и редовната що-годе йога, явно са довели все пак до някакво духовно израстване - живея по-пълноценно и мъдро. Тия дни обаче имам колебания: абе я е от духовното израстване, я - от нивата на естрогена... Grin
Виж целия пост
# 66
Не знам с какво свързва ГНМ миомата. Не задълбочих четенето си, а и темата замира. Но 40 си е прекрасна възраст за пременопауза и по високи нива на естроген от прогестерон. Далеч сте от менопауза, според мен.
Виж целия пост
# 67
Деси, Вие струва ми се сте една мила жена, която не вярва на д-р Хамер Simple Smile. Аз обаче пак попрочетох статии. Естроген-местроген...явно пак е имало отключване на добтия стар конфликт, който мислех, че съм преодоляла напълно. Може даже и да се сещам какво точно се случи, но не е важно. Е, не пречи човек да се храни по-здравословно предполагам. Макар, че едно здраво тяло сигурно с още повече ентусиазъм би откликнало на евентуални конфликти, когато му се стори, че се налага Simple Smile. За протокола хемоглобинът ми е 126, което не е кой знае какво, но не е и прекалено зле. Така че знаете какво казва Кубрат Пулев след мач с Кличко...Simple Smile
Виж целия пост
# 68
Е, то някои сме си Тома Неверни. И аз не съм се задълбочавала, както споменах, в труда на доктор Хамър. Отгоре отгоре съм прегледала нещата. И то само, които ме интересуваха. Но не смея да твърдя, че категорично не му вярвам.
Виж целия пост
# 69
Не знам с какво свързва ГНМ миомата. Не задълбочих четенето си, а и темата замира. Но 40 си е прекрасна възраст за пременопауза и по високи нива на естроген от прогестерон. Далеч сте от менопауза, според мен.
Темата наистина замира. Опитах се да открия Кристиян във фейсбук, но не успях. Но попаднах на една интересна група. Казва се Психо-биологични програми на заболяванията. Превеждат някакъв речник от френски с кодовете на заболяванията. Психобиологията е някаква нова наука, доколкото разбрах пак използват ГНМ и Хамер като основа. От там копирам за миомата: Миомата имитира бременност и като такава расте в продължение на 9 мес. Когато не успявам да забременея, а много желая дете миомата е решението на мозъка.
Виж целия пост
# 70
Благодаря ти!
Виж целия пост
# 71
Здравейте. Много ми стана интересно, за полип на матката какво пише като причина в тази група във ФБ. Според ГНМ, мисля че обяснението беше свързано с изневяра, но ми искаше нещо по подробно.
Виж целия пост
# 72
Копирам го от там: незнам точно за полип какъв е конфликта, но ще напиша общо. Биологичната функция на матката е да ражда. Конфликтите свързани с нея са сексуални /полов акт, който е мръсен или гаден/, конфликт на загуба / например дете/, конфликт на семейното гнездо /невъзможност да създам и да имам такова/. При бабата може да има конфликт, свързан с децата и внуците си, когато тя иска да изземе  функциите на родител  отново или конфликт на загуба на внуците. Може да бъде свързано и с огромен страх за децата. Драматична сексуална ситуация, свързана с децата или внуците или баба, която не може да подкрепя внуците си.
Миометриума и фиброма са свързани с драма, която се е случила по време на раждане /опасност за живота на двамата, смърт на детето/; конфликт на обезценяване във връзка с  невъзможност на жената да забременее или детето не е от пола, който желаят останалите членове в семейството. При бабата конфликт свързан с живота на младата двойка, несъответствие между партньора и неприемане на сексуалния им живот.
Виж целия пост
# 73
Fibroids or uterine myomas represent multiple conflict relapses involving the uterine musculature.

The biological conflict centers around wanting children, yet circumstances prevent one’s ability to bring forth a child. The purposeful meaning of the program is revealed during conflict activity where we see an increased tonus of the uterine musculature which facilitates the individuals ability to hold onto the fetus and bring it to full term.
 
Както бях писала в преден пост, който нещо изчезна, функцията на миомата е да тонизира мускулатурата на матката и да позволи способността за износване на плод при бременност.

"Здравейте момичета. Искам да ви кажа да не бързате със заключенията на някой "доктори". Аз имах миомни възли и отидох в клиниката на д-р Мазнейкова. Там ми казаха, че трябва да ме оперират, защото те могат да попречат на износването на плода. Тогава бях много наивна и изплашена. Почти година след това бебето не идваше и отидохме в Майчин дом при д-р Емил Филипов за диагностична лапароскопия. Оказа се че вследствие на тази операция съм получила много сраствания и запушени траби. Не е трябвало да се махат, но   д-р Димитров иначе нямаше да си вземе 700лв. Та сега този "д-р" ме доведе до ин-витро"

Според този пост от друга тема, някои традиционни лекари оперират миоми, за да не застрашат евентуална бременност и с това причиняват невъзможност за нормално забременяване.

Та исках да кажа има някой разлики между ГНМ и другата... 
Виж целия пост
# 74
Загубихме добър приятел в разцвета на силите си, докато докторите се опитваха да го излекуват от необяснима за тях автоимунна болест. Преди началото на лечението е бил в много добро състояние. Сега не е сред нас. Мисля "неизяснена"   е била дума включена като част от диагнозата. На този линк намерих информация за обяснението на ГНМ за подобни случай: https://www.facebook.com/GNM-INDIA-1503003800006450/
Сравнението м/у двата подхода е толкова обезкуражавящо, че дори не мога да се ядосам. Никак не искам да подценявам постиженията на конвенционалната медицина, но ... кога ще се огънат пред очевидното?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия