Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 507
  • 742
# 675
Аз съм категорично против електронни учебници. А и не мисля, че тежестта на чантите е толкова от учебниците - мъкнат минимум по две тетрадки на предмет.
Ти смяташ, че децата трябва да мъкнат учебниците, но тетрадките са излишни ли? Моето дете отваря вкъщи само ЧО и ЧП. Другита само ги мъкне. Чантата му е свръхтежка и има грабначно изкривяване.

Разбира се, ти не си виновна за това. Но благодарение на такива родители аз не мога да се преборя за здравето на моето дете.
Виж целия пост
# 676
Бях сигурна, че като го напиша ще се спомене и министъра, но специално промяната за електронен дневник, започна от миналата година. Водеха се паралелно, и тази отпадат книжните. За класа на малкия също от миналата година имаха интерактивни занимания, но работеха с компютърни мишки  и имаха по един таблет на чин (две деца), не мисля, че появата на детето на министъра рязко е променило нещата. Още миналата година започна изграждането на открита учебна стая в двора на училището, но сигурно после ще се говори, че е благодарение на министъра. Не омаловажавам факта, че някои неща, сега може да се случай малко по-бързо, но се надявам да се случат така  във всички училища. И нашето има много недостатъци и дори доста хора не го харесват по една или друга причина. Аз лично съм доволна, най-вече от преподавателите на моите деца и на класовете, в които попаднаха, защото смятам, че това е най-важно в начален курс. 
В това училище съм учила осем години и имам определени сантиментални чувства към него.
Но истината е, че местоположението му е такова, че вероятно в него са учили и децата на други персони, които са помогнали нещата да се случат по-бързо и лесно.
Дано все пак се случи скоро и в другите училища.
Виж целия пост
# 677
Аз съм категорично против електронни учебници. А и не мисля, че тежестта на чантите е толкова от учебниците - мъкнат минимум по две тетрадки на предмет.
Ти смяташ, че децата трябва да мъкнат учебниците, но тетрадките са излишни ли? Моето дете отваря вкъщи само ЧО и ЧП. Другита само ги мъкне. Чантата му е свръхтежка и има грабначно изкривяване.

Разбира се, ти не си виновна за това. Но благодарение на такива родители аз не мога да се преборя за здравето на моето дете.

На моето дете аз му мъкна чантата до училище. И да - против съм, защото аз заради работата си чета само на компютър и съм много наясно колко се запомня от компютър и колко от хартиен носител.

И бъдете така добра да не ме поставяте в разни категории, след като не ме познавате.
Виж целия пост
# 678
И аз съм на същото мнение като MissChanandlerBong. По-добре да имат по два броя хартиени учебници отколкото таблети. Освен, че от хартиен носител се помни и осъзнава много повече, като свалят по 5 игри на тоя таблет и ученето е заминало. Идва и момента, колко струват тези таблити, и след 2 месеца половината са пукнати, кои ще плаща за ремонта или за нов такъв?
cydonia има вече 1-2 майки от нашия клас (107 ОУ), които ще искат да местят децата при Вас в 5-ти. Май ги е яд, че още в 1-Ви клас не са се записали в 120-то. само следят училителите и нововуведенията и сравняват. Сега ще видим с Еразъм какво ще постигне директора и ще успее ли да увлече децата в инициативата.
Виж целия пост
# 679
По повод спора за таблетите. Против съм! Не е това начина да се отървем от тежките раници! И ще кажа защо съм против и то твърдо-синът ми е с очила и освен изброените причини от по-горните коментари таблетите и компютрите увреждат зрението. Детето ми не трябва да е на телефон или пред телевизор повече от един час на ден. Не искам още по-глупава и увреждаща здравето система. От трън та на глог ще стане. Трябва да се борим против тежките раници и многото домашни по друг начин. В нормалните държави след училище не се учш, няма домашни и не се мъкнат раници пълни с учебници. Накрая ще стане, че модерното ще ни докара още по-големи грижи и тревоги!
Виж целия пост
# 680
Аз до колкото знам, в момента таблетите не се ползват за основно обучение и скоро изобщо няма да се ползва за такова, а за интерактивни различни занимания. И аз съм против ежедневното ползване. А електронните учебници според мен са по-скоро при евентуална нужда да се прочете някой урок вкъщи, ако започнат да си оставят всичко в училище. Моите деца ходят на занималня и почти не и им се е налагало да отварят учебници след училище с малки изключения, а раниците ги мъкнат ежедневно и ненужно.
Виж целия пост
# 681
Според мен, оптимално би било да се остави хартиен учебник с чиста теория за вкъщи, а работна тетрадка и евентуално разни интерактивни затвърждаващи упражнения - за училище. Домашните работи спокойно могат да са на отделни работни листи или интерактивни, проектите, индивидуални и екипни - във виртуална класна стая.
Виж целия пост
# 682
И за мен смисълът от хартиените учебници е да си стоят вкъщи да си учат от тях. Моят син не ходи на занималня, учи си вкъщи. Не знам защо ги разнасят. В училище му трябват само част от тях - английски, математика (тя пък не му е необходима вкъщи), читанка и български. Така като се замисля някои ги отваря само вкъщи, а други само в училище, значи има начин да се разпределят. Електронните биха се ползвали тогава, когато ти трябва да погледнеш нещо, а учебникът не е при теб.
Същото, дори в по-голяма степен се отнася и за шестокласника, защото има повече учебници. Една част от тях са му излишни всекидневно в училище.
Виж целия пост
# 683
Да точно, да се носят или оставят нещата, които не са необходими. За едни е по-добре да са в училище, за други вкъщи. Не мисля, че е толкова сложно да се измисли и това да намали тежината на раниците.
Виж целия пост
# 684
При нас раниците ще се носят в къщи. На 1, 2 и 3 клас ще остават в училище. А де, пак прецакани. Макар че аз обичам вечер да преглеждам какво е писал през деня, да следя нещата.
На родителската среща класната каза, че няма да им дава никакви домашни за уикенда. Направо ме изуми. Съмнява ме, че е по заръка на директорката. Всичко трябва да свършват на занималнята следобед. Синът ми все ще има да дописва, знам си го. Но много се надявам тая година да блее по-малко и да е по-съсредоточен.
Виж целия пост
# 685
В училище стоят учебниците, без Чо и Чп, че по-лесно се учи от книжния вариант.Когато си пише домашните използва електронните. Раницата му е много по-лека от преди
Виж целия пост
# 686
При нашите в училище стоят помагалата по СИП и ЗИП, приложението по ДБТ, безопасност на движението. Учебниците си ги суркат. В момента не ми е драма, защото, макар че ходи сама,  училището й е на 5 мин. пеша и са в класна стая, не на кабинети. От догодина ще видим, може да купувам и разпарчетосвам учебници (моите за училище ги снимам и нося по раздели).
Виж целия пост
# 687
При нас си носи само ЧП и ЧО,всичко останало си е в клас(има шкафчета за всеки ученик).Нямат домашни и аз преглеждам само учебните тетрадки,който се донасят за уикенда.Препитвам по уроците от седмицата и ако нещо куца,доизглаждаме.
Виж целия пост
# 688
Що се отнася до таблетите и аз съм против самото устройство. Но разнасянето на учебници е най-лошия вариант. За мен най-доброто е да снимам ЧО и ЧП за вкъщи и всичката хартия да седи там. Хем ги правят лъскави, за да са скъпи, хем им искат да ги разнасят с цялата им тежест.
Виж целия пост
# 689
На четвъртокласника учебниците пак се ядват. Не са толкова обемни и тежки. Отделно си имат шкафчета и платненки, блокове стоят там. Учебниците по зип също са в класната стая. При него положението е приемливо.
На шестокласника обаче учебниците са доста по-дебели и съответно по-тежки. Като се има предвид, че разнася и платненки, раницата става убийствена. А и трябва да я пренася от кабинет на кабинет плюс якето през зимата. Малкият поне си е само в една стая.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия