За киселото мляко?!

  • 1 963
  • 48
Какво кисело мляко давате на дечицата си?
И един въпрос за кренвиршите - аз не бях давала на Калина, но една вечер свекърва ми я гледа и яли кренвирши, а тя много искала и й дали. Оттогава и аз й давах няколко пъти, макар че много не ми се иска, но  и без друго по отношение на яденето сме толкова капризни, че дори да не е толкова полезно, поне разнообразно. Та питането ми е, ако давате кренвирши - от кои предпочитате?
Виж целия пост
# 1
За сега кремвирши не давам и не смятам да давам, но то знае ли човек......
Кисело мляко Верея 4,5........Не е важно каква марка е млякото, важното е да е пълномаслено......
Виж целия пост
# 2
За пълномаслено съм съгласна, но се чудех за марката...
Виж целия пост
# 3
За пълномаслено съм съгласна, но се чудех за марката...

Има много теми по въпроса....разрови се   bouquet
Виж целия пост
# 4
моите ядат нискомаслено,най-много до 3.6%.До колкото ми е известно,полезно е нискомасленото мляко. Peace
А за кремвиршите ние ги включихме много късно в менюто,но вече присъстват поне веднъж седмично на трапезата/поради злоядство естесвено Rolling Eyes/но като хванаха 40год телешко не им купувах 1мес никакви колбаси Confused
А иначе марката е Сачи,Леки или Пражки-поне се надявам,че са от месо и то не 40годишно Sick Confused Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
моите ядат нискомаслено,най-много до 3.6%.До колкото ми е известно,полезно е нискомасленото мляко. Peace
А за кремвиршите ние ги включихме много късно в менюто,но вече присъстват поне веднъж седмично на трапезата/поради злоядство естесвено Rolling Eyes/но като хванаха 40год телешко не им купувах 1мес никакви колбаси Confused
А иначе марката е Сачи,Леки или Пражки-поне се надявам,че са от месо и то не 40годишно Sick Confused Rolling Eyes


Във всички книжки за хранене на детето, аз имам 3 броя различни, пише, че до 2 или 5 годишна възраст ( в зависимост от автора ), децата трябва да ядат само пълномаслено мляко........Изрично е написано да се избягват нискомаслените млека


Книгите са - На Спок  ; Какво ви очаква през втората и третата година на  детето и една английска " Грижи за детето за начинаещи"
Виж целия пост
# 6
Аз давам Пършевица - 2%.
Мисля, че киселото млякото трябва да е НИСКОмаслено, защото детските стомахчета ще го смилат по-лесно.  Peace
Кренвирши - Кен, но само на баткото, дребния два, три пъти е ял в омлета и му харесват.
Виж целия пост
# 7
"БорЧвор" 3.6% Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Ако позволите: пълномаслено е 3,6% и това е най-близкото до майчиното мляко (като масленост). Поне до 2 годишна възраст трябва да се дава такова, защото подпомага изграждането на нервната система, вкл. на мозъка. НО! У нас млеката първо се обезмасляват, а след това им се добавя маргариноподобна гадост. Така че ако нямате възможност да си правите сами млекцето (от домашно прясно такова)...Хм.... Интересно какво да се прави  тогава newsm78
Виж целия пост
# 9
верея или роса , не съм обръщала внимание на процента , но е от по високите Embarassed
Виж целия пост
# 10
Пършевица 3.6%
Данон 4 и повече %
Верея 4 и повече %

Кренвирши - рядко, но "Браво"!
Заместваме ги с пуешка шунка, пак на "Браво".
Виж целия пост
# 11
Кисело мляко-Елена 2%.
Кренвирши-Кен или Леки.
Виж целия пост
# 12
Високо маслени кисели млека - Верея, Пършевица, На баба.
Кренвирши давам - Браво и Тандем, други не купувам.

За марките кисели млека има много теми в ТУК.
Виж целия пост
# 13
Да не ви плаша, но Данонските млека не са въобще млека. Правят се от сухо мляко, а за гъстота слагат много нишесте. Аз предпочитам по-обикновенните марки. Давам Пършевица. За млеката Елена също съм чувала лоши думи.
Виж целия пост
# 14

 Аз давам най-вече Роса, или Мистър Пикс (марката на Пикадили) Такива купуваме в къщи, такива и давам на детето. От време на време и Пършевица, понеже мъжа ми я обича.

Киселото мляко трябва да е най-много 3.6%, иначе се натоварва черния дроб с разграждането на мазнините
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия