помощ научила се е да си удря главата

  • 758
  • 13
Здравейте,
Направо съм ужасена, моето ангелче на моменти се превръща направо в зъл дявол. Миналата седмица на площадката е видяла някакво детенце да се тръшка и от тогава о ужас. Сега когато не е на нейното ляга и почва да си блъска главата в пода. Не смея да я оставя все едно не и обращам внимание, че ме е страх да не си разбие главата, от друга страна тя разбира че по този начин ме "работи" и направо не знам как да постъпя. А тя не е агресивно дете, дори е по-скоро разбрана, какво и става? Помогнете, ако някой е бил в подобна ситуация, че вече се чувствам в безизходица . Благодаря ви за съдействието.
Виж целия пост
# 1
Според мен единствения начин да се справиш с проблема е да не обръщаш внимание. В противен случай ще я удря все по-силно. И сама си разбрала, че се опитва да те манипулира. Тръшкането е нормално, но не бива да позволяваш да ти се налага с него. Ако не можеш да търпиш пристъпите излез от стаята!
И двамата ми синове са опитвали тези номера, но като видят, че нямат публика бързо ги забравят.
Успех
Виж целия пост
# 2
категорично не обръщай внимание!
а за да ти е по-лесно, направо излез от стаята.
не казвам,че за една седмица ще спре,но само това е начинът.
ще отмине с времето,но просто се опитай да се абстрахираш,бъди абсолютно спокойна,все едно не се е случило нищо странно. не коментирай, особено пред нея.

казвам ти го от личен опит. синът ми си блъскаше така главата. удряше се и в ръбовете на мебелите. а когато го заведох да го оставям при родителите ми,най-демонстратично седна на цимента в двора и си храсна главата. грам не ми трепна окото,ама баща ми за малко да ми го върне обратно и да се откаже да го гледа.  Laughing
Виж целия пост
# 3
"Представлението свършва, когато публиката си отиде."

Присъединявам се към мнението на останалите, като и ние минахме периода на ударите с глава, тръшкането под път и над път и пр.

Ето ти един друг пример: Дариа дразнила баба си като се качва на стол пред микровълновата и я включва и изключва. Съответно баба й всеки път обяснява и й се кара, че щяла да падне, че микровълновата незнам си какво...

Заминава си баба й и Дариа решава да ми направи номера на мен. Довлича си стол до микровълновата, качва се и започва пускане-спиране... Аз се огледах, реших, че няма да е фатално ако падне на теракота /най-много някоя цицина/, сложих една чаша с вода в микровълновата /да не работи празна/ и я оставих... След 2 мин. Дариа пищеше "Мамиииииииииии"  - отивам аз - тя се ухилва и започва да включва-изключва. Аз я оставих, пак вик... така поне 6 пъти. Накрая видя, че в мен реакция няма, слезе и отиде да си играе с друго...
Виж целия пост
# 4
Май доста деца правят така. И моят син като реши да се тръшка започвада си удря главата някъде, но най често в дивана  Laughing, аз се старя да не му обръщам внимание, макар че ме е страх да не се удари........отделно съм сигурна, че никъде не го е виждал това..........от къде го нучават не знам........една моя приятелка се оплаква също от такъв вид тръшкане  Laughing
Виж целия пост
# 5
Ние го минахме това с удрянето на главата.Не и обръщай внимание,т.е. прави се, че не и обръщаш внимание де, то ясно че няма да я оставиш.Ще мине.Няма да е за дълго.
Виж целия пост
# 6
мдаааа.... и мила го мина тоя период. сега очаквам включване и със сестра й.
ето нещо по темата  Laughing
Виж целия пост
# 7
мдаааа.... и мила го мина тоя период. сега очаквам включване и със сестра й.
ето нещо по темата  Laughing
този е голям артист. как се посмях само
Виж целия пост
# 8
мдаааа.... и мила го мина тоя период. сега очаквам включване и със сестра й.
ето нещо по темата  Laughing
Това ми хареса! И аз се смях! Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 9
И аз се присъединявам към мнението на останалите.
Единствено с необръщане на внимание става. Казваш "Щом си удряш главата аз си заминавам" и излизаш от стаята. Няма да стане от първия път, но скоро ще й омръзне това занимание, щом не постига никакъв ефект с него.
Инъче, с прегръдки, обяснения и каране - няма ефект, става още по-лошо и по-често.
Виж целия пост
# 10

 hahaha
Имам го същия вкъщи  Laughing

Щом изляза от полезрението му, тича след мен, за да не си загуби публиката  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11

Смях се със сълзи.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Отговарям след консултация с нашето педи.
И ние сме този проблем - удря си главата, при това няма къде да го е видял, преди поне само се тръшкаше Sad
Педито каза да му отвличам вниамнието с нещо, да не му се карам и да не се поддавам на манипулации.
Виж целия пост
# 13
Щом изляза от полезрението му, тича след мен, за да не си загуби публиката  Twisted Evil


 newsm10

а по темата : и аз не обрьщам внимание .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия