Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 43

  • 52 834
  • 742
Старата тема

BG-Mamma :: Калкулатор
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.


Календарни месеци:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец  
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец  
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец  
от 36 до 40 г.с. - 9 календарен месец

Лунарни месеци:
от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец
Виж целия пост
# 1
Запис темата ми е била полезна неведнъж, и тъй като съм си бременна да не изпусна. hahaha
Някой знае ли по ЗК, колко микробиологии се полагат? Аз съм 27+3г.с. и ми е пусната само 1, ако трябва да питам и да си я платя аз, искам да знам кога се правят...
Виж целия пост
# 2
Някой знае ли по ЗК, колко микробиологии се полагат? Аз съм 27+3г.с. и ми е пусната само 1, ако трябва да питам и да си я платя аз, искам да знам кога се правят...
Две са, едната е още с първите изследвания, а другата е 45 дни преди термина. Flowers Hibiscus

Цялата програма „Майчино здравеопазване“ можете да видите тук.
Виж целия пост
# 3
Запис темата ми е била полезна неведнъж, и тъй като съм си бременна да не изпусна. hahaha
Някой знае ли по ЗК, колко микробиологии се полагат? Аз съм 27+3г.с. и ми е пусната само 1, ако трябва да питам и да си я платя аз, искам да знам кога се правят...
полагат се само 2 - 1 в началото, и 1 към края 37-38 седмица ми казаха.
Виж целия пост
# 4
Някой знае ли по ЗК, колко микробиологии се полагат? Аз съм 27+3г.с. и ми е пусната само 1, ако трябва да питам и да си я платя аз, искам да знам кога се правят...
Две са, едната е още с първите изследвания, а другата е 45 дни преди термина. Flowers Hibiscus

Цялата програма „Майчино здравеопазване“ можете да видите тук.
Благодаря, сега видях, че има допълнителни ехографии, които се полагат... Rolling Eyes
И също така, касата поема цитонамазка. Grinning
Виж целия пост
# 5
Благодаря, сега видях, че има допълнителни ехографии, които се полагат... Rolling Eyes
И също така, касата поема цитонамазка. Grinning
Да, цитонамазката е още с първите изследвания, а допълнителните ехографии са при рискова бременност и възраст над 35 години. Уви, има лекари, които се правят на ударени и пропускат някои изследвания или пък искат пари за тях, та затова е добре човек да е наясно какво му се полага.
Виж целия пост
# 6
Здравейте, бременна съм в 6 г.с. Миналата седмица бях на преглед и се видя сак в матката и сякаш всичко върви по план. Преди половин час обаче получих силна остра болка ниско в дясно. Изпих едно но шпа и сега не ме боли. Обаче ми е притеснено и се чудя дали да ходя на спешен кабинет. Нямам кървене и в момента единственото ми неразположение е гаденето. Вие какво бихте направили?
Виж целия пост
# 7
Аз мисля, че няма място за притеснение, щом няма прокървяване. Simple Smile Полежи си и си почини.
Виж целия пост
# 8
И аз имах подобни пробождания, нормално е.
Виж целия пост
# 9
Благодаря за отговорите!
Нещо голямо шубе ме друса този път. Ще си почивам и дано не се повтори, пък и утре имам час за преглед.

Виж целия пост
# 10
Благодаря, сега видях, че има допълнителни ехографии, които се полагат... Rolling Eyes
И също така, касата поема цитонамазка. Grinning
Да, цитонамазката е още с първите изследвания, а допълнителните ехографии са при рискова бременност и възраст над 35 години. Уви, има лекари, които се правят на ударени и пропускат някои изследвания или пък искат пари за тях, та затова е добре човек да е наясно какво му се полага.
Не само възраст, пише и при резус фактор различен, както и при висока кръвна захар...
На мен цитонамазка не са ми правили, само ме питаха кога е била последната (2015) и си спестиха едно направление... Tired

Здравейте, бременна съм в 6 г.с. Миналата седмица бях на преглед и се видя сак в матката и сякаш всичко върви по план. Преди половин час обаче получих силна остра болка ниско в дясно. Изпих едно но шпа и сега не ме боли. Обаче ми е притеснено и се чудя дали да ходя на спешен кабинет. Нямам кървене и в момента единственото ми неразположение е гаденето. Вие какво бихте направили?
Свиквай, ще имаш и други неразположения...щом няма кървене, не се тревожи излишно.
Виж целия пост
# 11
Не само възраст, пише и при резус фактор различен, както и при висока кръвна захар...
На мен цитонамазка не са ми правили, само ме питаха кога е била последната (2015) и си спестиха едно направление... Tired
Аз тези неща ги обобщих като рискова бременност, но май не беше съвсем удачно. Извини ме за объркването! Но то и затова публикувах цялата програма, за да е ясно за всеки и да няма такива недоразумения. Цитонамазката можеш да си я поискаш сега, нямат право да откажат.
Виж целия пост
# 12
Lucky, потърси си ги, имаш право на тях. За цитонамазката, не знам, честно казано. Аз много се чудих дали да взимаме (моята е от миналата година), защото бях чела за много случаи, в които има прокървявания след това. Лекарката обаче успя да ми влее малко разум, каза, че е безопасно и че ще внимава. Но въпреки всичко 2 дни преди прегледа го мислих целодневно, за щастие нямаше проблем след това. Но така и така не знам защо я включват тази цитонамазка, дори недай си боже да е лоша група, какво може да се направи по време на бременност, почти нищо...Виж за микробиологията съм съгласна, ако има инфекция, да може да се предприемат мерки.
Виж целия пост
# 13
Интересно за цитонамазката.И на мен не ми взе лекарят.Каза че ако е чиста микробиологията няма да правим,защото не било хубаво през бременността.Все пак се остъргва доста дълбоко. Flushed
Виж целия пост
# 14
Да, но касата поема цитомазка, явно има защо.
И аз не желая да ме бъркат точно сега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия