бебчето е много активно

  • 1 753
  • 43
Здравейте мами,
нашето бебче трябва да се роди в началото на юли, но е много активно. Започнах да го усещам в 4-ия месец и оттогава не се е спряло. Имам чувството, че почти не спи. Усещането е страхотно, но скоро моята зъболекарка, която е млада майка ми каза че трябва много да внимавам и да следя бебчо, защото има опасност да се оплете в пъпната връв. Реших че е невъзможно и споделих с една приятелка - лаборант, която подкрепи тази теза. Вярно е бебчето е много по-активно от другите бебчетата в курса за бременни, но възможно ли е тази теза да е вярна?
Виж целия пост
# 1
Здравейте мами,
нашето бебче трябва да се роди в началото на юли, но е много активно. Започнах да го усещам в 4-ия месец и оттогава не се е спряло. Имам чувството, че почти не спи. Усещането е страхотно, но скоро моята зъболекарка, която е млада майка ми каза че трябва много да внимавам и да следя бебчо, защото има опасност да се оплете в пъпната връв. Реших че е невъзможно и споделих с една приятелка - лаборант, която подкрепи тази теза. Вярно е бебчето е много по-активно от другите бебчетата в курса за бременни, но възможно ли е тази теза да е вярна?

Миличка, това си е Божа работа и едва ли някой може да ти отговори категорично с "Да" или "Не" - какво може и какво би станало. Не се натоварвай излишно с тревоги Peace Радвай се, че имаш такова активно бебенце и мисли само хубави неща Peace  bouquet
Виж целия пост
# 2
Sun благодаря за милите думи, и аз така си мисля и винаги се старая да съм позитивно настроена. Нашият татко ме успокои като каза че просто нашето бебче има по-висок коефициент на интелигентност Grinning. А за по-активните бебчета каква пауза според вас е повод за безпокойство (най-вече в дните около термина)
Виж целия пост
# 3
Хи4 да не се притесняваш, още колко други такива 6те има да 4ува6. На мен една преподавателка ми разправя6е да го следя непрекъснато дали рита, щото ако не рита, зна4и е мъртво и т.н. И това като бях в деветия месец. СПОКО  Peace
Виж целия пост
# 4
А за по-активните бебчета каква пауза според вас е повод за безпокойство (най-вече в дните около термина)

Самите ти думи, lady di, издават,че стига да се кротне бебчето за половин един ден и ще се пръснеш от притеснение Rolling Eyes - спокойно, миличка, бебчето ти ще става все по-едро и ще се мърда все по-малко - най-вероятно Peace Като бях в 6-я месец ходихме на море и вечерта на един рожден ден пийнах към 50-100 гр мартини /при положение, че ВЪБЩЕ не пия алкохол/ и на следващият ден Гери бе най-активна сутрин - като се ошашках, че не мърд - цял ден притеснения, щяхме да търсим ехограх и в един момент се замислих - и какво ако намерим? Какво мога да направя - почти нищо, това което мога да направя е да се успокоя и да почакам бебка да се размърда. Така се и оказа Mr. Green Затова понякога притесненията са неизбежни, но винаги да излишни и се опитай да ги сведеш до минимум Peace
Виж целия пост
# 5
Ади също беше много активна, докато ми беше в корема, в което междудругото не виждах нищо лошо. Е, понякога си поспиваше, аз естествено започвах да се шашкам и само чаках да се размърда. Сега  се смея над себе си и даже ми липсват тези моменти. А дължината и заплитането на пъпната връв наистина си е божа работа, освен ако не решиш да се возиш в каросерията на някой  ЗИЛ или да се спускаш с лодка по Ниагарския водопад.  Laughing Сега серизоно, при силно друсане рискът наистина се увеличава. И наистина мисли позитивно и не се връзвай на всички глупотевини, които хората са способни да ти наприказват. Ей, и аз се чудех как може да им дойдат на ума някои работи, още повече да ги приказват на бременна жена. Ще дам един от най-безобидните примери - д-рът ми беше казал да не ям много сладко, за да не кача кръвната захар; както и кисело, солено и пикантно, за да не ми отичат краката; а една д'рта колежка ме убеждаваше, че щом не се тъпча като прасе с каквото ми душа иска бебето ще се роди цялото на петна.  hahaha
Виж целия пост
# 6
д'рта колежка ме убеждаваше, че щом не се тъпча като прасе с каквото ми душа иска бебето ще се роди цялото на петна.  hahaha
Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 7
...трябва много да внимавам и да следя бебчо, защото има опасност да се оплете в пъпната връв.

 #Crazy newsm78 #Crazy
Е, това ме разби! Как може хора, които претендират за някакво образование, да съчетават две толкова несъвместими тези?
И като "внимаваш и го следиш" какво ще направиш, когато прецениш, че е дошъл моментът, когато "може да се оплете в пъпната връв"? Ще го хванеш здраво през стената на корема и ще го държиш да не се движи ли? От много внимаване и следене най-много да психясаш! Тия жени не са ли били майки и не знаят ли, че на една бременна не трябва да и се тъпче главата с щуротии!
Че ти е по-активно бебето не означава, че непременно прави лупинги и се превърта и усуква по 10 пъти на ден! Може просто да си шляпа с крачета и ръчички на едно място - като в басейн. А някое не чак толкова активно да се усуче два пъти да направи белята! Какви са тези обобщения!?!То вярно, че всичко е Божа работа, но ако можем с нещо да помогнем и на бебенцата, и на Господ - това са позитивните ни мисли!
Виж целия пост
# 8
Не се шашкай и не се връзвай. Някои бебета просто ритат много повече от други. Моят беб също беше много активен; роди се жив, здрав и абсолютно неоплетен в пъпна връв. Риташе до последно, а аз съм
Виж целия пост
# 9
не се шашкай напразно това е божа работа радвай му се и му говори докато си прави салта там вътре и леко бременеене  bouquet
Виж целия пост
# 10
Никой не може да каже дали бебето ще е с омотана пъпна връв или няма да е. И не чак толкова активни бебета са се разждали с увита пъпна връв.
Дияна беше от буйните. Заритала ме е от 4тия месец. Роди се с увита пъпна връв, веднъж около врата. Но не бих казала, че това е някаква закономерност.
И да "внимаваш" и да "наблюдаваш" бебчо, нищо не можеш да направиш в случая. Ако има някакви проблеми, то те ще се видят на видеозона.

Леко бременеене и скопойствие Simple Smile
Виж целия пост
# 11
И моя бебо беше много активен за разлика от дъщеря ми,тя не ме риташе много! Joy   Не се притеснявай,всяко бебе е различно!  Peace
Виж целия пост
# 12
И моят Бобсън беше пълна лудница в корема ми.(не че сега не е ).Усетих го в 3м.
Беше с увита пъпна връв.
На моите притеснения докторът каза,пъпната връв е най-малкият проблем.
Но знаехме предварително за увиването и го  следяхме .Докторът реагира адекватно по време на раждането,и нямаше проблеми.
Виж целия пост
# 13
и моето бебче е много активно и аз много се шашкам,но наистина всичко е божа работа.
Виж целия пост
# 14
Моето бебе също много се движи и му се радвам че е  толкова активно,а вие сега ме паникьосахте с това оплитане на пъпната връв...какво правят докторите при раждане в такива случаи???? #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия