Хранене по време на почивка?

  • 1 640
  • 8
Здравейте! Предстои ни семейна почивка в планинско градче на хотел за около седмица, но нямам никакви идеи с какво да храня детенцето? В къщи храната е  от детската кухня като приготвям разнообразни закуски и от време на време готвя и за вечеря. Моля, ви дайте идеи и препоръки - за сега съм измислила само сутрешните и следобедните закуски.
Виж целия пост
# 1
Когато синът ми беши на тази възраст използвах за обяд бурканчета на Семпер /за над 1 год./ Много добре са направени и дори някои приличат на нашите манджи. Grinning Така ще ти е по-удобно вместо да се чудиш какво да даваш.
Виж целия пост
# 2
И Хип и Нестле имат менюта за над годинката. Дори и на тази възраст все още се възползвам от тях понякога, когато пътуваме и мястото за хранене не ми допада или менюто в заведението не предлага подходяща за нея храна.
Виж целия пост
# 3
Мамите пред мен са ти дали отлични идеи само да добавя и супите на Нестле в картонени кутии като идея за по-течна храна, защото тзи по заведенията не са подходящи заради застройката. Моите на 1.5 г. ядяха и филийка с масло и кашкавал и кифла без нищо. Плами и таратор Shocked, домат, краставица. От ресторантското меню, аз бих рискувала с филе от някаква риба с пилешко филе. Зависи на какъв етап сте в захранването и колко зъба имате  Grinning.
Виж целия пост
# 4
Ами то наистина си зависи от хлапето  Rolling Eyes моя малчо например е всеяден отдавна  hahaha така, че винаги в менюто на което и да е заведение успявам да намеря какво да хапва  Joy
например : супи, таратор, задушени картофи или със сметана и др., ориз, зеленчуци, пил.филе, риба и т.н.,  др. .... в момента не се сещам  newsm78
А ако хапвате пюрета все още (моя отдавна ги отписа) винаги можеш да се запасиш с наколко бурканчета за всеки случай, както са те посъветвали вече  Wink
Приятна почивка  thumbsup
Виж целия пост
# 5
И аз се чудих по този въпрос. Мислех да приготвя домашни зеленчукови и месни пюрета и да ги стерилизирам в бурканчета.Струва ми се, че ще издържат една седмица newsm78 newsm78Някой правил ли е така?
Виж целия пост
# 6
И аз се чудих по този въпрос. Мислех да приготвя домашни зеленчукови и месни пюрета и да ги стерилизирам в бурканчета.Струва ми се, че ще издържат една седмица newsm78 newsm78Някой правил ли е така?
Приготвяла съм по този начин единствено пилешка супа - първо я сварявам, а след това допълнително я стерилизирам в бурканчетата. Но това беше по времето когато нямаше по магазините готови пюрета.  Rolling Eyes  Сега вече, когато има готови храни, не бих го правила - има риск от разваляне и... сещаш се какви други проблеми, ако се даде такава храна на дете. Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви, момичета за идеите, май ще рискувам с ресторантско меню, но ще се запася и с малко пюренца, които ми препоръчахте. За сега си мисля, че в ресторанта можем да поръчваме пилешки или зеленчукови супички, картофени пюрета и нещо друго.., а що се отнася до закуската и десерта - тях съм ги измислила. Проблема е, че детенцето има вече 14 зъбки - но не иска да яде филийки с маргарин или нещо друго, скоро започна да яде кроасани - може да дъвчи, но нещо не му се иска. Ако имате други идеи - приемам ги - остават два дни до заминаването ни.
Виж целия пост
# 8
Просто си вземи пасатора. Надали в ресторанта ще ти откажат да го ползваш. По този начин всичко можеш да пасираш и детето ще яде с вас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия