Агнешко със зелени бадеми?

  • 3 024
  • 7
Да ви споделя от известно време съм хвърлила око на задблоковия бадем и установявам, че май никой освен мен  не се сеща, че млечните бадеми стават за ядене барабар със зеленото  Mr. Green . Умирам си да ги ям сурови, но както и да е питанката е за друго. Баба ми едно време правеше страшни мариновани зелени бадеми и зиме от тях,  напролет с пресни готвеше агнешко със зелени бадеми. Представляваше нещо като яхния. Някой да има идея как се прави, защото утре съм планирала да опустоша дръвчето докъдето стигна с моите 1.70  Mr. Green
Мерсаж!
Виж целия пост
# 1
Хе хе, днес точно такова ядох. За пръв път ми беше, но ми хареса. Само че, знам че бадемите си бяха пресни, а не мариновани. Утре ще питам бабата на мъжО да каже рецептата.
Виж целия пост
# 2
Еее страшна идейка, ще изненадам мъжо Wink Чакам рецептата.
Виж целия пост
# 3
Хе хе, днес точно такова ядох. За пръв път ми беше, но ми хареса. Само че, знам че бадемите си бяха пресни, а не мариновани. Утре ще питам бабата на мъжО да каже рецептата.

Мдам то по нашия край май само съм виждала така да се готви. И аз съм от Стара Загора. А пък сега със зелени бадеми, баба ми ползваше маринованите през зимата.
Чакам Simple Smile)
Аз яхния все ще спретна, ама дали бадемите се обработват нещо преди да се сложат, кога се слагат и т.н не мога да измисля Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Значи бабето каза, че не ги обработва предварително. Само ги измива.
Първо запържва месото, слага червен пипер и малко водичка. Като се позадуши, слага пресен лук (повечко) и измитите бадеми, задушават се и те и се долива вода. Подправки - на вкус.
Домати не слага, вие как мислите, дали може да се сложат?

А за мариноването - каза, че май се правили като краставичките.
Виж целия пост
# 5
Благодаря   bouquet !
Познай кой ще поска бадема след час Simple Smile, дано не ме помислят съседите за  #Crazy
Виж целия пост
# 6
Лалка, Сготвих  Simple Smile Simple Smile
На около 1/2 кг агнешко сложих две големи връзки зелен лук, 1/2 връзка чесън, лапад на око, сух, защото не намерих пресен на пазара, бадеми две шепи някъде.
Домати не сложих, май не съм виждала на агнешко да се слагат домати пък и бадеми и домати, мисля че може да стане кисело.

Много хубаво стана. Благодарско на баба ти   bouquet
Виж целия пост
# 7
Ще потупам бабето по рамото.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия