А какво мислите за това повръщате,нормално ли е?

  • 625
  • 14
Преди месец когато бях сменила АМ на малката и тя го повръщаше цялото  ви попитах на какво може да се дължи това,тогава вие ме посъветвахте най-добре  да го спра, аз така и направих със сегашното си мляко няма такъв проблем(да връща големи количества непосредствено след като се нахрани) но пък ме притеснява друго-като се нахрани тя заспива,НО след като се събуди за следващото хранене и чака нетърпеливо въртейки се като "шило" и поплачквайки тя повръща по няколко пъти около 1супена или чаена лъжичка(2-3часа след като се нахрани)Това нормално ли е  newsm78, храни се 6 пъти през 3часа по 120 като си го изпива цялото, смятате ли че това количество може да и е много и затова така връща.В книгите пише че такова "изтичане" на мляко не е за притеснение това било просто излишно количество,но пък тя е 4500кг  и мисля че 100мл ще са и малко и ще остава гладна.Оххххх направо незнам ....и това става почти след всяко хранене, вие какво мислите???
Виж целия пост
# 1
храни се на 6 часа по 120

Да не си сбъркала нещо? 1-месечно бебе се храни на 3 - 3.5 ч. (7-8 пъти в денонощието). А според мен 120 мл мляко на тази възраст може би са множко и затова връща.
Виж целия пост
# 2
храни се на 6 часа по 120

Да не си сбъркала нещо? 1-месечно бебе се храни на 3 - 3.5 ч. (7-8 пъти в денонощието). А според мен 120 мл мляко на тази възраст може би са множко и затова връща.

и аз мисля че си се объркала нещо
иначе подкрепям Инето смятам че това количество може и да ви е множко, а ти говори ли с педката
Виж целия пост
# 3
и на мен ми се струва множко! newsm78
Виж целия пост
# 4
повръща на фонатан или има изливане???
Разликата е голяма, а и както вече мамите са споменали, нещо количествата и интервалите на хранене са странни newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 5
Чакай, чакай как на 6ч.  Shocked Кажи, че имаш грешка.........защото на 6ч. наистина може да яде по 120, то си е умряло от глад детето, ама стомахчето няма как да побере всичко.....

Иначе малките бебенца често връщат по една - две супени лъжици, то си е нормално за тях още не са се усъвършенствали храносмилателните им системи.
Виж целия пост
# 6
Извинявайте грешката е моя ,вече я поправих- храни се 6 пъти през 3 часа!Повръщатено не е на фонтан а изливане по 3-4 пъти на всяко по 1 с.л., понякога  непосредствено след хранене,а другпът 2-3 часа след ядене точно преди следващото хранене.Педиатъра каза "дете което повръща но наддава мен не ме притеснява" ,а за количеството каза че е нормално (на кутията на Фризовома пише 1-2 месеца 4-5кг  120-150) а тя е на месец и половина и е 4500кг.
Виж целия пост
# 7
Това нормално ли е  newsm78, храни се 6 пъти през 3часа по 120 като си го изпива цялото,
Виждам,че си се коригирала.Тези интервали,които сега посочваш са напълно нормални.Необходимото количество мляко зависи както от възрастта,така и от килограмите.Моят син на 1 месец беше също 4,500 кг. и изяждаше горе-долу по 120 мл. адапте.Ако искаш я пробвай със 110 мл.По принцип връщането на малко мляко е нормално/както си чела/.Ако яде много лакомо,от време на време й изваждай шишето от устата и се опитай да я уригнеш и после продължи.Това съм го чела и изпитала.Успех!
Виж целия пост
# 8
Какво АМ пиете сега ?


Мини на Фризовом или НАН АР или Аптамил АР, това са млека за повръщане пият се доста дълго време за да имат ефект. Имат си необходимите съставки като всички други АМ+ефекта от спиране на повръщането, не са вредни ако се употребяват дълго време, даже напротив  Peace

Това, че е нормално да повръща, вообще не е така, взимай мерки навреме, за да не си откарате, като нас на 1г6м сме и се лекуваме с лекарства вече, защото педито се опитваше да ме убеждава, че ще си го израстем от самосебе си, дори и противоповръщащо мляко не ме посъветва да давам
Виж целия пост
# 9
моята бебка на тази възраст изяждаше по около 100 млна седем хранения но пак така като се въртеше много връщаше по малко както си го описала и  на мен ми казаха че като не е на фонтан не е притеснително и ще мине с възрастта и действително стана така . Сега въобше го нямам този проблем върти се като шило дори непосредствено след хранене и не връща нищо. НО ме посъветва педиатъра заради това връшане да позабавя даването на сокчета докъм края на трети дори четвърти месец за да не усиля връщането. но иначе не се притеснявай ще мине този период.
даже сега се сещам че перях чаршавчето през ден= много се цапаше с мляко.
Виж целия пост
# 10
Привет!
Нашата педиатарка каза че това било съвсем нормално за бебетата да връщат по малко.Та нали още стомахчетата не им са се затворили добре.Изобщи не се притеснявай.Моята бебка като направи 5м. тогава взе да връща храна.
Виж целия пост
# 11
Беба повръща до годинката някъде...ама това количество ми се струва много, което изпива newsm78. По това време ние най-много 100 мл. да сме пили,а може и по-малко. Спомням си, че на 3 месеца пиеше по 120...Ама то си е и до детето. Беба беше доста дребна. Ще се оправи-не се притеснявай. Доста бързо вече забравихме за проблема Laughing
Виж целия пост
# 12
А оригвате ли се след ядене?Нали имало значение...,
Виж целия пост
# 13
За количеството аз немога да кажа, че на сестра ми бебка е на седем дни и яде адапте по 90 мл и цица и вобще много е лакома. Но за повръщането моя син беше същия. След хране, преди хранене постояно повръщаше не на фонтан pro ей така само да се засме и почва. Сега сме към края на 6 месец и намаля. Педито ми каза че до към 6 месеце са така и няма страшно имало деца които и до годинка. Ние се сраснахме с лигавниците, но вече е супер и почна да мирише на бебе  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Извинявайте грешката е моя ,вече я поправих- храни се 6 пъти през 3 часа!Повръщатено не е на фонтан а изливане по 3-4 пъти на всяко по 1 с.л., понякога  непосредствено след хранене,а другпът 2-3 часа след ядене точно преди следващото хранене.Педиатъра каза "дете което повръща но наддава мен не ме притеснява" ,а за количеството каза че е нормално (на кутията на Фризовома пише 1-2 месеца 4-5кг  120-150) а тя е на месец и половина и е 4500кг.
Моя юнак така се омазваше след всяко ядене, че ...ми беше писнало...Не помагаше нико уригване, нито спокойна игра след ядене...Така бяхме до 6 месеца- беше на Фризовом
Сега почти не връща- защото това което казваш си е връщане неповръщане- може от лакомото ядене да си връща по-малко
Не се шашкай- щом наддава- моя е имало случай и то често половината мляко да върне за трите часа до другото ядене- а наддава и до сега по кило на месец Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия