Грип в 32 гест.седмица?Страхвам се...

  • 573
  • 7
здравейте майчета!някоя от вас може ли да ми каже от собствен опит какво да пия за грип?Лекарката веднага ми изписа фервекс, но нещо не ми се иска...Толкова малко ми остана и сега остава и това...Пазете се всички!Леко бременеене!
Виж целия пост
# 1
Мед,лимони,чай.По-бавно ще се оправиш,но няма да се тъпчеш с лекарства.Масажи с ракия или спирт.Никакви хапове.
Виж целия пост
# 2
Парацетамол(за температурата) и витамини, лимони,мед и чай както са ти казали! Бързо се оправяй! Може и нещо хомеопатична да пробваш newsm78 
П.П. По-добре навременно взети лекарства, отколкото влошаване на състоянието. Но само с консултация с лекар! Peace
Виж целия пост
# 3
Много е важно да не допускаш висока температура, тя е много по опасна за плода от това да изпиеш един парацетамол или дори аулин. А иначе момичетата са ти казали - чай лимони, мед, витамини.
Виж целия пост
# 4
Aз също прекарах грип п/з бременността и много ми помогна Oscilococium na Boaron-хомеопатично е и действа бързо,няма опасност за плода в Аптеката ще ти обяснят как да го пиеш и бързо оздрравяване
Виж целия пост
# 5
Споки! Преди седмица (в 37 г.с.) карах някво такова.. хрема, гърло, кашлица.. и не пих нищо.. Само чай с мед и смучех Олипс...
Никакви лекарства не ти трябват  Naughty  Няма страшно  Peace

Само полека с разтривките с ракии да не се прегрееш...
Виж целия пост
# 6
Спокойно, той Фервекса е парацетамол и витамин С. И двете са безопасни за бебето.
Виж целия пост
# 7
Aз също прекарах грип п/з бременността и много ми помогна Oscilococium na Boaron-хомеопатично е и действа бързо,няма опасност за плода в Аптеката ще ти обяснят как да го пиеш и бързо оздрравяване

През второто и третото тримесечие от бременността може да се пие парацетамол, но аз лично предпочетох да не рискувам. А и гинеколожката ми ми предписа Осцилококцинум. Схемата, по която се пие е следната: При първите симптоми на грип се взема една доза, приемът се повтаря от 2 до 3 пъти през 6 часа. При изявена клинична картина се взема по една доза сутрин и вечер в продължение на 3 дни. За профилактика - по една доза седмично.
От моя личен опит - много ефикасно. newsm10 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия