Пак за варицелата и карантината?

  • 6 992
  • 18
Вече изчетох почти всички теми за варицела и ми бяха много полезни, особено подробните описания и обяснения на АнМари    bouquet
Радвам се, че малката е вече добре!

Ето че от снощи и Теди е с варицела. В  детската градина има карантина вече от 2 месеца. Мислех си, че ни е прескочило, ама не.. Взех го вчера от детска, а той един омърлушен, ръчичките му топлички, поигра малко на площадката, но не беше в настроение. А на мен и през ум не ми мина, че може да е нещо такова. Чак като се прибрахме вкъщи и му премерих Т - 38.5, му вдигнах дрешките да го разгледам и на коремчето му видях една пъпчица като от ухапване от комар - мъничко червено петънце. Но предвид на високата Т.  и карантината в детската градина, нямах съмнение, че е варицела. Тази сутрин Т. беше 37.5, а обривът по цялото коремче. Нашето GP е следобедна смяна, така че ще го водя следобед. Но като е силно заразен се чудя там при другите дечица в чакалнята какво да правим... От прочетеното разбирам, че докато трае карантинния период не трябва да излиза навън. Е, да, ама той се разплака и сега са долу пред входа с татко си ритат топка. Няма никой наоколо. Надявам се да не заразим някое улично куче  Simple Smile  Може би не е съвсем редно да излиза. Thinking

Аз исках да питам няколко неща:
1. Винаги ли има обриви по лицето и по половите органи?
2. В продължение на колко дни излизат нови обриви?
3. За колко време обривът става на корички?
4. Кога започва да сърби? Теди засега не се оплаква от сърбежи.
5. Освен мазане, дава ли се някакво лекарство и през устата (освен сиропчетата за сваляне на Т)? В един постинг прочетох, че не трябва да се дава Нурофен при варицала. Някой знае ли защо?

И да сте здрави!
Виж целия пост
# 1
Тодоран, нямам опит с варицелата, но да кажа за нурофена - подозират приема при варицела с последващи тежки бактериални инфекции.

Бързо да оздравявате Simple Smile!
Виж целия пост
# 2
не се притеснявайте и ние бяхме с варицела преди един месец.И ние излизахме по малко.Започна да я сърби на третия ден повече.Мазахме ги с ментолов спирт и пудричка  мисля че беше Topocin давах и Esberitox за подсилване на имунната система.Ние нямахме температура имахме пъпки по гърба и на главичката още има корички които падат.Избягвайте
яйца и шоколад пийте много течности.Няма страшно по добре е да мине желая Ви бързо оздравяване
Виж целия пост
# 3
Здравей Simple Smile.

Според мен е най-добре да викнеш лекарят у дома все пак, за да не плъзне, защото варицелата е силно заразна.

Сега на въпросите. По първия не зная - моето дете имаше обрив по лицето и половите органи, а и децата с които лежахме в болницата - също. По лицето Йоан имаше съвсем малко, но по слабините обривът бе най-силен.

2. Обикновено 4-5 дни. След всяко вдигане на Т избиват нови пъпки.

3. При моето детенце за около половин ден пъпките ставаха на корички. Първата вълна пъпки изби през нощта и на сутринта имаха корички.

4. Детенце не са го сърбяли, не се е чесал изобщо. Аз слагах пудра на пъпките по тялото (изписва се от педиатъра), която съдържа мента и мажех с ментолов спирт и пиоктанин. Последният е за да не се възпаляват пъпките.

5. Не съм давала лекарства освен сиропчета за сваляне на Т. За Нурофена не зная точно... Май можеше да се развие някакъв синдром  newsm78, но може и да греша.

Иначе избягвайте алергизиращи храни, нека детенце пие много течности, но да не са кисели, защото обривите излизат по всички лигавици и е неприятно.

Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 4
При нас пък мина много леко - без тепература и зачервено гърло. Лекарката на малкия ни изписа Фенистил, за облекчаване на сърбежа. В една мед. енциклопедия прочетох, че ежедневното изплакване на тялото с хладка вода с разтворена в нея сода за хляб облекчава събежа и наистина това повече му действаше от ментоловия спирт. Друго което правех е постоянна смяна на дрешките и спалното бельо със чисто и гладено на пара. От бабите в квартала чух, че нетрябва да се дават боб, леща и всякакви такива варива докато дечко има обрив. Ами, дано да съм ти помогнала  Simple Smile
Бързо оздравяване  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Ива, мерси за инфото за Нурофена. Аз снощи дадох, защото беше висока Т. и съм забелязала, че Теди от него в такива случай най-добре се повлиява. Ама отзарана, като прочетох в нет-а, че не трябва, реших да изчакам до прегледа, за да питам GP-то все пак. А и сутринта не му беше висока Т., затова дадох Панадол.

antoniq, и аз прочетох, че и други мами са давали Esberitox. А също и, че варицелата водела до срив в имунната система на детето. На Теди Esberitox-а не му понася, прави алергична реакция. Ще видим какво ще каже нашата лекарка.

Margarita, благодаря и на теб за изчерпателните отговори! Да, ние се чухме с нашето GP и се разбрахме да мине през нас следобед.

Благодаря за отговорите и пожеланята!

хубав ден!
Виж целия пост
# 6
При нас пък мина много леко - без тепература и зачервено гърло. Лекарката на малкия ни изписа Фенистил, за облекчаване на сърбежа. В една мед. енциклопедия прочетох, че ежедневното изплакване на тялото с хладка вода с разтворена в нея сода за хляб облекчава събежа и наистина това повече му действаше от ментоловия спирт. Друго което правех е постоянна смяна на дрешките и спалното бельо със чисто и гладено на пара. От бабите в квартала чух, че нетрябва да се дават боб, леща и всякакви такива варива докато дечко има обрив. Ами, дано да съм ти помогнала  Simple Smile
Бързо оздравяване  Heart Eyes

И аз прочетох някъде (знам ли вече къде), че не трябва да се дават варива. Явно при различните деца протича по различен начин заболяването. И аз се моля да мине по-леко и бързо.
Виж целия пост
# 7
Дано при вас мине леко.Ако видисх, че има много пъпки и висока t дълго време, обади се на GP-има лекарство за варицела Ацикловир, но той се дава само при тежки случаи.Има и ментолова пудра която доста облекчава сърбежа.  bouquetБързо оздравяване.
Виж целия пост
# 8
Аз давах Фенистил за сърбежа, вътре дори в опътването му пише, че се дава при варицела. За Т давах парацетамол, но ние имахме само 1 ден. Но пък колко много пъпки имахме, навсякъде. И по главата, и по лицета, и  в слабините , гърба, корема, подмишниците, дори и по ходилата...
Ужасно беше...Но минава...Но доколкото знам не трябва да се излиза навън и също така да се мокрят пъпките с вода. Това беше при нас!
Виж целия пост
# 9
1. Винаги ли има обриви по лицето и по половите органи?
2. В продължение на колко дни излизат нови обриви?
3. За колко време обривът става на корички?
4. Кога започва да сърби? Теди засега не се оплаква от сърбежи.
5. Освен мазане, дава ли се някакво лекарство и през устата (освен сиропчетата за сваляне на Т)? В един постинг прочетох, че не трябва да се дава Нурофен при варицала. Някой знае ли защо?
1. При Дияна имаше. Може и да не му излезнат пъпки. По-принцип излизат доста по меките части на кожата.
2. При Дияна - до към 4тия ден от карантината.
3. След 6тия ден. При дребната на 7мия ден имаше завехнали пъпки с коричка.
4. Дияна започна да се оплаква от 2рия ден. Точно тогава на талази излезнаха пъпките. Обрива е на приливи. Но е възможно да се оплаква и от болки.
5. Аз давах само Панадол и Витамин С

Трябва да има известна диета. Алергизиращи храни, яйца, майонеза, варива, и др. не са препоръчителни. Най-добре да е хладка храната, в никакъв случай гореща.
След карантината започнах да давам Мултисаностол.
Виж целия пост
# 10
Да, Теди вече също има пъпки навсякъде - на главичката, под мишничките, в слабините. И Т му е височка 39. ЗАсега не се оплаква от сърбежи. Но все пак лекарката ни изписа фенистил, а аптекарят ми даде и някаква паста, която облекчавала сърбежите "Псило-балсам" (пише, че облекчава сърбежи на кожата при алергични обриви или от ухапване от насекоми), но да мажем с нея само преди да са се пукнали мехурчетата. Нашата лекарка каза също да не се мокрят пъпките, т. е. никакво къпане. Аз питах за Нурофена, но тя ми каза, че няма причини да не се изписва Нурофен при варицела. Знам ли!!!

АнМари, ти пишеш, че си давала на Дияна (ние с нея сме адашки  Laughing) витамин С. По колко хапченца на ден? Аз на Теди засега му давам само Мултисаностол.
За диетата мисля няма да имаме проблем. Той отказва да яде каквото и да било. Поне пие сокчета засега и по някой и друг Данап. А за вечеря изяде една ябълка. Малко след това аз му предложих сокче, но той ми каза, че ябълката била достатъчно сочна  Simple Smile

Виж целия пост
# 11
Давах по една ампула Витамин С (5мл) на ден, през цялата карантина.

За таблетки не мога да ти кажа Sad Дияна до сега таблетки не е пила, само с една таблетка нош-па се мъчи и беше ад. Всъщност започвам да се замислям как ли ще я науча да гълта хапчета  newsm78, е дано не ни се налага де.
Виж целия пост
# 12
Само да допълня за Нурофена - питах двама лекари - един от Бърза помощ и педиатърката на детето. И двамата бяха единодушни, че няма проблем да се дава при варицела. Но все пак - питай и вашия педиатър.
Виж целия пост
# 13
Има доста неща, които могат да облекчат състоянието на детето, всеки лекар според собствената си информираност дава съвети.
Обливането с хладка вода с разтворена вътре сода и/или отвара от смрадлика облекчава сърбежа и ускорява завяхването на пъпките. Някои наши педиатри   още забраняват къпането, но изчетох доста неща за варицелата и навсякъде дори се препоръчва обливане няколко пъти на ден. Без сапун или шампоан и с хладка вода.
Моите изкараха миналото лято една след друга, голямата- леко, малката доста тежко.
Мазането с ментолов спирт също е остарял и отречен метод. Има моментно охлаждане и след това от спирта пъпките се раздразват и болят и сърбят повече.
Много ефикасно е едно бяло мазило с цинк, прави се по рецепта. Облекчава сърбежа, предпазва от инфектиране. Използвахме и една пудра, също правена по рецепта, съдържаща някъв местен анестетик.
Anestesini  2,0
 Sulfathiazoli  5,0
 Talci veneti  10,0
 Ето я рецептата, сега видях, че я има в друга тема.
Виж целия пост
# 14
Тодоран, ето за връзката варицела - нурофен - вторични инфекции:
Симптоматично лечение на температурните състояния при малкото дете
Varicella and GAS(Group A beta-hemolytic streptococcal ): Do NSA … Ds Fuel the Fire?
Necrotising Fasciitis Associated with Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs
Сайтовете са медицински.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия