средна телесна повреда

  • 581
  • 3
мами помогнете ми с информация.съпругът ми посрада и в момента е с два пукнати прешлена на гръбнака.искам да разбера какво точно се води като средна телесна повреда ли?
Виж целия пост
# 1
В Наказателния кодекс ги пише. Би следвало да е средна телесна повреда, според мъжа ми, който е юрист. Но е важно и до какво е довело.
Виж целия пост
# 2
Средна е, но мисля че го определят съдебна медицина. При нас определиха черепно счупване и съответно мозъчно сътресение  и счупване на глезена като две средни телесни повреди. Това, че едното е много по-тежко и опасно спрямо другото явно няма никакво значение  Confused
Виж целия пост
# 3
Преди всичко, трябва да отиде на преглед при съдебен лекар, като носи със себе си цялата медицинска документация, която е събрал. Той ще му издаде удостоверение. В зависимост от констатациите на лекаря, ще се определи видът на повредата. Тогава може да се посъветвате с адвокат.
Ако повредата е средна - ще сезирате прокуратурата, която ще поеме нещата изцяло, т.е. ще се образува дознание и т.н.
Ако е лека повреда - вие сами ще си водите дело от частен характер, т.е. инициативата ще  е у вас, а не у прокуратурата. Делото от частен характер следва да се заведе в 6-месечен срок от увреждането, по-късно не може.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия