Мами в Торонто - съвет за борба с бюрокрацията

  • 627
  • 10
Здравейте момичета! започнах официална война с бюрократите в City of Toronto, ето я историята :
миналата година ( пролетта) дървото пред къщи изсъхна ( не се води наше а на общината, така и не разбрах защо ). Както и да е, обадих се и казах че дървото е изсъхнало и поискахме да го сменят ( тъй като не е наше, нямаме право да го отсечем и да си засадим ново, по точно имаме, но документацията за отсичане на дърво е повече отколкото за извършване на убииство, така че решихме да оставим общината да си го смени). Благодариха ни за обаждането и понеже се обадихме на края на май ни казаха че саденето става пролет и есен, и ние ще сме включени в списъка за есента на 2005. След месец два дойде и писмо, уведомяващо ни че дървото ще бъде махнато и новото засадено до края на ноември 2005. Дотук добре. Към края на ноември се обадих да питам дали все още сме в списъка, казват ми Ами не сте, отложихме ви за пролетта на 2006. Нямало причина, просто така пишело в компютъра. Добре, примирихме се. През март месец тази година започнах да звъня отрано - при първото ми обаждане ме информираха че адреса ни изобщо не фигурира в списъка за тази пролет #Crazy обясних че сме получили писмо и т.н. - без резултат : няма ни и това е! А причина? питам аз - как става така че изведнъж ни няма в списъка? Не знаят, да съм говорела с инспектора. Искам телефона, обаждам се на въпросният инспектор който заявява - ами най-вероятно сме ви пропуснали, грешка е станала newsm78 хубаво казвам, дайте да я поправим тая грешка тогава - не, късно било вече, но можел да ни включи в есенния списък Close Кипна ми всичко и му казвам че искам да заведа жалба, имам и тяхното писмо, и имената на хората с коит съм говорила по телефона, та да ми даде адреса и името на началника си. Инспектора взе да го увърта, не можело ли да се опита да поправи грешката... добре, съгласих се. Каза ми да се обадя на другия ден. Обаждам се и попадам на някаква служителка, която ми казва че сме в пролетния списък, ще махнат старото дърво и ще ни сложат ново. Ето значи, можело, мисля си като последна глупачка Close звъня им и през април, и в началото на май да питам кога аджеба ще ни посадят дървото - не знаели точна дата, но със сигурност, 100% през май. Днес се обаждам за н-ти път и някаква лелка ми казва: Какво дърво, кви пет лева? Той сезона за засаждане е приключен Shocked #Cussing out е откачих направо!  Close #Cussing out #Cussing out #Cussing out теглих и една майна, поисках телефона на някой началник, дадоха ми някакви номера, на които никой не отговаря, обадих се пак на customer service, ми всички мениджъри били в съвещания, за целия ден, колко удобно #2gunfire а какво виждате в компютъра? ми няма ви в списъка Twisted Evil не се учудих, обаче този път го приех лично, и сега съм бясна и имам нужда от съвет - как е най-добре да постъпя - написах писмо което ще пратя на няколко от мениджърите в Toronto Forestry и също до нашият city counsilor. Искам също да изпратя жалба до City of Toronto, но нямам идея до кого и в кой отдел. Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели как го е решил, ако се сещате на кого другиго мога да се обадя или да пиша моля посъветвайте ме! Няма да споменавам колко време отделих за тия глупости, нито че градината ни е грозна с това изсъхнало дърво, но ако се опитаме да продадем къщата това ще ни коства няколко хиляди по-малко отколкото ако имаме дръвче макар и мъничко. Ако някой е наясно как най-резултатно се завежда жалба в Общината и къде, нека да пише! за други неща има да кажем еквивалент на Съюза за защита на потребителите, но ми се струва че не става за нашият случай.
чувствам се като последна глупачка и ме е яд, извинете ме за несвързания постинг. приемам всякакви съвети!  Благодаря Embarassed
Виж целия пост
# 1

Цитат
hi,sylvi Thinking
това си е доста неприятна историйка ! но войната ти ще само за твое собствено удовлетворение! бюрокрацията е по зле от тази в бг(там поне можеш да викнеш или да си ползваш някоя друга връзка)тук---седиш и си чакаш и никой за никъде не бърза..
не си хаби нервите за безобразието и неотговорността на други хора!
аз имах подобни главоболия с birth certificate на alexis...и между другото сме на крачк ада си го взема ...а тя е почти на 2    Confused

Моля, пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 2
Силви, много трудна война мила, да изкарат и посъдят цяло дърво ле-ле-леееее, ти какво си говориш. Според мен им се обади и искай само да дойде някой да го отсе4е или да ти дадът писменно разрешение вие да си го отсе4ете. Кажи им, 4е дървото е изсъхнало и има опастност да падне или да се от4упи голям клон и нарани някого. После ти сама можеш да си посъдиш друго, като ги накараш когато отси4ат старото да изравнят дънера с земята, тогава си купуваш пар4е трева и малко пръст, покриваш дънера и съдиш ново дърво на ново място.

Хайде не се ядосвай, бюрократи има навсякъде Hug
Виж целия пост
# 3
благодаря ви момичета!
лошото е че сме в омагьосан кръг - дървото не е наше, ако искаме да го отсечем, трябва да се обърнем към общината и да придобием Непълни права newsm78 върху него, а след това да искаме разрешение да го отсечем ( нали се сещате че отсичането и засаждането си е за наша сметка, а да викнеш частна компания ще струва към $1000.00, щото си е работа за цял ден Close+друга да ти засади дървото), ако изобщо ни дадат такова ще отнеме около година ми казаха. Ако пък седим и чакаме те да си свършат работата кой знае колко има да чакаме #Cussing out освен това дървото не е опасно, защото не е толкова голямо, така че и това не върши работа. Сами да си го отсечем също не става, защото това е собственост на общината, няма да се учудя ако ни треснат глоба за подобно самоволие, а що не и затвор направо Sick #2gunfire
абе отврат направо, но май сте прави, всички нерви ще си останат за моя сметка. Обадих се в офиса на нашият city counsilor, казаха че ще проверят какво могат да направят и ще ми се обадят. дано да успеят, аман от държавни служители вече Sick
Виж целия пост
# 4
Не се ядосвай. Heart Eyes
Когато - тогава, какво да се прави...
Бюрокрацията в Торонто е пословична... Close

Take it easy... Mr. Green Wink
Виж целия пост
# 5
Не се ядосвай. Heart Eyes
Когато - тогава, какво да се прави...
Бюрокрацията в Торонто е пословична... Close

Take it easy... Mr. Green Wink
Heart Eyes

ц, тоя път не, заинатих се и ще пробвам да им вгорча живота поне малко
 Twisted Evil най-много ме е яд за изгубеното време дето висях на телефона по 40 минути понякога докато чакам някой да отговори Sick
Виж целия пост
# 6
Много неприятно. Аз не мога да ти помогна, само да ти пожелая успех и скоро да се размърдат господата и госпожите. Ядосах се само докато четях пък представям си на теб какво ти е. Веднага ми изплува спомена как ме будалкаха по телефона от БГ-посолството, а като бих дългият път и отидох при тях ме изкараха, че едва ли не съм сънувала, че съм разговаряла с тях Close

Няма ли начин да отидеш на живо да ги сметеш тези хора? Да видят с кой си имат работа и да им вземеш страха Wink

Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Силве, единственото за което се сещам е да пратиш писмо до CTV, с копия на всички документи, които имаш до момента - умрат си да разнищват такива заплетени ситуации. Като им цъфнат с камера в общината, веднага ще се забързат и решат проблема.
Виж целия пост
# 8
Леле, ама сте се заплели... Да ревеш ли, да се смееш ли... На теб хи4 не ти е до смях.

Аз предлагам следващият път като им се обадиш да им съобщиш най-у4тиво, 4е някоя медия (напр. CTV, както каза Снежи) е уведомена за слу4ая  Mr. Green Пък и писмо до съответната медия си прати. Поне да се удовлетвориш душевно   Mr. Green 
Виж целия пост
# 9
Силве,като чета и правя аналог с онази дълга история за открадната в София кола на един българин,живеещ в чужбина...
Вече Снежи ти е дала идея да станеш медийна звезда...Или поне да ги сплашиш с това.И с Краси съм съгласна.Тук ,ако не докараш всичко до сейфтито,няма да се размърдат.Нищо,че дървото е малко.Опасно е.Детето ти постоянно играе наоколо.При това загрозява фасадата.
Иначе тук едни познати руснаци сами си садиха доста голям бор.Трима юнака изкопаха дупката.Наистина им отне цял ден.Но виж за цената не съм ги питала.Но това е по-краен вариант...
Успех в борбата! Peace
Виж целия пост
# 10
изобщо не се сетих за някоя медия, но май така ще направя Mr. Green Снежи, Гери, ниа и Биби мерси  bouquet верно не ми е до смях в момента...
може и до общината да отида. Ако има шанс да стана медийна звезда, ще пиша да ни гледате по ТВ Mr. Green
мерси още веднъж момичета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия