Отзиви за яслата в ОДЗ 12 в Мусагеница

  • 4 253
  • 17
Много бих искала да про4ета отзиви за тази ясла PraynigИвко от 2 дена ходи там,но нещо не ми допада май-нито на мен ,нито на него Sad днес отидох да го взема половин 4ас по-рано и докато се хранеха децата,само викове  се 4уваха от към стаята Cry може би преувели4авам малко нещата от емоциите,но все пак много бих искала да 4уя някакви мнения,тъй като на вас най-много ви вярвам Hug
Е,да сте 4ували нещо за яслата или пък детето ви да ходи там?Благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Повдигам малко темата,тъй като наистина ми е важно и може някой да знае нещо...
Благодаря ви  bouquet
Виж целия пост
# 2
За яслата нищо не знам, но ми препоръчаха градината. Даже мислех, че е само градина 12-то ОДЗ.
Виж целия пост
# 3
А в коя яслена група е - в Слънчице или в другата?
И двете ми деца са в градината, но съм със смесени чувства и се стремя да не поставям всичко под един знаменател, защото от хората зависи, пък и те са различни във възможностите и качествата си. Има учителки и ситуации, от които съм доволна и такива, които... Close #Cussing out Close
Виж целия пост
# 4
мисля,4е групата му беше "Детелина",ако не се лъжа newsm78
Виж целия пост
# 5
Еееее, ние сме в "Слънчице" и от единият екип съм много доволна, от другият - по-малко, но общо взето съм спокойна за детето - винаги е било чист изагащен, питала съм как е изкарал деня и са ми отговаряли - това е всеки ден, обсъждала съм аспекти от развитието му и разликата между яслата и вкъщи. Оказва се, че в яслата може да е напълно самостоятелен, а в къщи се налага да го храня и обличам и т.н. Не мисля, че е само то глезотия, просто авторитета на сестрите и лелите е друг, успяват да го карат да прави нещата сам. Примера на другите деца също е заразителен.
На моменти ме дразни нарицателното "майче", което го има и в болниците, но... явно ще е въпрос на свръхпретенции да изисквам персонално отношение и към моята личност.
За градината... там е по-голямото дете и ферманът може да е много дълъг и бих предпочела да ти отговоря на конкретни неща, защото за 2 години много видях - и хубаво и не дотам хубаво, но може пък и да съм много субективна...  Thinking
о, темата е за яслата само - май от нея съм повече доволна отколкото недоволна и всеки път благодаря за грижите за детето, защото оценявам, когато са положени (нищо, че това им е работата...) все пак си оставям детето в техните ръце и ме радва, когато видя, че е проявено добро отношение Flutter
Виж целия пост
# 6
katosun,благодаря ти за отговорите,наистина имах нужда да про4ета нещо поне малко успокояващо-дано от тази седмица Ивко да посвикне ве4е  там,защото се 4увствам ужасно,ве4е си мисля,4е съм най-ужасната майка,щом му при4инявам това Confused
ще се радвам да про4ета и други отзиви...
Виж целия пост
# 7
Ние сме в Детелина, но цял месец прекарахме и в Слънчице.
Нямам думи за професионализма на тези жени!Имам наблюдения отдавна, защото те отгледаха и големия ми син. А директорката не престава да ме изумява за толкова години вече винаги е информирана за най-малките подробности за всяко детенце. Мъжа ми също е възпитаник на тази ясла и градина и си го знаят там още учителките и лелките!
През септември и бебката ще е там.
Мисля, че при равни други условия 12 ОДЗ е едно от най-добрите.
Виж целия пост
# 8
Имате ли идея, ако сега запиша Калина за септември за 12 ОДЗ яслата, дали ще има места? И ти ли си избираш дали да е в Детелина или Слънчице или както те разпределят?
Виж целия пост
# 9
Може и да си избереш.
Скоро една от яслените групи беше пред закриване и се бяха притеснили жените... но засега положението е овладяно. Добре е да подадеш молба отсега и...мисля, че няма да имаш проблеми, напротив, ще може да се запознаеш с всички (поне аз направих така), да видиш стаите, където са децата...сестрите, лелите... майките Laughing Laughing Laughing
Дворът, както си видяла е много голям и всяка група играе поотделно - никой на никого не пречи.
На последната родителска среща ни казаха, че една от групите в градината ще се разсформирова и децата ще отидат по другите групи, което значи да се увеличи броят им в  група, а това хич не ми допадна... но ще видим. Не мисля, че една учителка заслужава да се разкъсва между 25-30 деца - нито за нея, а още по-малко за децата е добре. Така или иначе още нищо не е сигурно, но поне места със сигурност има. Hug
Хайде... идвайте...
Виж целия пост
# 10
Ние така или иначе сме решили да запишем Калина в детската градина /12 ОДЗ/ и си мисля дали да не започнем още от яслата там. Преди да прочета темата не знаех, че има ясла, мислех, че е само градина.

Летка, мисля си, че в която и да е ясла, на детето му трябва един период на адаптация, който е доста тежък и за нас родителите...Тъй че, не се упреквай! То, аз хубаво ти ги говоря, ама отсега като си представя Калина как ще я дам есента и сърцето ми се свива... Cry
Виж целия пост
# 11
По-добре почни да я водиш по малко отсега, за да й е познато мястото - поне да си играе там.
Аз сина ми го дадох на ясла два месеца, преди да се върна на работа, за да мога да му наблюдавам адаптацията и да съм на разположение по всяко време, ако се наложи нещо. Даже и първите боледувания (сега са доста по-нарядко) по-лесно ги изкара. Не се плаши - не е боледувал в повече от обичайното, но когато детето не е при теб, все си мислиш, че друг го е разболял. Колкото и да е здраво, има си период на адаптация на организма към новата среда.
За грижите в яслата - само хубави неща мога да кажа - тези хора наистина знаят да гледат деца (особено Данка от "Слънчице" - обичам я тази жена Laughing)
... а затова, че обикалях като гладен вълк (първите дни) в района на яслата, докато се адаптирам и аз... всеки си го преживява малко или много. Мъчно си ми беше и туй то. И сега ми е терсене, че децата са по цял ден с  други хора и се виждаме предимно вечер Confused
Виж целия пост
# 12
pretty_witty,зна4и децата ни са в една група,ще се радвам да се запознаем Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Хайде и аз ще се присъединя Wink
Ние сме в Детелина, но преди това 1 месец бяхме в Слънчице. Нямам думи - страхотни са, сега когато се преместихме, синът ми иска да си ходи в Слънчице  Sad, но е записан в Детелина. Не че се оплаквам от нашите госпожи, но има малка разлика. Иначе като цяло много съм доволна - връщат ми го както съм им го завела-чист, измит. Дори веднъж се беше напишкал насън и татко му забравил да вземе напиканото бельо. На другия ден като отидох те го бяха изпрали за да не ми миришело цял ден в офиса. Нещо да кажете?
Много съм доволна







Виж целия пост
# 14
Ние сме разпределени за сборна група през юли месец в 12 ОДЗ.
Дайте повече информация, защото чух от други майки, че с децата от Студентски град се държали лошо. Вярно ли е или не...
Ако е така как да си пусна там детето дори за един месец ....
Поздрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия