Мизерии за издръжка

  • 1 333
  • 14
Здравейте!
Не съм редовна в този форум, но ми се случва понякога да имам и някои от вашите проблеми.
Историята е следната :
Развод от преди 7г, избягах от града си, за да се спася от тормоза,най вече психически. Укривах се, затова и не съм водила дела за издръжка. Естествено, като никой не иска пари няма и кой да ги дава. Таткото никога не е търсил дъщеря си. Той за целия период е работил няколко месеца. Съмнявам се, че сега работи, просто няма нито образование за работа, която е по вкуса му (почти никаква работа за много пари),нито пък някой ще го изтърпи заради ужасния му характер (пробвал се е тук там, нобързо го отпращат, ако не реши да си тръгне сам).
Решила съм да водя дело за издръжка, а после и за увеличение на издръжката. Лошото в случая е, че трябва да си наема адвокат от Бургас, където е водено бракоразводното дело и пряко ще контактувам с него само по телефон. Адвокатка тук ми каза, че най- добрия вариант е да установят че не работи и че няма имущество, за да си вземам издръжката от съвета после. Обаче ще си имам работа с много отмъстителен и оправен човек, та въпроса ми е:
Какви мизерии би могъл да ми направи в хода на делото? А и след това? Става въпрос за неща, касаещи само издръжката.
Може ли например да плати 2 вноски и аз след още 2 месеца да трябва пак да водя дело? Може ли по някакъв начин да стопира нещата? (Има роднина заместник главен прокурор, измъквал го е от много каши)
Очаквам мненията и съветите ви.
Виж целия пост
# 1
Може би ако зададеш въпроса си в "Въпроси към адвокати" ще ти отговорят бързо, ясно и точно и то професионалисти. Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря за съвета, не бях обърнала внимание.
Честно казано повече ме интересува опита на родители, защото този въпрос го зададох вече на адвокатка, която нищо не можа да ми отговори.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за съвета, не бях обърнала внимание.
Честно казано повече ме интересува опита на родители, защото този въпрос го зададох вече на адвокатка, която нищо не можа да ми отговори.
1. Ако наистина искаш оговор, трябва да го зададеш и на правилното място,
но все пак.....
не е задължително да водиш делото в Бургас-доколкото разбрах не живееш там- можеш да го водиш по ТВОЕТО и на детето местожителство.
А това с мизериите ето може да ти ги направи си е преувеличение- ще бави делото, ще го отлага, може и да обжалва, но решение ще имаш. а ако действително няма имущ и доходи, и го докажеш това, ще се изплати издр. от общината.
Виж целия пост
# 4
Зададох въпроса си в другата тема,модераторите могат да изтрият тази.
Виж целия пост
# 5
Що да я трият? Че тя е темя кята всички останали? НЯма ли мами с опит тук? Аз поне се сещам за дузина! Дано влезнат и споделят! НЯМА по-добър съветник от патило!
Виж целия пост
# 6
Що да я трият? Че тя е темя кята всички останали? НЯма ли мами с опит тук? Аз поне се сещам за дузина! Дано влезнат и споделят! НЯМА по-добър съветник от патило!
Ами два пъти ми се намекна,че не за тук темата,макар че аз вече адвокат съм питала, точно мнение на патили ми трябва.

Благодаря за съвета, не бях обърнала внимание.
Честно казано повече ме интересува опита на родители, защото този въпрос го зададох вече на адвокатка, която нищо не можа да ми отговори.
1. Ако наистина искаш оговор, трябва да го зададеш и на правилното място,
но все пак.....
не е задължително да водиш делото в Бургас-доколкото разбрах не живееш там- можеш да го водиш по ТВОЕТО и на детето местожителство.А това с мизериите ето може да ти ги направи си е преувеличение- ще бави делото, ще го отлага, може и да обжалва, но решение ще имаш. а ако действително няма имущ и доходи, и го докажеш това, ще се изплати издр. от общината.
Ще ми струва адски скъпо, не си заслужава даже и за неизплащана 7г издръжка (39лв)
Виж целия пост
# 7
Виж сега, щом има близък в тия среди може и да успее по някакъв начин да предотврати нещата. Ама и аз мисля, че ще бави, ще бави, и накрая ще спечелиш.. не виждам как ще докаже, че не е баща - след като е - предполагам че в акта за раждане пише неговото име.  Close
А иначе, при присъдена издръжка, ако спре да я плаща му пускаш изпълнителен лист, правят му запор на заплатата или ако няма заплата ти я дава държавата и няма да имаш забавяне. Това е всичко.
Виж целия пост
# 8
Що да я трият? Че тя е темя кята всички останали? НЯма ли мами с опит тук? Аз поне се сещам за дузина! Дано влезнат и споделят! НЯМА по-добър съветник от патило!

Ей ме на една препатила  Mr. Green Чак сега влизам...

Делото е малко трудно да го прекрати - може само да го забави, но .... аз поне не виждам начин как. По принцип делото се отлага ако липсва адвоката на въпросния човек (предполагам). Самия човек не е длъжен да присъства. В моя случай господина не благоволи да дойде - нямал време което да губи за глупости.
В съда твоя адокат трябва да е представил доказателства че сте разделени, че не ти е изплащана издръжка до сега, бележка за смейното ти положение. Това адвокатите ще кажат зада не изпусна нещо.
Не може да го съдиш за увеличаване на издръжката при положение, че е безработен и няма доходи.Ти можеш ако много ти се иска, но е неоснователна молба тъй като е очевадно несъстоянието на подъдимия да изплаща дори малката сума  Wink
Неговия адвокат ще докаже, че човека не работи и няма пари. Съдията ще отсъди минимална издръжка (по мое време беше 50 лв.)
Твоя хубосник може и да се стресне и в началото да плати няколко вноски - по пощата за да може да докаже, че е платил. След това ти ще си гледаш работата, той ще те намрази още повече че си се осмелила да го съдиш и толкова. Ако иска може и да не ти плаща издръжка - нищо не можеш да му направиш. За да нямаш основания да си поискаш издръжка от общината което ще го ангажира и задължи към държавата той може и да ти превежда по 50лв. на.... да речем година и си връзва гащите а ти само се ядосваш....
За да можеш да изискаш от общината да ти плашат издръжката трябва да не ти е превеждана сума в рамките на 2 години (мисля че не се лъжа в периода). Да не симислиш, че на държавата и се иска да ти плаща и после да гони длъжника Naughty
Та, с 2 думи това с издръжката е мижи да те лажем.

Само искам да поясня че съм спряла да се занимавам с този въпрос преди повече от година. Може и нещата да са се променили към добро въпреки че ме съмнява...

Имаше и някъде написано в законите, че ако баща дължи издръжка на детето си повече или по-голяма от еди какво си подлежи на съд, може да влезе в затвора и му се запорира паспорта. Познайте кое от тези неща се е случило с нашия длъжник с сумата не е малка - вече е около 3000$  Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
Благодаря, точно от такъв отговор имах нужда, въпреки че звучи много отчайващо Sad
Май разноските по делото ще да ми по-високи от това, което ще получа. #Cussing out
Виж целия пост
# 10
Май разноските по делото ще да ми по-високи от това, което ще получа. #Cussing out

Нъц  Naughty, вси4ки разноски по делото се поемат от осъдената страна - бащата. За самотна майка с нисък доход държавата плаща. Поне така беше преди няколко години Thinking

Ина4е наистина не си заслужава нервите и ти4ането. Освен ако не целиш друго - след време да лишиш бащата от права. В твоя слу4ай оба4е е безсмислено тъй като той така или ина4е не ви тормози. Живеете си тихо и спокойно. За какъв дявол ще повдигаш неразрешим въпрос който ще доведе до терзания??
Знам, мислиш си, той е баща и трябва да направи поне това за да има привилегията да се бие в гърдите 4е е създал нещо прекрасно - дъщеря ви.
Ще ти кажа едно - ако бащата сам не  реши да дава и не му идва отвътре, колкото и да го подканваш и подтикваш нищо няма да полу4иш   #2gunfire Туй показва моя гор4ив опит!
Виж целия пост
# 11
Така или иначе ще трябва да му платя на този адвокат, а парите не мога да си върна, това имах в предвид.
Подбудите ми не са сантиментални, а чисто материални. На настоящия ми съпруг му идва много нанагорно.
Виж целия пост
# 12
Така или иначе ще трябва да му платя на този адвокат, а парите не мога да си върна, това имах в предвид.
Подбудите ми не са сантиментални, а чисто материални. На настоящия ми съпруг му идва много нанагорно.

Ако мислиш 4е имам смисъл, поговори с бившия и му кажи 4е детето има нужда от него и от пари. Опипай по4вата както се казва. Ако тогава не се съгласи да плаща и ти тегли една... няма смисъл да се занимаваш с дела - нищо няма да промениш. Все пак моя опит е от преди поне 2 години. Ще съм изклю4ително щастлива ако се появи някой да ме опровергае и да каже 4е си заслужва борбата.
Виж целия пост
# 13
Ако бащата не вижда детето, би могъл след като почне да плаща издръжка да поиска да го вижда.Повярвай ми, по-добре без издръжка и да не вижда детето.Поне в моя случай бащата налага тормоз психически на детето.Не му ща парите.По- добре да не плаща ,но и да не вижда детето.
Виж целия пост
# 14
Ако бащата не вижда детето, би могъл след като почне да плаща издръжка да поиска да го вижда.Повярвай ми, по-добре без издръжка и да не вижда детето.Поне в моя случай бащата налага тормоз психически на детето.Не му ща парите.По- добре да не плаща ,но и да не вижда детето.

ДА права си, но:
Ако детето е малко и целта е лишаване от родителски права си заслужава да се заведе дело за издръжка  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия