как давате сиропа

  • 1 448
  • 13
имаме лека кашлица и запушен нос...изписаха ни сирпоа на д-р тайс и стеримар за хремата...обаче оттук започва кошмара...в момента ,в който пръсна стеримар в нослето -започва да се захласва, да реве с цяло гърло поне 4-5 мин без прекъсване...след това за сиропа още по-лошо..разливам поне 2 лъжички докато въобще успея да й отворя устата Close и след като изсипя лъжичката в устата й, с пълна вълна от  слюнки и сироп всичко се изплюва навън....и какво излиза накрая, че давам уж сироп , обаче тя не го поема, все едно НИЩО НЕ ПРАВИМ...нито я насивам,нито нещо да й крещя..просто не знам каква е тази истерия...дали има някакъв хитър начин да приема сиропа без да се правя на маймуна 2 часа и без да го изплюва след това newsm78
Виж целия пост
# 1
Пробвай да и го дадеш с малка спринцовка. Аз така давах антибиотика на бебка, пръсках по мъничко в устата и докато си изпие дозата.
Успех! Sunglasses
Виж целия пост
# 2
Проблема със сиропа е всеобщ. Много трудно го давам, понякога със спринцовката от Панадола впръсквам между бузата и венеца за да не се задави, понякога успявам да го прилъжа, че е Саностол и той доброволно го изгълтва. А ако е усетил, че му харесва на вкус проблеми няма. Той и цвета в лъжичката гледа и ако не златист като Саностол, неще да пие.. Е, успех...
Виж целия пост
# 3
Пробвай да и го дадеш с малка спринцовка. Аз така давах антибиотика на бебка, пръсках по мъничко в устата и докато си изпие дозата.
Успех! Sunglasses


това е идея.....ей сега ще скокна до аптеката за спринцовка
Виж целия пост
# 4
Не виждам колко е голямо детенцето ти ,моята е в началото на 9 месец.Сиропите ги дамам с спринцовка /есествено без игла /която купувам от аптеката.Като сложа нужното количество в спринцовката внимателно и изсипвам в устичката така не изсипвам навън и по лесно го преглъща.Опитай лесно е.
Виж целия пост
# 5
И аз давам със спринцовка /без игла естествено  Grinning /, иначе не ще да пие. Само внимателно, да не го пръснеш директно в гърлото, че може да се задави.
Виж целия пост
# 6
Щом не харесва стеримара, просто слагай физиологичен разтвор с пипета, а лекарствата и ние ги пием само със спринцовка, по-лесно се дозират.
Виж целия пост
# 7
Пробвай да и го дадеш с малка спринцовка. Аз така давах антибиотика на бебка, пръсках по мъничко в устата и докато си изпие дозата.
Успех! Sunglasses


Аз също давам сиропи със спринцовка
Виж целия пост
# 8
 newsm44...еее...успях ...направо се родих с тази спринцовка...чак и витамин С й дадох....вярно е като казват хората, че всяко нещо в живота си има чалъм ...ама откъде да се сетя....яко се бях побъркала...благодаря за ценните съвети..много съм признателна
Виж целия пост
# 9
Аз знаеш ли какво нещо си купих преди 3 г. като родих.. от Фантастико... Една специална колбичка накрая с лъжичка... На Гербер и не беше скъпа. Има си мерки на нея, сипваш сиропа вътре и даваш на детето... ако намеря в нета ще ти пусна да видиш какво представлява. С лъжица винаги разливам като ми бутне ръката...
Виж целия пост
# 10
Аз я примамвам , като и кажа , че след това ще и дам бонбон .
Ако не поддоде веднага , вадя бонбонче и й го размахвам пред носа .
Даже и спрей в носа вече и слагам без да я притискам към леглото .
Виж целия пост
# 11
В момента сме на една торба лекарства. Сиропите за алергия и витамините /на сироп/ й ги слагам в сока, непосредствено преди да го изпие, а антибиотика и една кремообразна отврат ги изпива веднага, щом чуе ключовата дума шоколад...давам й съвсем малко парченце, колкото да си изпълня думата.
Виж целия пост
# 12
и аз със спринцовка съм давала.
проблемът беше когато се наложи да дам антибиотик - той просто не искаше да гълта - независимо че със спринцовка пръсках. затова му запушвах  нослето  след като му впръскам дозата - по този начин за да си вземе въздух той трябваше и да глътне- само внимавай да не се задави!
Виж целия пост
# 13
И аз се оправям със спринцовка,че и моето не иска.А парацетамол и други лютиви давам разтворени във сок или чай с повече захар.Така последния път дори не разбра,че е пил парацетамол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия