Моля за съвети за бъдещ сам родител?

  • 2 452
  • 13
Здравейте, аз съм от скоро в този сайт и до момента разглеждах и  писах само във форума "Искам бебе" До снощи когато сестра ми, ми каза че е бременна  Shocked и то в 4-ти месец и "таткото" не иска детето, не бил готов #Crazy.Даже мислел да я кара да прави аборт в 4-ти месец  #Crazy #Crazy.Полудях, само да го срещтна ако преди това не го удоша,  #2gunfireще го питам, като не е готов, защо не си е слагал на оная си работа с извинение #Cussing out, едни нещица дето струват само 20 ст. в аптеката. Сестра ми есествено е в шок и паника и моля ви ако някой от вас е минал по този път да ми даде някакви съвети как да я успокоявам и как да и обесня че не и трябва такъв безотговорник, че може и без него, как да и вдъхна кураж опитах какво ли не, но тя само плаче отчаяла се е, не го иска детето.Направо ми се къса сърцето Cry Cry.Казах й че никога няма да я оставя сама, че ще и помагам и за детето и за всичко но тя като че ли не ме чува.Аз от искаща бебе минах на тема, как да помогна на сестричката си и моето бебе го оставих на заден план и милото ми е недоволно.Моля помогнете ми със съвети Praynig
Виж целия пост
# 1
то и при мен беше горе долу така тогава и така си остана!но може да е временно явление при таткото/не че го оправдавам Naughty/. не казваш на каква възраст е сестра ти и какво мислят родителите ви. не за друго, но те биха могли да я подкрепят като теб, което е много важно за нея. аз лично нямах такава подкрепа тогава и притесненията и колебанията ми бяха двойни. продължавай да и вдъхваш кураж-бременната жена е много чувствителна и объркана, особено когато бащата бие отбой. а това, че таткото не е готов си е негов проблем-ако е временно е допустимо, но ако не-да си върви по пътя!не че е лесно да махнеш с ръка,но няма друг начин/насила хубост не става/. кураж от мен на сестра ти!  bouquet
Виж целия пост
# 2
lolibon благодаря ти.Ами родителите ни още не знаят, аз узнах едва снощи а те ще узнаят от мен.Искам аз да им поднеса новината  ч е ще стават баба и дядо възможно най-меко ако може не че има такъв начин май  Rolling Eyes като се има впредвид обстоятелствата, но ще приемат новината Simple Smile.Ама да ги подготвя и да ги предупредя да не отправят упреци към сестра ми и да не вършат глупости в момента спрямо нея.Станалото станало.Иначе сестра ми сега юли месец ще навърши 21  Tired, не е особено голяма, а въпросния господин  #Cussing out е на 25-26 ако не ме лъже паметта.
Виж целия пост
# 3
Моя мъж стана татко на 23. Беше му изневиделица, но се зарадва.
Кураж на сестра ти. Млада е, света няма да спре само, защото очаква бебе. Сега в момента ти и родителите ви трябва да сте до нея, за подкрепа.
А за аборт в 4ти месец е късно.
Виж целия пост
# 4
Сестра ти ще се нуждае от колкото може повече подкрепа. В момента е много чувствителна и всичко и се отразява. Ако е била много влюбена в господина трудно ще го преживее в такъв момент, но като се роди бебето ще се оправят нещата - то ще запълни празнината.
Важното е да помни че носи живот в себе си и тя е поела отговорността за това. За съжаление жените не можем така да се отмятаме когато ни дойде...
Не знам каква точно е ситуацията с бащата, но все пак може да се опитат да поговорят. Малко врем да мине и той да се усети. Може и нищо да не се промени разбира се, но може и да се получи. Само ако тя реши че си струва. Вие по-добре не говорете лоши неща за него пред нея. Все пак неговото дете носи. Тя трябва сама да осъзнае какъв човек е.
Виж целия пост
# 5
Ако е била много влюбена в господина трудно ще го преживее в такъв момент, но като се роди бебето ще се оправят нещата - то ще запълни празнината.
Стън мила, много съм съгласна с целия ти постинг. Обаче искам да кажа - да, детето запълни празнината, но в момента, в който престанеш да си "влюбен" идва на преден план реалността - а именно - трудностите, които са само и единствено на твой гръб /може и на този на родителите ти, но в моя случай не е баш така и мога да кажа че както и мислех преди да родя - тежестта на детето си е изцяло на мен/ - и това, че сама жена с дете не е никак привлекателна партия за мъжете. И си самуваш - с тенденция дълги години, докато детето не поотрасне.
А тя ще осъзнае какъв човек е той. Но пак Стън мила не съм съгласна с теб - колкото повече хора й обяснят, че тя е права, а той греши - а именно това, което в този форум много се отрича - вменява се във вина на майките, гледащи сами децата си - че те са виновни за ставащото - а всъщност винаги има двама, и виновният е този, който се е отметнал и не плаща издръжка, а не този, който гледа детето!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ... - та колкото повече хора се стълпят да й кажат, че не греши, а че той греши и че този човек не струва - толкова по-уверена ще е тя. Защото тя ще стигне до този извод, но колкото по-сама стигне до него, толкова по-бавно и съответно болезнено ще е за нея, което точно не й трябва в този момент!!!! от живота й. Трябва и подкрепа, подкрепа и пак подкрепа, включително и в това какъв мухльо е бащата, защото той всъщност наистина е и няма какво да се лъжем по този въпрос.
Аз също много тежко преживях раздялата, за справка можеш да се върнеш назад по темите, които съм пускала - и там да видиш момичетата какви съвети са ми давали. Аз дадох шанс на бащата, много повече отколкото заслужава, за което не съжалявам, но считам за изгубено време, и точно в този период от живота си тя няма нужда от това. Той е този, който трябва да я моли, да лази в краката й и да се скъсва от извинения, защо така е казал, ако случайно реши да си промени мнението. И тя ако благоволи да го вземе.
Съвети ли - съветът ми е следния: помогни й да осъзнае колко дребен и низш духом е този човек, и тогава ще разбере, че е ударила джакпота - отървала се е от бремето и някоя друга нататъка ще му тегли на този.
Виж целия пост
# 6
Аз дадох шанс на бащата, много повече отколкото заслужава, за което не съжалявам, но считам за изгубено време, и точно в този период от живота си тя няма нужда от това. Той е този, който трябва да я моли, да лази в краката й и да се скъсва от извинения, защо така е казал, ако случайно реши да си промени мнението. И тя ако благоволи да го вземе.
Съвети ли - съветът ми е следния: помогни й да осъзнае колко дребен и низш духом е този човек, и тогава ще разбере, че е ударила джакпота - отървала се е от бремето и някоя друга нататъка ще му тегли на този.
Точно така  Peace
Аз минах през подобен АД,  за съжаление колкото и да ми говореха никого не слушах. Трябваше ми много време за да стигна сама до извода, че не съм благотворително дружество за отглеждане и възпитание на комплексирани недорасляци. Бъдете много внимателни със сестра ти и й покажете, че каквото и да реши вие ще сте до нея, ще я обичате и подкрепяте.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Ако тя сама не осъзнае какъв е бащата - полза няма да има. Колкото и повтарят че е черен тя ще го превъзнася... Ако тя стигне до извода че е такъв - тогава, да подкрепете я... Ама иначе само ще се инати.
Вината не е нейна, аз съм далеч от такава мисъл. Това определено трябва да и е ясно.
Но ние не знаем всичко, а и както Каси беше казала - важното е да знаеш че си опитал всичко, после не съжаляваш поне за това. Така че лошо няма да му даде шанс, ако смята че иам смисъл.
Виж целия пост
# 8
casiopea и аз съм на твойто мение.
Благодаря ви момичета, до днес от както съм разбрала не съм казала една лоша думичка на сестра ми, освен за "таткото" който дори не благоволява да се обади да види какво е решила, въпреки че той е разбрал две седмици преди мен, както и да е.Аз съм се зарекла че ще стоя плътно до сестра си и няма да дам на никой да я нарани дори с думи в този момент. А и кой е казал че ще гледа детето си сама, дори и бъдещия татко да не се осъзнае, аз ще бъда със сестра ми. Нито ще е първата, нито последната. Далеч съм от мисълта че ще ни е лесно, но какво пък имам и подкрепата на мъжа до мен и общо взето света не се е свършил, та едно дете не е "заразна зла болсет" това е най-хубавото нещо на света за мен. Ние с мъжа ми вече даже мислехме сериозно да почнем опити за наше бебче baby_neutral, ама сестра ми реши да ме изпревари, да е преди кака си Joy.
Виж целия пост
# 9
Много много ме боли за хората, които попадат в такава ситуация  Cry Прекланям се пред всички вас  Hug Надявам се един ден всички да бъдете щастливи и мноооого обичани  Heart Eyes
Не мога да разбера едно nellyani  - защо сестра ти не му е казала по - рано за да може да вземе решение за себе си без да е притисната по този начин  Thinking
Виж целия пост
# 10
Ох мила какво да ти кажа. Моите искрени съболезнования. Знам че не е лесно в такова положение.
На мен ми се случи даже по-абсурдно нещо - в 5ти месец ми беше предложено да направя аборт  Shocked и то с близнаци, реших че каквото и да става сама ще се справя.
Та знам че дори и в 4ти месец ако знаеш къде да питаш биха могли да направят аборта, срещу съответното заплащане.
Не казвам че сестра ти трябва да прави аборт но ако все пак е решена...
Лошото е че не е разбрала по-рано за да има време да отреагира.

Сигурна съм че сега каквото и да и казваш тя няма да го приеме. Знам какво и е и колко е объркана, безпомощна.... Пределно ми е ясно какви мисли и се въртят в главата и колко е отчаяна.

Мога да ти кажа само едно - бъди до нея въпреки всичко и колкото и безнадежно да изглежда положението - тя ще го оцени след време. Ако родителите ви ще четат конско по-добре тя да не присъства на разговора - точно това не и трябва сега.

И един съвет за нея: В НИКАКЪВ СЛУчАЙ ДА НЕ ЗАПИСВА ДЕТЕТО НА ИМЕТО НА БАщАТА!!!! Дори и да се съберат след време и той да размисли (на думи) явно не е човек на който може да се има доверие.


Виж целия пост
# 11
Наистина много гадна ситуация. Но сестра ти трябва да разбере, че определено не е сама в тази ситуация. Не само, че ще може да разчита на вас, но и самотните майки въобще не са рядкост /за жалост/.
Една моя приятелка преди 2 години беше на твое място. Сестра й забременя и "таткото" отиде за 2 седмици уж да прави ремонт на апартамента, в който ще живят и повече не се върна #2gunfire Естествено, че всички бяха в шок в началото, но всичко постепенно си дойде на мястото. Сега малката сладурана е едно щастливо дете, което носи много радост на всички.
А имам и друг пример. Приятелка на сестра ми забременя, защото с гаджето й искали да си имат бебе. Уточнявам, че тя беше на 21, а той на 23. Та, след като забременя тя почти се наложи да го изнуди да се оженят. Ожениха се и детето се роди, но още преди това той вече започна да се чуди в какво се беше забъркал. Сега са на етап в който сам се карат, той почти не се прибира при тях и пари не им оставя, а тя още не работи. И най-лошото е, че вече не му пука дори за детето. Сестра ми каза, че го ползвал, като кученца - да му носи разни работи, когато се е завърта в тях. Явно няма да изкарат много и скоро ще се разведат, но детето ще пострада много от това. Така, че може би е по-добре, че във вашия случай сестра ти ще си спести поне този род емоции. И най-важното, детето няма да му се налага да преживява това.
Пожелавам ви много смелост, сили и щастие на всички ви  bouquet
Виж целия пост
# 12
Благодаря още веднъж за отговорите на всички. И аз мисля че детето не заслужава да има за баща мъж като този, та той до ден днешен откакто знае, дори не се е обадил веднъж #Cussing out.Пет месеца почти, поне да пита сестра ми как е, нека не живее с нея и детето си като иска, но поне малко заинтересованост да имаше.То бива страх страх, ама това вече е - и аз не знам какво, липсват ми точните думи в речника и да ги има те не са съвсем цензурни  Twisted Evil.
За съжаление е вярно че броя на самотните маики се увеличава Cry та се питам - що за нещастни страхливци има на тази земя и се наричат "мъже", надали само българските са такива Sad.
Колкото и да се опитвам да го оправдая "таткото" на бъдещото бебе на сестра ми не мога и не мога.
Успех на всички мами които не са се отказали от децата си и са намерили сили и кураж да продължат напред дори и сами (без мъже, защото едва ли някоя майка с детенце до себе си е самотна, по скоро е богата.)
Виж целия пост
# 13
......... време за да стигна сама до извода, че не съм благотворително дружество за отглеждане и възпитание на комплексирани недорасляци. ..............
Ехаа, колко добре казано. Браво! smile3501 smile3501
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия