как реагират близките

  • 782
  • 7
Здравеите,мами.Може да ви се стори малко тъпичък  Embarassedвъпроса,но все пак.Как реагираха вашите близки /майки,бащи/когато им казахте ,че ще имате 3-то бебе?Незнам ,защо се чуствам притеснена от реакцията им по принцип нямаме проблеми,а и все пак това си е нашо сем. решение. StopИ един друг въпрос/май ставам досадна/ ConfusedИма ли някоя мама в форума която е раждала и 3 те пъти със секцио и ако да да каже как е ?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
За съжаление при вече две деца, майка ми не ще и да чуе за трето... не че сме се засилили, но ми минаваха такива мисли наскоро. Свекърва ми... независимо от себе си, би ме подкрепила, защото уважава решенията ни и винаги е помагала с каквото може.
За секциото не мога да ти помогна с мнение, защото и двете раждания ми бяха по нормален механизъм.
Мисля си, че е хубаво да имаме и трето дете, но май съм малко "самотна" в тия си мисли...
Виж целия пост
# 2
Цитат
За съжаление при вече две деца, майка ми не ще и да чуе за трето... не че сме се засилили, но ми минаваха такива мисли наскоро. Свекърва ми... независимо от себе си, би ме подкрепила, защото уважава решенията ни и винаги е помагала с каквото може.
За секциото не мога да ти помогна с мнение, защото и двете раждания ми бяха по нормален механизъм.
Мисля си, че е хубаво да имаме и трето дете, но май съм малко "самотна" в тия си мисли...
Ей това все едно аз съм го писала....Но не съм се отказала,просто реших да забавя темпото пък ще видим... WinkИначе нашите съседи отскоро си имат трето детенце и бабата и дядото(родителите на майката)са много щастливи.Още преди да роди тя,така се вълнуваха,все едно ще си имат първо внуче.Направо искрено им завиждам и им желая много здраве,щастие и все така да се подкрепят!а на теб ти желая лека бременности прекрасно бебе!  bouquet
Виж целия пост
# 3
ние сме още в началото на ридителските грижи и още не знаем какво ни чака, но идвамата със съпруга ми искаме три деца.
Виж целия пост
# 4
Всички, с изключение на баща ми, ме подкрепиха за третото дете. Той реагира много негативно и в момента ме заболя, но после осъзнах, че го е казал от загриженост за мен, защото се е страхувал за здравето ми и е възлагал големи надежди на кариерата ми. Затова бързо ми мина обидата. А за четвъртото вече всички ни бяха свикнали, та не се впечатлиха.  Laughing
Между другото, сега баща ми е най-гордият дядо.

За третото секцио имаше в темата Многодетни мами 2, но не помня точно. Пусни търсачка. Иначе сега се сещам, че marsy беше с три пъти секцио.

Успех с третата бременност и те чакаме в темата на многодетните!
Виж целия пост
# 5
единственият, който реагира неадекватно на новината, че съм бременна за трети път, беше майка ми. попита "ай, ами сега какво ще правиш? ще го махаш ли?"... като осмисли информацията, се зарадва, а сега малкият безобразник и е любимец, обаче тогава се засегнах на реакцията и. иначе всички други близки се зарадваха.
интересно защо все някой от родителите на майката реагира странно на перспективата за трето дете  newsm78?
за секциото не мога да ти помогна, аз моите ги раждам вагинално.
Виж целия пост
# 6
Имам само едно, но искам 3. Винаги съм го заявявала пред роднините, и винаги съм се сблъсквала с надекватните им въпроси, че даже и сравнения с циганите дето раждали по много деца (разбирайте, над 2 са много)... Не им обръщам внимание, като му дойде времето, ще си направим и второ и трето, пък да си приказват каквото си искат. Единствено майка ми приема това ми желание, и то не защото много го споделя, а просто защото знае, че реша ли нещо, трудно някой може да ме разубеди.
Виж целия пост
# 7
За сега сме с две дечица,така че ще споделя за втората си бременност.Само свекърва ми знаеше за плановете ни да имаме второ дете.Тя много се зарадва на новината,даже не вярвяше,че се е случило.При майка ми реакцията беше чак комична,отговора беше:-Какво второ?...Как стана това?.....Кога го реши?....Това се планира.Защо не изчака малко,поне да се пенсионирам?(разликата м/у двете ми деца е 4години и половина.Майка ми има още доста до пенсия и е от този тип баби-"модерните",на които никога не можеш да разчиташ за помощ.Опитва се да е винаги с тоалети и прически по последна мода и когато и звъннеш за помощ е ангажирана с излизане по магазините,къпане,боядисване на косата или заминаване).Мисля ,че такива като нея са рядкост и всеки нормален човек ще се зарадва на такава новина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия