проблем...с колата, която

  • 1 150
  • 11
Ами така е...минавам направо, който може да помогне Hug:

Ще си купуваме кола И:

Казусът е следният:

Утре правим генерално пълномощно, собственикът на колата се надяваме е този вписан на талона, парите ги искат утре. "Знаем" (т.е. казаха ни), че собственикът е лицето от талона. Парите трябва да ги дадем утре.

Аз съм 99.9 % убедена, че горим по някакъв начин (надявам се да е технически, а не административен),  но не мога да убедя мъжа си, защото нищо не разбирам от право, администрация (а и от коли) Cry.

Моля дайте идея, какви проблеми от административно естество (струва ми се, че по-е добре да имаме технически, а не административен) бихме могли да имаме.
Колата е Форд Фиеста Crazy (за 1000 лв) Crazy Crazy


ПС: Иска ми се да пусна темата в клю-то, но май не й е там мястото. Ако прецените, че е възможно моля преместете я - ще ви бъда благодарна.


Виж целия пост
# 1
Доколкото разбирам вие изобщо не сте се срещали със собственика, а боравите с някакво име ( което като лице може и да не съществува). Съжалявам, че съм толкова директна, но по-добре така отколкото с 1000 лв. назад. Едни познати "купиха" къща даже с фирма и след 2 месеца се появи един руски гражданин с документи за собственост и им оспори собствеността. Така че внимавайте много, измамници на път и под път.
Виж целия пост
# 2
  :bouquet:didkapan , изобщо не си директна - в лошият смисъл, а Напротив - аз предусещам, че на зле отиват нещата - но не мога да се обоснова с аргументи пред мъжа ми. В ТОЗИ случай неговото желание надвива здравият му разум. Rolling Eyes

  bouquet ти.
Виж целия пост
# 3
Аз не съм юрист,но ще ти разкажа как си купихме колата-избрахме си я,говорихме със собственика ,после заедно отидохме до сервиз-проверявахме ходовата част и оф забравих какво точно беше-нещо за двигателя де ooooh!после се споразумяхме за цената-и оттам право при нотариус-договор за покупко-продажба на колата,парите ги платихме пред нотариуса.не сме давали пари предварително! Naughty
след това ходихме в кат и в данъчното за пререгистрация ,това се сещам.
но внимавайте,винаги има мошенници.
Виж целия пост
# 4
Бягайте от този сделка, просто ще попълните списъка на измамените.
Виж целия пост
# 5
  bouquet и  Hug за отговорите.

 За съжаление дори темата ми е закъсняла. Днес сутринта мъжът ми ме постави и в мат, заявявайки че вчера бил платил Shocked, за кола, която дори не е видял. А аз патенцето заспало се опитвам да спася
ситуацията...
Изглежда имаме проблем не само с колата ooooh!, щом не ми е споделил тази тънка подробност за парите. Днес ми дойде наум да поискам да видя сумата, която е приготвил за колата, която щеше да купува днес. И така разбрах, че вчера всъщност е платил. Shocked

 topicclosed
Виж целия пост
# 6
Нещо не разбрах за пълномощното - колата на инвалид ли е внесена? В този случай обвържете собственика по талон с разписка за заем на ст-ст като тази, която сте дали или нещо подобно - юристите да помагат. Примерна ситуация - на инвалида не му дреме, че карате с пълномощно, но ако, не дай Боже, почине, тогава колата става собственост на наследниците му, а не е ясно те на какъв акъл ще са.
Виж целия пост
# 7
Наде, не се юркай толкова - ние така си продадохме старата кола - с пълномощно - това с цел да се избегнат данъците попокупко-продажбата.
БТВ колата дето я караме сега също е с пълномощно - е, от майка ми, но с пълномощно. Това е често срещана практика.
Честита ви покупка!
Виж целия пост
# 8
Проверете дали за тази кола се дължат някакви данъци. Постарайте се по-скоро да я прехвърлите на ваше име с договор за покупко-продажба (би трябвало пълномощното ви да ви дава право да я продадете на вас си).  Проблем на пълномощното може да е, че още 20 човека могат да имат такова.... И вие няма как да знаете това. gargamela е много права.

VG, един потенциален проблем на "покупко-продажбата" с пълномощно, е нередовното плащане на данъците от страна на новия собственик или пък "наследяването" на неплатени данъци.  Т.е. в един момент, за да прехвърлиш колата на твое име, трябва да й платиш данъците за еди-колко си години назад. Или пък ако решиш да доказваш, че си редовен данъкоплатец, може да се наложи да платиш и данъците на старата си кола, за да ти излезе извлечение, че нищо не дължиш и да ти отпуснат ипотечен кредит, например.  И в двата случая има риск да си "вътре" с повече пари, отколкото би ти струвало официалното купуване/продаване. А това, че е често срещана практика, далеч не означава, че всичко е много сигурно!
Виж целия пост
# 9
 Hug И   bouquet на всички ви за отговорите.

Някак си се чувствам длъжна да се "отчета":

Вече малко съжалявам, че пуснах темата, но нищо - някои ще се посмеят на наш гръб, а може пък и някой да научи нещо ново. Аз доста нещица понаучих, за документалната част (за което ви  bouquet)и за други работи Mr. Green 

Поговорихме си вчера като големи хора, разбрахме се. Оказа се, че имаме не проблем с колата -  а семеен проблем Mr. Green (знаел, че ще кажа "не" (такъв ни е периода - кредито-погасителен) и  afwitch и затова през цялото време  ми увърта тук едни врели-некипели, и се оплита все повече и повече "ама днес-ама утре, ама това-ти, онова-ти". Доверието към посредникът му обаче е на достатъчно ниво.


Сигурно на всички ви ще ви се стори лудост (на мен вече ми е дори смешно, минавайки през ада на тази "ситуация"), но вече имаме и генералното пълномощно (в понеделник отивам в данъчното да проверя за дължими данъци (би трябвало да са платени до края на тази година), само дето има една малка "подробност" : колата е на сервиз за привеждане в подходящ външен вид. Но я чакаме в края на месеца. Обещавам да почерпя виртуално, като я видя и се повозя в нея.Мъжът ми вчера я пробвал  - била ОК.  Верно стара, но пък на нас ни трябва да можем да водим детето на ясла от есента и от време на време да излизаме от града без да сме зависими от разсписания.

Виж целия пост
# 10
Бравос!   bouquet
SV, мерси - на ясно сме с рисковете на покупко-продажбата с пълномощно.  Peace
Виж целия пост
# 11
 Laughing

Еми, аз повдигам отново темата, за да почерпя (както обещах), за колата, която...

Днес мъжа ми отидЕ..
и я взЕ...

Хареса ми, двигателя е О.К, спирачките също са здрави, а и цвета отвън също Mr. Green, обаче вътре в купето има нужда (много е зле отвътре) да се "тунингова" в наш си стил. С времето ще стане и това...

Всичко от документалнта част е 6.


Още веднъж ви благодаря за съветите относно документалната част. ( специални благодарности на gargamela  и *SV*)На  VG   bouquet Hug - за достатъчно разсъдливият и много земен отговор. (В онзи момент бях готова да бълвам змии и гущери, преди твоят постинг)

 newsm51 beer Coffee cook

(Чак сега забелязвам липса на пържени картофки и безалкохолно в емотиконките. Дано ви хареса намереното от мен. Някой ден ще се науча да пускам и истински виртуални почерпки, а кой знае, може и реално да имам възможността да ви почерпя на някоя бг-мамма среща newsm78)

Благодаря ВИ. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия