Въпрос относно консервирането на храните

  • 487
  • 7
Вярно ли е , че храната след като се замрази загубва всички полезни качества?
Това е мнение на майка ми и влезнахме в голям спор.
Когато готвя на малкия правя две порции и едната винаги я замразявам , за да има за случаи , когато не ми се готви.
Какво ще ми кажете вие по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Чувала съм, че замразяването е причина за загуба на витамините в храната.
Виж целия пост
# 2
Аз пък гледах един документален филм,в който сравниха количеството на витамините в замразени зеленчуци и на такива(уж пресни) от пазара.Резултатът беше,че замразените имаха повече витамини!
Най-много витамини имат плодовете и зеленчуците,които току-що си откъснал.
Виж целия пост
# 3
Ако не замръзявам , просто няма да смогна. Ходя на работа прибирам се към 15ч. докато детето спи готвя , чистя и после на разходка. Ако пропусна един ден да сготвя и изкарвам буркан и размразявам. Просто не съм робот.
Виж целия пост
# 4
Аз мисля че от топлинна обработка е по-вероятно да намалеят витамините,отколкото при замразяване.Но тук става въпрос най-вече за плодовете,защото зеленчуците няма ка да не се обработят топлинно/за малки бебнца/.
Виж целия пост
# 5
Аз мисля че от топлинна обработка е по-вероятно да намалеят витамините,отколкото при замразяване.Но тук става въпрос най-вече за плодовете,защото зеленчуците няма ка да не се обработят топлинно/за малки бебнца/.
И аз съм на същото мнение! newsm10
Виж целия пост
# 6
Според мен е логично храна, която не се консумира веднага да й понамалеят витамините, особенно като манджата е минала топлинна обработка, те затова бебешките пюрета ги подсилват с допълнителни витамини  Grinning
Виж целия пост
# 7
Да,затова е най-добре да се варят на пара на тих огън.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия