Загубихме и това бебе-пращат ни на генетични изследваия. Що е то?!

  • 1 257
  • 11
Пиша ви от името на братовчедка си, на която днес отново прекъснаха бремеността  Crying or Very sad Защо се получва така? Отначало всичко е ОК - зародиша се вижда, има сърдечна дейност и изведнъж умира! Защо, на какво може да се дължи? Това е третата такава бременост и тя вече толкова е отчаяна и уморена. В такива моменти човек си задава въпроси къде греши, какво не прави като хората, защо го е напуснал Бог... Толкова е тъжно. ... Сега ги изпращат на изследвания за предполагаема генна несъвместимост. Моля ако някой си е правил такива тестове да опише какво е било, колко е струвало, къде може да се прави. Имали ли сте успех след подобно лечение? За всяка информация бих ви била безкрайно признателна!
Виж целия пост
# 1
Силве, не мога да помогна, но ще следя темата с интерес, тъй като моя много близка приятелка има вече 2 такива блеменности за 1 година.
Виж целия пост
# 2
Много съжалявам за загубата на твоята близка. А такива изследвания се правят в лабораториите http://www.cibalab.com/, мисля че има направления.
А освен генетична несъвместимост трябва да се изаследва и кръв за паразити, което също е с направление и се прави в ц-ра по паразитология и на 2-та съпрузи.
Виж целия пост
# 3
Аз си правих такива тестове след 2 спонтанни аборта - в Майчин дом. Взеха кръв от мен и от мъжа ми. Резултатът беше, че всичко е нормално - аз съм "нормален женски кариотип", а той - "нормален мъжки кариотип". Значи не е имало проблем от тази гледна точка. Но абортите ми си бяха факт. И така и не можаха да кажат причината за тях - природата си знаела работата, един вид естествен подбор.
Иначе си платихме за изследванията / мисля, че беше по 10 лв. на човек/, защото не се поема от Здравната каса. Първо се ходи до един кабинет по горните етажи, ама не помня номера му, по генна консултация и после те ти записват час за лабораторията, която е в мазето.
И накрая - нека не се отчайва братовчедка ти, винаги има равновесие в живота. Сигурна съм, че ще има здраво бебче. Ей ме мен, жив пример - виж лентичката ми.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Много съжалявам за загубата. Тъжно е.
Виж целия пост
# 5
Много съжалявам за тежката поредна загуба на братовчедка ти.
Малко хора знаят за генната несъвместимост, която може да съществува между родителите.
Моята кума роди мъртво момиченце, когато беше в последния ден на 8-мия месец от бременността си. Просто без видима причина сърцето на бебето е спряло да тупти. Следващата и бременност беше напълно нормална и тя си роди здраво и хубаво момченце, но при третия опит тъжните неща от първата бременност отново се повториха- в края на 8-мия месец органите на детето спират да функционират и лекарите вадят насила мъртво момиченце.

Последвалите изследвания показаха генна несъвместимост между родителите, която пречи да създадат здраво бебе от женски пол. Могат да им се раждат само здрави момченца. И сега са и казали, че ако забременее, още в началото ще определят пола на плода и ако е женски, ще и направят аборт, ако е мъжки, ще го износи.
Много тъжно, но понякога природата се гаври в мечтите на хората..
Виж целия пост
# 6
Аз правих такива изследвания, но в Плевен, като освен че правиха цитогенетичен анализ като взеха кръв и от двамата, на мен ми правиха и още 4 изследвания. Общо платих около 105 лв за всичко.
В София ги прави доц. Кременски, погледни в дир.бг има една негова тема , в която отговаря на различни въпроси. Аз му писха на мейла и той ми отговори веднага, но след това се наложи да ги направя в Плевен.
В такива случаи е добре да се направят и имунологични изследвания.
Препоръчвам ви да се обърнете към доц. Конова в Плевен.
Успех на братовчедката ти!
Виж целия пост
# 7
Много съжалявам за загубата на братовчедка ти! Генетичните изследвания са в мазето на Майчин дом,вече не се ходи по етажите.Първо в единия кабинет ти обясняват за изследванията,които ще направят и в другия ти вземат кръв и т.н.
Аз ги направих за по-сигурно.За жени над 36год. е безплатно.
Виж целия пост
# 8
Присъединявам се към мнението на queen of rain! Най-добре е да отиде в Плевен при доц. Конова!!! Освен генетични, там ще и направят и имунологични изследвания! Координатите можеш да намериш на http://www.zachatie.org/
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички. Още преди да пусна темата четох какво са писали по темата други мами и наистина се открои името на доц. Конова. Надявам се всичко да се нареди някак си и да си имат детенце.

Има ли мами, на които тези изследвания и в последствие лечение са довели до раждането на здраво детенце.
Виж целия пост
# 10
Много съжалявам за загубата на братовчедка ти.
Просто нямам думи.
Ще се моля следващата бременност да завърши благополучно.  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички. Още преди да пусна темата четох какво са писали по темата други мами и наистина се открои името на доц. Конова. Надявам се всичко да се нареди някак си и да си имат детенце.

Има ли мами, на които тези изследвания и в последствие лечение са довели до раждането на здраво детенце.

Тук не знам дали има, но в доц. Конова ме успокои, че имат много успешни бременности.
Много е внимателна жената, а с едно ходене могат да направят там и генетичните изследвания, защото в Плевен по техни думи правят на жената още две изследвания по нова програма, които не ги правели в София.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия