Как забавлявате малките деца (1,5 - 2 годинки)?

  • 1 626
  • 11
Питането ми е за възрастта между бебето и детето (след годинка и половина), когато все още не се знае точно какво става в тиквата на малкия човек, а забавленията за по-големите деца могат да го стреснат или наранят.

Дебна от известно време едно представление, на което искам да отидем, защото ми казаха, че е подходящо за тази възраст - "Трите прасенца".

Утре ще водим Тити в Милка Ленд.

Страхотно си прекарва времето, когато е с по-големи деца и на тях им се занимава да я забавляват. Но за съжаление това се случва доста рядко  Mr. Green

Споделете моля опита си...
Виж целия пост
# 1
Ами тя сама си се забавлява
най-вече танцува;
пее;
рисува си;
бута ти ръката да й нарисуваш нещо или пък ти дава списание и иска да й говориш;
говори си през цялото време нещо си;
има сервиз и редовно храни куклите и мечетата си;
пирамида с рингове преподреждаше скоро, но й писна май;
заиграва се с нейни си неща... newsm78 Mr. Green
Виж целия пост
# 2
За къде питаш - у дома или на вън?

Събота и неделя редовно сме в София ленд, или се разхождаме по "Витошка" и около НДК - на дъщеря ми магазините с обувки й доставят по-голямо удоволствие отколкото на мен  Mr. Green, ходим в парка /Южен, Западен/ и в едно заведение в Драгалевци, което има голяма градина с пясъчник... Последната бавачка я водеше на детски представления и в зоопарка, но аз няма как първото, а Софийския зоопарк буди у мен само жал и отвръщение Sad

В къщи: Четем книжки, Дариа предпочита тези в стихотворна форма и преди лягане задължително изчитам поне 2-3 такива. Купувам непрекъснато, защото моята памет е като гъба за стиховете и на 5-тото прочитане вече мога да гледам ТВ и да чета  Joy Joy, съответно ми е скучно. Бута количките си, кара си колелото, храни куклите /преди това топлим "яденето" им в микровълновата/... Такива неща. Не й давам много да рисува, че с един мой стар молив за устин беше изрисувала цяла една стая... Смятам това занимание да й го предложа като се очовечи поне малко и разбере, че може да прави каквото си ще в нейната стая, но извън - НЕ.

Виж целия пост
# 3
Предполагам питаш за в къщи, че там е по-трудно да се заиграят..Люлее се на 1 люлеещ се кон, вози куклите в количката..Но предпочита все да съм покрай нея...Най- обича на криеница да играем, да се гоним... А аз да се правя на олигофрен и да я разсмивам най-обича Crazy Laughing Blush
Виж целия пост
# 4
А аз да се правя на олигофрен и да я разсмивам най-обича Crazy Laughing Blush
newsm10 smile3521
Виж целия пост
# 5
Люлеещото конче, да подрежда различни кутии и неща, да разглеждаме и четем книжки (сега е голям фен на такива, в които нещата се движат - нещо като панорамните, но не точно), да ги вади и подрежда. Обича много купищата дървени играчки, които имаме - нанизва разни  формички на пръчици (или ги търкаля, сортира по цвят - само червените си ги отделя Grinning, те са й любими), също и тези игри с формите, които се пъхат в подходящата дупчица. Наскоро й дадох да играе с бобчета - да ги пресипва с лъжички в различни малки чашки и игра около час съвсем съсредоточено (чудя се дали да й дам мозайка вече, ама лесно се чупи и още ме е страх, независимо че пулчетата са големи). Играе с нещата на батко си, реди му войниците Joy Изобщо е една ужасно подредена девойка и това й е любимото занимание - не се е метнала на мен, определено Blush Обича да търкаляме колички по пода и топка също. И дървен конструктор - обича да й правя проста форма на къщичка, а тя да я събаря Laughing Но вече е големичка и подрежда и сама скелет от две колони и свързваща греда, когато е в настроение - иначе само оградки прави, защото обожава червените цилиндърчета и постоянно си ги реди в редичка Grinning (аман с това подреждане).
Иначе кукли, патета и всякакви плюшковци прегръщаме, мачкаме и кърмим наред Blush Нареждаме зоологическата градина от плюшените играчки (имаме 2 огромни плика), стискаме ги наред да видим кое как квичи и ги редим в кръгче, събираме всички мечета заедно или всички кучета, или патетата... Наричаме ги по имена и как прави всяко и т.н.
Но най-обичаме да гледаме Телетъбис и Бейби Айнщайн (имам всичките филмчета) на компютъра (от което много ме е срам, защото го използвам безогледно тя да гледа на малко екранче, а аз да ровя във форумите Embarassed Embarassed Embarassed)
Виж целия пост
# 6
Вкъщи - гоненица, криеница, ритаме топка  Embarassed, търкаляме колички, гледа Том и Джери, четем книжки. Оцветяваме (аз), той подава фулмастрите - с предпочитания към зеления и синия цвят, затова кончето обикновено е зелено, а жабата - синя. Това са игрите от преди година. Сега се занимава с доста по-смислени неща  Laughing, като да извади тенджерите от шкафа и да си удря капака в тенджерата и подобни ...

Но при всички положения, основното и доста любимо забавление е да пили нервите на мама
Виж целия пост
# 7
ходи на ясла
там всеки ден има програма - образователна, или някаква друга игра. Двете на какво да си играем, бързо ще се изчерпя.
Виж целия пост
# 8
ходи на ясла
там всеки ден има програма - образователна, или някаква друга игра. Двете на какво да си играем, бързо ще се изчерпя.

Добре че и моето диваненце тръгна на ясла, защото и двамата вече издивявахме един от друг. В къщи много трудно се заиграва, с каквото и да било. Определено няма никакъв интерес към играките си. Обожава да вади и слага дискове в двд-то и уредбата, да разглобява дистанционните, да се катери навсякъде, да се прави, че говори по телефона, гоним се, ритаме топка, разглеждаме книжки точно за 2 минути, след което ги къса, рисува (драска), много обича да му рисувам по лицето. Ами това е май. Занимава се и с други неща, но те са мигновенни ooooh!
Виж целия пост
# 9
Добре, че е на ясла. Моето дете е много живо и направо лудвам. Сега се превърна в малка тарторка в яслата, но на 15 юни излизат в отпуска и не ми се мисли до 01.08 какви ще ги вършим Crazy

Иначе идеите на Hedra са супер и са приложими и при лудичко дете, като моето.
Виж целия пост
# 10
Строим къщички вкъщи, в които се пъха и се прави на чакал............има си много играчки, но предпочита да играем заедно...иначе не е интересно.......Боричкаме се , гъделичкаме, премятаме, правим гимнастики, катерим се, гоним се , пищим до побъркване на роднините, гоним кучето, поливаме цветята, които са пред изгниване, ходим да гледаме рейсове, трамваи, багери, трактори, мотокари..........Катерим се по катерушки, пързалки, копаем напоследък с мотика  Crazy.........Готвим заедно..........той ми избира дрехите..
Всичко правим заедно- това се казва забавление
Виж целия пост
# 11
заиграва се с нейни си неща...
Ти си истинска щастливка! Laughing Да видя моя син да се занимава сам с нещо повече от 1 минута - ще си разтъркам очите  Rolling Eyes пак хубавичко ще погледна и НЯМА ДА ПОВЯРВАМ. Той е на 1,6 г и постоянно някой нещо трябва да го забавлява. Ще взема да му наема някой цирк Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия