Рецепти за плодови пюрета???

  • 530
  • 2
   Бебчето ми е на три месеца.Започнах да го захранвам с плодови пюрета.Прочетох във форума, че повечето майки ги приготвят в домашни условия.Моля, дайте рецепти за приготвянето им!
Виж целия пост
# 1
Аз лично захраних една седмица преди 6 месец с оризова каша, но щом си избрала ранното захранване...
Първо- гледай да купуваш плодове, на които сега им е сезона, защото другите са тъпкани с препарати за да узреят по-рано. През първата година избягвай мъхестите плодове като праскова, кайсия, а също и тези с дребни семки като ягода, малина, смокиня, както и цитусовите. Относно плодовете- някои твърдят, че е най-добре да се зхранва с пресен намачкан или настърган плод, а други, че до годинката не е хубаво да се дават плодове, които не са минали топлинна обработка. Аз лично сурови плодове взех да давам малко преди годинката.
За в начало може да започнете с ябълково пюре- обелена ябълка, нарязана на кубчета се залива с вода, вари се 10-15 минути, след което се прецежда и пасира. Аз лично отделям водата в която е вряла в чашка и после разреждам до нужната консистенция. След 4-5 дена, ако всичко е наред, може да добавиш малко банан, слагах го 5 минути преди да сваля пюрето от котлона. Или малко морков, в този случай се слага заедно с ябълките. Изчаквай няколко дена между отделните храни и наблюдавай за нежелани реакции- повръщане, обрив, разстройство например. Ако има такива, спри нововъведената храна. Нова храна не се въвежда, ако детето е болно.
Общо взето това е- успех!!!
Но моят съвет е да изчакаш с 1-2 месеца. Късното захранване е по-добро за детето, а и в средата на лятото разнообразието откъм плодове е по-голямо.  Wink
Виж целия пост
# 2
Прочети в закованата тема за по въпроса, има доста инфо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия