температура ли е...дайте съвет

  • 710
  • 7
Здравейте,въпроса ми може да ви прозвучи смешно,но все пак ще го задавам.Снощи реших да измря температурата на малкия бебок(1м.1/2)ей така без причина,беше 37.6.Мерих я в дупето,знам че трябва да снъкна5 десети,това означаеа 37t..Товяа сериозна температура ли е или нормална.Иначе бебо е спокоен само го мъчи коремчето.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
 Не съм лекар, но ако става въпрос за моето дете не бих се притеснила - при условие:
    - че бебето като цяло е спокойно
    - няма хрема или други болестни признаци
    - температурта не се повиши по-късно
Виж целия пост
# 2
  37.1 градуса  аксиларна температура не се счита за температура..може би си пригряла бебо ( тоест затоплила си го - пооблякла си го )
 В такива случаи - лекарит съветват да се примери няколко пъти още температурата и да се следи детето.
Виж целия пост
# 3
При малки деца температура до 37.5 градуса е съвсем нормална и не е обезпокоителна(така поне знам аз от моя лекар).
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря на всички,дано всичко да е ок,маий наистина го бях позагряла,а и той като че ли обича да му е по-хладничко(като баща си Hug)
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай. При бебетата до 6 м. температурата понякога се покачва, защото все още системата им за терморегулация е несъвършена. Ако няма други признаци на заболяване, значи всичко е ОК.
Аз така покрай моята дъщеря изживях големи притеснения, защото първите 3-4 месеца поддържаше постоянно Т 37,1 - 37,4 под мишницата. Накрая се оказа, че е нормално и го израстя, но нямаше кой да ми каже да не се притеснявам Laughing
Виж целия пост
# 6
малкият ми син поддържаше такава темп. до 6я си месец при това бе в идеялно здраве,педиатъра ме увери  че това е нормално и при някои бебета било така
Виж целия пост
# 7
При малки деца температура до 37.5 градуса е съвсем нормална и не е обезпокоителна(така поне знам аз от моя лекар).
===================================================
 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия