Давате ли краставички?

  • 1 774
  • 40
Бебката ми много обича краставичка, давам през ден горе - долу, но винаги имам угризения: дали има нитрати в повече, дали като са парникови имат много други химикали  и т.н.

Та въпроса ми е , вие давате ли зелената сладост newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз не давам, защото още сме много малки, но снощи имахме на гости едно пораснало бебче на 1 г. и 8 м. и то с удоволствие си хапваше точно краставички. Имам впечатления, че децата много ги обичат, а и като се замислиш едва ли всичко, с което храним децата си е екологично чисто, колкото и да се стараем. Може да ги киснеш във вода и да белиш кората/което не се съмнявам, че правиш/, казват че нитратите се натрупват най-вече там.
Виж целия пост
# 2
Кисни ги в студена вода - няколко часа в много вода и нитратите падат. Нека си хапва  Grinning
Виж целия пост
# 3
...а и като се замислиш едва ли всичко, с което храним децата си е екологично чисто, колкото и да се стараем. Може да ги киснеш във вода и да белиш кората/което не се съмнявам, че правиш/, казват че нитратите се натрупват най-вече там.

Именно! Моята дъщеря обожава краставици и почти всеки ден яде, да не говорим колко обича кисели краставички, но тях избягвам да й давам.  Peace
Виж целия пост
# 4
Да, беля ги, но за накисване не бях чувала. А обелени ли да киснат и точно колко време?
Виж целия пост
# 5
Не, кисни ги с обелките, после ги бели. Минимум 2 часа, 3-4 още по-добре. Повечко вода, студена и готово. Аз кисна всички зеленчуци, като се сетя, де, като ми притрябват бързо не става  Grinning
Виж целия пост
# 6
Кисни ги в студена вода - няколко часа в много вода и нитратите падат. Нека си хапва  Grinning



 Peaceи аз така правя
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви, момичета,както винаги бързи и точни Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
И моят много обича краставица.
Всеки ден яде след вечеря.
Не, кисни ги с обелките, после ги бели. Минимум 2 часа, 3-4 още по-добре. Повечко вода, студена и готово. Аз кисна всички зеленчуци, като се сетя, де, като ми притрябват бързо не става  Grinning

Ще го пробвам
Виж целия пост
# 9
Блонди, тенкю за съвета  Heart Eyes
 Отсега винаги ще залагам солидно количество краставичак в студена вода, че моята ги яде като за световно  Crazy С цялото си снаряжение от 4 зъба и 2 половинки  Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Да ядем краставички.Но това с кисненето не съм го пробвала,но вече ще ги кисна.
Виж целия пост
# 11
ние сме на същата възраст,но неизкаме прясна краставица smile3534плюем я, но за сметка на това киселите ги морим мн добре Mr. Green
Виж целия пост
# 12
И Руми обожава краставици,но яде предимно домашни,производство на бабите й. WinkТова за студената вода за сефте го чувам,но ще започна да го прилагам при кутешките зеленчуци.
Виж целия пост
# 13
А вие от кой месец започнахте да давате краставички? Може ли пасирани?
(Извинявам се ,че ползвам темата,но точно мислех да питам това)
Виж целия пост
# 14
Аз започнах да давам преди около месец, т.е. на 11 месеца. Преди това тя не проявяваше интерес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия