Аз пак ще питам!

  • 647
  • 5
Здравейте приятели, аз нещо напоследък не съм сядала на компютъра, пък и то как да седна, като Никол няма режим за нищо. Вече неиска и да спи 3 часа, или незаспива до другото хранене или спи по 30 час и после край.
За храненето пък докато ви се оплаквах, че яде само 5 мин., направо бях доста притеснена, оказа се, че завършихме първия месец със 3.700 (изписаха ни на 3.000кг), сега за последната седмица е качила още 150 гр, незнам дали е добре, но съм доволна, успокоих се, че все пак е яла. Но възникна друго притеснение. Вече държи гърдата по 15 - 20 мин. а на мен ми се струва, че няма достатъчно кърма щом не пуска толкова време. Вярно, че доста си и поспива, но някой път преди хранене циците са така меки, че имам чувството, че няма и капка. Тя яде, но знам ли дали и е достатъчно, щом някой път плаче, а като й я бутам (въпреки, че си мисля, че е празна) само да видя дали ще я захапе, я плюе и се дърпа. Много ме е страх да не ми свърши млякото. На какви храни трябва да наблягам по често, какво да правя, за да стимулирам кърмата. Досега докато ядеше от едната, другата не спираше да тече, а сега - не. Направо се побърквам вече. Посъветвайте ме какво да правя.
Благодаря ви!

Поздрави!
Виж целия пост
# 1
Спокойно всичко е наред, не се притеснявай.
Просто трябва да имаш самочувствие, че имаш мляко и бебето е добре.
Нормално е да стой повече на гърдата, АЛИ по това време стоеше по 1-1.30 мин и спеше по 30 мин. и пак отново на гърдата. За мен беше като случил се кошмар.

За увеличаването на млякото: Пий повече течности, хапвай добре, ядки поне по 100гр. без фъстъци, почивай си повече.
На всяко хранене предлагай и 2 гърди по 2 пъти. Редувай ги за по 10 мин, после другата и така докато се изреди всяка по 2 пъти. На мен това много ми помогна. Бебето е най-добрия лечител. Аз все още казвам на АЛИ ммоята лечителка.
Поздрави и успешно справяне с кърменето. Всичко минава с временто. Wink
Виж целия пост
# 2
Ne se pritesniavai che niamash dostatuchno kurma. S kurmata vazhi praviloto che kakvoto e turseneto takova e i predlaganeto. Gurdite se regulirat sami da "proizvezhdat" tolkova mliako kolkoto e neobhodimo. (Za      tova veche i vtorata gurda ne teche dokato bebeto se hrani na purvata). Bebeto mozhe da se naiazhda burzo, no puk da iade deserta bavno :)
Ako reve po vreme na kurmene ili sled tova sushto mozhe da ima nuzhda da se urigne. Az urigvah sina mi posredata i nakraia na ideneto, kogato mrunkashe po vreme na iadene.
No nai-vazho e da ne se pritesniavash che kurmata ti ne stiga, iazh normalno, pii mnogo technosti i vsichko shte e nared. Uspeh!
Виж целия пост
# 3
Имаш си кърма, не се притеснявай. Може просто бебка да яде един път по-бързо, друг път да й се иска да се погуши повечко в мама. Гърдите ти са по-меки вече, защото идва момент, в който се регулира производството на мляко спрямо нуждите на бебето и гърдите вече не са така напрегнати, а и произвеждат голяма част от млякото докъто бебето суче.

Пий повече течности. Иначе аз не съм спазвала никакви режими, пих само чай за кърмачки, но и него не го пия отдавна.

Важно е да не си мислиш, че нямаш кърма, ами тъкмо обратното. А бебето може да плаче и защото не иска вече да яде, а ти му буташ да папка. Гогата така правеше - сърдеше се, че го карам да яде... ама аз не знаех и така като теб се притеснявах. Спокойно!
Виж целия пост
# 4
Ne se pritesniavai za vremeto - ima momenti v koito nujdite na bebeto drastichno narastvat i to se hrani dori i po 1 chas - no tova stava za po den-dva i posle pak se regulira procesa. Ostaviai ia kolkoto i se iade tolkova da sedi - nie v momenta se hranim po okolo 15 min na gurda - no prednite dva dena iade cial chas.
Opredeleno technostite i priasnoto mliako pomagat, i kakto spomenaha po-gore i iadkite bez fustuci.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай , сигурно имаш достатъ4но кърма. Виж колко добре е наддала на килограми. И аз имам подобни проблеми. Пий пове4е те4ности - вода, мляко , 4ай с мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия