Защо!

  • 1 198
  • 9
Здравейте,момичета.
Няколко пъти започвах да пиша и ... и ето пак.Как да изкажа болката,недоумението и безсилието,което изпитвам,когато чета за всички тези болни дечица и родители,борещи се за живота им.Защо нещата са на принципа "Оправи се сам",защо няма институция,която да се погрижи за нашите деца?
Аз съм майка на две деца и ми се къса сърцето след всичко,което прочетох.В що за държава живеем?
Виж целия пост
# 1
АБСУРДИСТАН - така я беше нарекъл някой . Абсолютно точно !  Sick
Виж целия пост
# 2
Здравейте,момичета.
Няколко пъти започвах да пиша и ... и ето пак.Как да изкажа болката,недоумението и безсилието,което изпитвам,когато чета за всички тези болни дечица и родители,борещи се за живота им.Защо нещата са на принципа "Оправи се сам",защо няма институция,която да се погрижи за нашите деца?
Аз съм майка на две деца и ми се къса сърцето след всичко,което прочетох.В що за държава живеем?
в болна държава с болен народ - за съжаление  Cry Cry
Виж целия пост
# 3
  Щото сме прасурска нация. Все пак тази държава си е наша и ние сме си засадили тръните, на които седим. Може би сме и малко заспи.
Виж целия пост
# 4
Здравейте,момичета.
Няколко пъти започвах да пиша и ... и ето пак.Как да изкажа болката,недоумението и безсилието,което изпитвам,когато чета за всички тези болни дечица и родители,борещи се за живота им.Защо нещата са на принципа "Оправи се сам",защо няма институция,която да се погрижи за нашите деца?
Аз съм майка на две деца и ми се къса сърцето след всичко,което прочетох.В що за държава живеем?

защото всеки си гледа в собствената паница и не смее по-далеч.Така е научен от години.Аз да съм добре,па другия да мрееееее

Защото сме завистливо племе и страхлива измет.За това!!!!!!!
Виж целия пост
# 5
Пепеляшка, това че на държавата, визирам законовата уредба и прилагащите я институции, не и пука за бедните и онеправданите, е така. България не е социална държава, дори не е и социално ориентирана. Това зависи от нас, обаче. Радвам се и подкрепям всеки граждански протест в полза на увеличаване на доходите, били те 'майчински', пенсии, заплати...Проблем на самите нас е, че не протестираме достатъчно често и ефективно, за да бъдем чути. Намират се добри хора, които да вършат доброволно работата на социалното министерство, но не е това начина, според мен. Закони и бюджет за справяне с бедността и здравеопазването трябват. От нас зависи.
Виж целия пост
# 6


защото всеки си гледа в собствената паница и не смее по-далеч.Така е научен от години.Аз да съм добре,па другия да мрееееее

Защото сме завистливо племе и страхлива измет.За това!!!!!!!

Не съм съвсем съгласна с теб. Ако нещата бяха толкова черни, организацията и нещата които правите щяха да бъдат невъзможни. Хората ни са добри, имам предвид българите, просто им трябва време да повярват в това. А държава все още нямаме, какво остава за социална политика. Ето там е проблема.
Виж целия пост
# 7


защото всеки си гледа в собствената паница и не смее по-далеч.Така е научен от години.Аз да съм добре,па другия да мрееееее

Защото сме завистливо племе и страхлива измет.За това!!!!!!!

Не съм съвсем съгласна с теб. Ако нещата бяха толкова черни, организацията и нещата които правите щяха да бъдат невъзможни. Хората ни са добри, имам предвид българите, просто им трябва време да повярват в това. А държава все още нямаме, какво остава за социална политика. Ето там е проблема.

Говорех за хората с положение и за тези от които зависят нещета.
Лошо съм се изразила и не включва тук присъстващите,сори!
Виж целия пост
# 8
тази тема засяга изцяло мен затова не мога да не изкажа и аз мнението си
институции има но процедурите им са понякога безкрайно дълги и накрая помощтта безкрайно недостатъчна ,да не забравяме и бюрокращината ,навсякъде попълваш тонове документация,явяваш се на някакви безсмислени комисии и т.н. и т.н.
Защо ли?  Защото сме гости в собстнвената си държава. Още нещо обичам да казвам, обичам България но не обичам държавата
Но да  оставим настрана институциите ,защото ,както каза iza хората ни са добри и понякога те са достатъчни
Виж целия пост
# 9
Защото не е само Държавата виновна.
Защото е редно да си променим мисленето и да пораснем.
Защото, докато някой идиот приема изразеното ти желание да помогнеш, за самоизтъкване, няма да има оправия.
Защото сме с елементарна и робска психика.
Защото на думи сме силни, но иначе всеки си гледа своето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия