Запек

  • 1 103
  • 20
Нормално ли е бебе на 2 месеца и половина да ака по 1 път на ден? SadИ какво мога да и взема,за да и успокоя коремчето?
Виж целия пост
# 1
А бебето на кърма или на АМ е? Защото има много голяма разлика. Даваш ли сокчета и т.н.?
Виж целия пост
# 2
Защо мислиш, че има запек? Нали ака всеки ден?
Виж целия пост
# 3
ако не ака няколко дни тогава има запек!
Виж целия пост
# 4
ако не ака няколко дни тогава има запек!
Точно така. И по_точно след 48_я час ако не се е изакало.
Виж целия пост
# 5
Нормално ли е бебе на 2 месеца и половина да ака по 1 път на ден? SadИ какво мога да и взема,за да и успокоя коремчето?
Имаше период (на около 3 мес.), в който дъщеря ми акаше през ден, но точно като по часовник с "добра" консистенция, без усилия - съответно не се притеснявах, че е запечена. Различните хора имат различен режим на изхождане. Според мен за запек става дума, когато изхождането е трудно, консистенцията е на топчета и интервалите между две акания са повече от два дни. Ако се храните с АМ - напълно е нормално да ака веднъж дневно  Peace А от какво искаш да му успокоиш коремчето - ако е за коликите, аз лично давах чая на Хип, но ако е за акането, моето мнение е, че няма нужда да даваш нищо. Все пак ако си притеснена, най-добре се консултирай с педиатъра   bouquet
Виж целия пост
# 6
ами мойта щерка като беше на един месец и половина акаше всеки ден по веднъж и педи каза че е нормално, да кажа само че бяхме на смесено хранене кърма + АМ, та тя ми каза че това означавало че усвоява храната.За запек може да се говори когато бебчо не ака почвече от три дни
Виж целия пост
# 7
Здравейте,успокоихте ме:)Криса е само на кърма и на сокчета.Преди два дни и спрях ябълката и моркова и сега и правя микс от круша и череша.Бях решила,че може сокчето да я запича,но явно не е така.Дори и чайчето на Хип престанах да и давам,защото някои майки казват,че понякога запичал newsm78...
Виж целия пост
# 8
Здравейте,успокоихте ме:)Криса е само на кърма и на сокчета.Преди два дни и спрях ябълката и моркова и сега и правя микс от круша и череша.Бях решила,че може сокчето да я запича,но явно не е така.Дори и чайчето на Хип престанах да и давам,защото някои майки казват,че понякога запичал newsm78...

Май бебето е малко за даване на сокчета, но това си е твоя работа. Само да кажа, че ключът към успешното и дълго кърмене е изключителното кърмене, без даване на вода и сокчета.
Дано Хедра или Бу видят темата и те да кажат!
Виж целия пост
# 9
Аз не съм за късното захранване,но не това е темата... Stop
Виж целия пост
# 10
Аз не съм за късното захранване,но не това е темата... Stop


Ами щом не е това темата - нормално е да ака по 1 път на ден и не може да става дума за запек. Когато Вики беше на нейната възраст, също вършеше тази работа по 1 път на ден. Както момичетата вече са ти казали, това е нормално.
Виж целия пост
# 11
А в какъв снисъл искаш да "й успокоиш коремчето"?
Има признаци, че я боли ли?
Виж целия пост
# 12
Щом и при Вики е било така,значи е нормално.Иначе няма признаци да я боли,просто коремчето и много се подува и аз за това всявам паника.Само един път до сега е пищяла,защото не може да се изака.Винаги съм мислела,че бебетата акат по на често,тя напрактика като изключим почивката през нощта,яде през 3,понякога през 4 часа...

А нали не е възможно чайче от лайка да я запича? Embarassed
Виж целия пост
# 13
Щом и при Вики е било така,значи е нормално.Иначе няма признаци да я боли,просто коремчето и много се подува и аз за това всявам паника.Само един път до сега е пищяла,защото не може да се изака.Винаги съм мислела,че бебетата акат по на често,тя напрактика като изключим почивката през нощта,яде през 3,понякога през 4 часа...

А нали не е възможно чайче от лайка да я запича? Embarassed

Май чайчето не запича, но не съм сигурна, никога не съм давала чайче, щото не искаше. Имай предвид, че вики беше на АМ и в този случай е нормално бебетата да ходят по 1-2 пъти на ден. Когато я захраних, започна да ходи по 2-3 пъти. Сега на 1 год и половина почти върши работата сутрин и вечер.
Виж целия пост
# 14
Лайката е алерген, много силен.

Ако има неразположение на коремчето, то е от соковете, на тази възраст то не е готово за тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия