Хормонален проблем

  • 616
  • 12
Някой сблъсквал ли се е с проблем с пролактина?По необясними за мен причини ми се появи кърма.Обяснението беше,че явно е проблем с този хормон.Няма наличие на бременност...направо не знам какво да мисля и правя. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Да допълня девойката - майка е на почти 3годишна сладурана.

Поли, Кифлата каза евентуално да пуснеш тема и в "Проблемно забременяване и рискова бременност" - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=9.0
Виж целия пост
# 2
А направи ли си изследване на пролактина? Наистина при много високи стойности на този хормон, може да се появи такава секреция от гърдите. Ако резултатите ти покажат повишени стойности на пролактин, би трябвало да ти изпишат и съответното лекарство. Не се притеснявай толкова има начин да се оправят нещата. Hug
Виж целия пост
# 3
Виж това не е безобиден проблем. ВЕДНАГА НА ЛЕКАР! Ние се борим с повишени стойности на пролактина на моя близка вече няколко години и уврежданията на органите и кожата вече са на лице. Проблема не е в самия хормон, а в секретиращата го жлеза. Това което лекарите ни питат първо е - "Имате ли рязка промяна в теглото напоследък? Как са нервите? Има ли силен стрес наскоро? /и понякога/ Имали ли сте ненормално падане на косата?" Ние разбрахме, че има този роблем когато започнахме да търсим защо след като не варира в килограмите и се появяват стрии навсякъде. Скоро минахме на магнитен резонанс /ако се пише така де!/. Успех и моля те погледни сериозно нас ни наплашиха, че е можело да се стигне до фатален край ако не сме отишли на лекар и сме забавили вземането на лекарства!
Виж целия пост
# 4
Мерси за инфото.Килограмите са ми 49 от 2 години.Нито отслабвам,нито пълнея.Не знам защо,но всеки пита дали съм бременна?Дадох кръв и сега паля свещи,защото прочетох това http://cibalab.com/tests/Prolactin.htm

И все си мисля за най-лошото. #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Когато се опитвах да забременея си правих хормонални изследвания. Пролактинът беше леко завишен. Казаха ми, че това може да предизвика липса на овулация. Изписаха ми хапчета (не помня какви). Миналият месец пак си изследвах хормоните, пролактина беше в норма, но прогестеронът- нисък.
Ти изследва ли го, или високите му стойности са просто предположение?
Виж целия пост
# 6
Утре си чакам резултатите от кръвната проба.Повишението му беше единственото логично предположение на генеколога.Каза,че ако е прекалено завишен ще ми се прави скенер на главата,а това хич не ме радва.Сега ровя и търся инфо за хипофиза и за хормона,но няма.
Виж целия пост
# 7
Чета си аз във форума 2 теми за пролактина и се чудя защо всички са си правили изследванията м/у 3-ия и 7-ия ден от цикъла,а мен ме изпратиха на изследвания 2 дни преди него? Sad
Виж целия пост
# 8
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=138
и по-точно:
"Нивата на пролактин могат да бъдат измерени по всяко време на цикъла, но е най-добре да се тестват рано сутрин, като преди теста трябва да се избягва допир до гърдите Ви. Докосванията до гърдите и зърната им може да стимулира отделянето на хормона и да доведе до лъжливи резултати."
Виж целия пост
# 9
Има добро лечение. Моята близка пи лекраства в продължение на година и половина и сега е на горната граница, но все пак в норми! Това за тумора беше и предположението на лекарите, защото не се повлия от първия курс лечение. Все пак това, което разбрах, че ако е тумор има и други признаци, а не само лактация от гърдите. Довери се налекарите! Успех и пиши как се развива лечението.
Виж целия пост
# 10
Днес след обяд ще ви пусна резултатите,ако някой знае кое е допустими количество и кое не да си кажв мнението.Благодаря ви! Laughing
Виж целия пост
# 11
На листа с резултатите, който ще ти дадат има стойността на твоя хормон , а в скоби референтните стойности.
Гледай като си взимаш резултата да има тези неща. защото в различните лаборатория понякога имат различни референтни стойности според това как е направено изследването.
Успех!
Виж целия пост
# 12
Ето го резултата:
Резултат 144.78
Референтни стойности-Ж(59.0-619.0)

Май съм в нормата... ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия