Клечките за уши

  • 9 087
  • 32
Наскоро една позната ми каза, че трябва да престана с практиката да чистя на Аля ушите с клечка след къпане. Щяла съм да натикам ушната кал навътре в канала и да предизвикам възпаление. Да съм ги била оставяла, те си имали собствена система за почистване. Не трябвало и собствените си уши да чистя с клечка. Но на мен ми се вижда сууупер гнусно да разчитам на системата за самопочистване на ушите Sick  и продължавам внимателно да връткам клечките с памучно връхче и в Алините, и в моите уши.
Ама моля ви, кажете, дали действително мога да навредя на човечката?
Виж целия пост
# 1
що за странна теория??
ако калта в ушенцето на бебо си остане там , мисля ще имаш повече проблеми... нали си забелязала, че калта не винаги си излиза сама, това означава, че трябва да й се помогне.
а относно твоите уши- нали се чувстваш некомфортно, когато ушите ти са пълни с мизерия?
Виж целия пост
# 2
Нашата лекарка беше забранила да му бъркам в ушите и нослето с клечка до една година. Също каза че се самопочиствали и само да чистя ушната мида без да бъркам навътре.
Предполагам че използваш клечки с ограничител, че иначе има верочтност без да искаш да бръкнеш по-навътре в ушенцето и да стане беля!
Виж целия пост
# 3
Наистина ушите на кърмачетата се "самопочистват"!В ушния канал има финни космички,които се грижат за това.Опитай и ще се увериш - остави няколко дни без да чистиш ушичките и ще забележиш,че ушната кал сама се изхвърля - върху възглавничката/пелената/ или отвън в ухото.И аз не вярвах на това. Мисля,че наистина може да избуташ ушната кал навътре в ухото,ако бъркаш с пръчица.Аз чистя вече ушите на моя син от време на време след къпане - не всеки ден.А колкото до нашите уши - мисля,че е задължително чистенето - иначе се стига до УНГ кабинет и промивки... Crazy
Виж целия пост
# 4
Айде стига бе.  Shocked Как няма да си чистиш ушите? А за ушите на детето питах специално лекарката, защото аз си чистя ушите всеки ден, така почнах и неговите, и тя ми каза, че след всяка баня трябва да му ги чистя, за да отсраня евентуално някаква вода ако е попаднала там (е как го написах само).
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Deni
що за странна теория??
ако калта в ушенцето на бебо си остане там , мисля ще имаш повече проблеми... нали си забелязала, че калта не винаги си излиза сама, това означава, че трябва да й се помогне.
а относно твоите уши- нали се чувстваш некомфортно, когато ушите ти са пълни с мизерия?


 Хич даже не е странна теорията! Ушната кал доста успешно успява сама да излезе от ушето, с клечки е по-голяма опасността да се набута навътре, освен това колкото повече се чисти, толкова повече се произвежда. И със сигурност в ушичките няма да се напълат с "мизерия", ако не се почистват всеки ден. Достатъчно е от време на време да се почиства само това, което е извън ушния канал, без да се бърка в него с клечка.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Marina M
Айде стига бе.  Shocked Как няма да си чистиш ушите? А за ушите на детето питах специално лекарката, защото аз си чистя ушите всеки ден, така почнах и неговите, и тя ми каза, че след всяка баня трябва да му ги чистя, за да отсраня евентуално някаква вода ако е попаднала там (е как го написах само).

 Е как вода ще отстраниш с клечка, като е влязла навътре в ухото - то ако така ставше лятото много лесно щях да се спасявам, като ми влезе вода в ухото в морето - иначе обикновеното подсушаване може и с хавлийката да стане. За самопочистването на ушето и вредата от клечките знам от една мама, която след възпаление на ушето беше водила дъеричката си на лекар - УНГ - та от него е съвета, ако реши някой, че си измислям Wink
Виж целия пост
# 7
кат бях ученичка даскала ми по биология твърдеше същото.... почиствала се само ушната мида.
Виж целия пост
# 8
tova koeto sa ti kazali 4e se samopo4istvat i t.n. i az sam go 4uvala
Виж целия пост
# 9
Вече не си спомням как съм чистила ушите на дребното до 1г. Сега ползваме клечки с ограничител и тя сама си ги чисти Wink

Abadjieva написа:
Цитат
Не трябвало и собствените си уши да чистя с клечка. Но на мен ми се вижда сууупер гнусно да разчитам на системата за самопочистване на ушите


И на мен ми се вижда гнусно. Виждала съм хора с мръсни уши и е неприятна гледка. Примернои ако ти е мръсно ухото и почне да сърби му казваш "трай ушенце, само ще се почистиш" Wink Аз кат си спомня баба ми как ме налягаше кат малка да ми чисти ушите Wink Тогава нямаше клечки за уши, ами тя навиваше памук на клечка кибрит. Wink
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Anonymous
Наистина ушите на кърмачетата се "самопочистват"!В ушния канал има финни космички,които се грижат за това.Опитай и ще се увериш - остави няколко дни без да чистиш ушичките и ще забележиш,че ушната кал сама се изхвърля - върху възглавничката/пелената/ или отвън в ухото.И аз не вярвах на това. Мисля,че наистина може да избуташ ушната кал навътре в ухото,ако бъркаш с пръчица.Аз чистя вече ушите на моя син от време на време след къпане - не всеки ден.А колкото до нашите уши - мисля,че е задължително чистенето - иначе се стига до УНГ кабинет и промивки... Crazy
Много то4но написано newsm10
Виж целия пост
# 11
Аз чистя ушите на малката след всяко къпане, така ми каза педиатърката още от раждането, но явно наистина се бута калта навътре, защото преди 2 седмици видях как кал, колкото нокът излезна от ушенцето и съвсем сама, просто така, една вечер. Но аз продължавам да ги чистя, понеже много жълто излиза. А за моите уши - просто няма начин да не ги чистя, абсурд направо.
Виж целия пост
# 12
аз чистя ушите на Ния с клечки с ограничител. мисля, че няма вероятност на набутам нищо навътре:)
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Abadjieva
Наскоро една позната ми каза, че трябва да престана с практиката да чистя на Аля ушите с клечка след къпане. Щяла съм да натикам ушната кал навътре в канала и да предизвикам възпаление. Да съм ги била оставяла, те си имали собствена система за почистване. Не трябвало и собствените си уши да чистя с клечка. Но на мен ми се вижда сууупер гнусно да разчитам на системата за самопочистване на ушите Sick  и продължавам внимателно да връткам клечките с памучно връхче и в Алините, и в моите уши.
Ама моля ви, кажете, дали действително мога да навредя на човечката?


100% истина!  Grinning
5-6 пъти съм била на промивка на ушите и стоооо пъти съм я чула тази теория от 1000 различни доктори. Послушай ги!  Sunglasses
Виж целия пост
# 14
Като прочетох постингите, се сетих как съм гледала едно време една докторка по телевизията да казва, че природата така е направила ушния канал, за да не може да се бърка там с пръст (нали канала е по-тесен от човешки пръст?), та според нея наистина в ухото не трябва да се бърка, ако излезе по-навън ушната кал - тогава да, но да се бърка чак в "мозъка" на ухото - ще си докарате само възпаления и болки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия