? за силиконовите накрайници за зърна

  • 844
  • 8
Кога може и трябва да се слагат, а също и каква помпа за кърма за около 20 лева бихте ми препоръчали?
Виж целия пост
# 1
Аз ги сложих, когато, благодарение на непрекъснатото миене на гърдите преди всяко кърмене със сапун, се появиха рагади, те ми помогнаха все пак да мога да кърмя. Един друг въпрос е, че после не можах да ги махна до края, защото Йоана не можеше да намери истинските ми зърна... Така че препоръката ми е - ако не ти се налага, не ги употребявай!
За помпа - до 20 лв. не мога да ти препоръчам, аз карах с на Чико, но съм фен на Авент. Виж в "Продавам..." - често продават помпи на Авент, за около 40 лв.
Виж целия пост
# 2
Кога трябва да се слагат е по-важния въпрос.
На практика нужда от тях има изключително рядко - основно при недоносени бебета с проблеми в сученето и при някои (но не всички!) случаи на плоски зърна. Популярното заблуждение, че помагат срещу разраняване на зърната е точно това - заблуждение (от собствен опит - не само не помагат, ами и създават едно неприятно триене, което може да влоши рагадите, но пък за плоското зърно ми свършиха работа). В общи линии не трябва да се ползват без консултация и наблюдение от специалист, понеже в много случаи бебето не успява да получава достатъчно мляко с тях, а и гърдите не се стимулират достатъчно и млякото може да започне да намалява (всичко това не е задължително, но е много възможно, затова няма смисъл от излишни рискове, ако има друг начин за справяне със ситуацията - а обикновено има, и то повече от един). Така че не си давай парите предварително - повече работа от силиконките ще ти свърши информацията за избягване на обичайните начални проблеми (рагади, препълване и т.н.), която има в Библиотеката  Wink Laughing
За помпите не мога да те ориентирам много, но все пак - не си купувай тип спринцовка.Макар че има хора, които са доволни от тях, повечето мами (към които се присъединявам и аз) споделят, че само травмират гърдите без особен резултат. Има на Бертони една имитация на авентската помпа за 19лв - ако нямаш възможност за оригинален авент, може би това ще е по-добър вариант от другите видове по-евтини помпи.
Виж целия пост
# 3
Моето бебе беше захранено с АМ и тъй като и зърната ми се оказаха плоски, се наложи да използвам накрайници - по съвет на педиатъра в болницата. Само като ги "помиришеше" Алекс започваше да търси като луд и да суче, иначе изобщо не искаше да суче от гърдата. Препоръчаха ми тези на Авент,защото евтините бързо се амортизирали и не правели хубав вакуум. Струваха около 9 лв. За помпата,която ти е препоръчала Хедра не мога да дам мнение, аз ползвам Авент, но не си купувай нейната имитация с марка Дисни - пълен боклук е, струва 20-27лв. и се счупи на 7 ден. На външен вид е супер имитация, но ръчката се държи от една метална скоба, която от натискането бързо се износва и чупи. Авент е супер,много по-лесно и безболезнено се цеди.
Виж целия пост
# 4
Накрайници ползвах в родилното, защото зърната ми бяха плоски и супер дребни и бебка не можеше да ги уцели.След като започна да суче от силиконовите накрайници ми "поиздърпа" зърната и махнах силиконовите Peace
Виж целия пост
# 5
Аз ползвам каучукови накрайници на Чико, от както са ни изписали и, да чукна на дърво, бебчо си хапва добре чрез тях. Гърдите ми преди хранене са така пълни, че зърното съвсем се загубва и това е единствения вариант да кърмя бебчо.

 За помпата - с две ръце за Авент. В болницата бях с такава тип спринцовка - е поболях се, направих мускули, мазоли на пръстите, едното ми зърно се разрани до кръв и пак не можех да се изцедя, помпата на Авент свърши невероятно добра работа. Това ми е най-добрата покупка свързана с бебчо!  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз бях със силикон. Сложих ги като ни изписаха, защото нямах зърна и дребната не можеше да суче. Не съм имала проблеми - гърдите ми се пълнеха, кърма имам много и малката се наяждаше добре. Махнах ги като стана на месец, бяха ми се оформили зърната.
И аз съм с две ръце за Авент - скъпичка е, но ти спстява доста време и усилия.
Виж целия пост
# 7
Слушай hedra. Силиконовите зърна повече създават проблеми, отколкото помагат.
Виж целия пост
# 8
Моя бебчо беше голям мързеланчо и не искаше от мен да суче а и имах вдлъбнати зърна. Аз се цедях 40 дена и беше кошмар, не спиш а само се цедиш. Ползвах помпа за около 20 лв на Chicco и съм много доволна. Като помпа даже я препоръчвам, но да се цедиш е ужасно. Тогава си купих силиконовите зърна от тук разбрах че има такова нещо и се родих. Бебко си хапваше, а и кърма доста си имах. Той беше вече свикнал и от шише да пие и зърното много му допадна. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия