Може ли да се обгаря раничка по време на бременност?

  • 817
  • 14
Това е проблем,който ме измъчва в момента - в трети месец съм и ми откриха раничка, а съм била на преглед месец преди да забременея.Сега лекарката ми иска да я обгаря, но аз се страхувам да не навредят на бебето ми.Някой може ли да ми каже дали въобще може да се прави такава процедура и не е  ли по-добре  да ми мине бремеността и тогава да се лекувам.
Виж целия пост
# 1
Не съм се сблъсквала с подобен проблем, но ми звучи абсурдно! Потърси второ, дори трето мнение!Надявам се да има мами във форума, които са наясно, но все пак в случая е важна лекарската преценка.
Виж целия пост
# 2
Не, не може. Раничката се обгаря след като родиш. При някои след раждането изчезва от самосебе си, при други също не се налага, а се маже с лекарство и така се маха. По принцип на не раждали жени раничката не се гори. Не пречи на раждането единствено предразполага към по-чести възпаления (най-много да имаш по-упорити гъбички). Аз роих с доста голяма раничка, която си носех от години и не съм имала проблеми. Изгорих я след като родих.
 За повече информация виж в здравния форум трябва да има много теми за раничките.
Виж целия пост
# 3
Не, не може. Раничката се обгаря след като родиш. При някои след раждането изчезва от самосебе си, при други също не се налага, а се маже с лекарство и така се маха. По принцип на не раждали жени раничката не се гори. Не пречи на раждането единствено предразполага към по-чести възпаления (най-много да имаш по-упорити гъбички). Аз роих с доста голяма раничка, която си носех от години и не съм имала проблеми. Изгорих я след като родих.
 За повече информация виж в здравния форум трябва да има много теми за раничките.

Съласна съм. На мен ми я гориха след раждането и болеше подобно на болезнените контракции, но много по-слабо. Абсурдно е да ти я горят докато си бременна!!!
Не съм съгласна обаче с това, че на нераждали жени не се гори. Четох много по този въпрос и разбрах, че няма отрицателни последствия, ако после искаш да забременееш.
Виж целия пост
# 4
И аз доколкото знам е желателно да се изчака след раждането да се обгори раничката.
Виж целия пост
# 5
не, при бременност не може. После.
Виж целия пост
# 6
 Naughty
Виж целия пост
# 7
Би трябвало да не се прави докато си бременна, защото както другите са писали се получават контракции на матката и за това боли както като си в цикъл (даже по-силно). На не раждали определено се гори, защото една оставена раничка там освен инфекции може да донесе и други последствия (говоря в дългогодишен план).Само че се гори не цялата, а се оставя нещо като пръстен около нея именно при нераждали жени.
Виж целия пост
# 8
И аз имах раничка преди да родя. Казаха да изчакам да мине раждането и после ще видим. После се оказа, че раничката я няма  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
не, при бременност не може. После.
и аз така мисля!
Виж целия пост
# 10
Посъветвай се с друг специалист.
Виж целия пост
# 11
Който ти е казал, че ще я обгаря май нещо си е сбъркал професията според мен. Категорично препоръчвт да не се обгаря преди да е родила жената за пръв път, а супер неадекватно ми звучи да се обгаря по време на бременност  #Crazy
Незабавно се обърни към друг лекар, че този е за съмнение.
adaraдо колкото съм запозната (без претенции за много знаеща  Sick) проблема с обгарянето на раничка при нераждали жени не е в това дали ще може жената да забременее след това. Просто обгорената тъкан става нееластична и при нормално раждане ако раничката е била по-голяма може да създаде проблем със разтягането на маточната шийка и от там с нормалното протичане на родовия процес.
Виж целия пост
# 12
adara изинявай грешката е моя исках да се обърна към wasp , но недогледах името  Peace
Виж целия пост
# 13
Доколкото съм запозната - докато си бременна не може. След като родиш се решава какво да се прави.
Виж целия пост
# 14
Мисля че не , най-малкото няма логика. Отиди непременно при друг лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия