Питане

  • 788
  • 7
Здравейте,
Една майка от клиниката на Чавдаров, където ходим на рехабилитация, вчера ни каза, че с нашето заболяване (хемипареза) имаме право да кандидатстваме за ТЕЛК, и  можело да ни подпомогнат финансово, двойни детски и др.  Ако някой има повече информация за това, може ли да ми пише? Мисля да се консултирам и с Д-р. Радославова, която е нашият лекуващ лекар, по въпроса.
Благодая Ви предварително  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, Цвети можеш - не знам какви проценти ще ви дадат, но опитайте. Така поне ще имаш помощ от 105 лв. месечно, плюс още за лекарства и също двойни детски. Абе помощ си е. Д-р Радославова трябва да ви даде епикриза, но преди това трябва молба. Има много писано за ТЕЛК-а из форума, дано някоя от майките ти намери линк. Ако не, по-късно ще ти опиша каква е процедурата. Ние скоро минахме за втори път.
Виж целия пост
# 2
Виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16929
има и линкове от където можеш да си изтеглиш необходимите молби.
Виж целия пост
# 3
Защо никой не ми каза за тази възможност? newsm78   Нито педиатърката, нито лекърката. А научавам от "улицата". Не трябва ли да ми каже педиатъра за това?
Благодаря  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Мерси Силве, който си е на ти с компютъра си е на ТИ  Embarassed
Виж целия пост
# 5
Защото за съжаление е така...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Просто на никой не му пука, като че парите си ги вадят от джоба. Стискаме палци да стане, а аз съжалявам, че ние пропуснахме да ти кажем, просто не знаех, че нямате.
Виж целия пост
# 6
Личният лекар пише протокол, с протокола подаваш молба на ул. Иларион Макариополски 10 (близо до Женския пазар е)
Пращат ти писмо, в което пише на коя дата и къде се явявате с детето пред комисия и какви документи да носиш. Като мине комисията, след определено време (ще ти кажат) излиза решение. Решението се заверява или се обжалва, (ако не те устройва), в 14 дневен срок.
Със заверено решение се отива в Социалните за детски.
Оттам ти пращат служител да прави социална оценка (доколкото схванах, идеята е да види, че наистина се грижите за детето, а няма да изпиете помощите)
После с всики натрупани документи се подава молба и ти отпускат 105 лв. и двойни детски...
Малко дьлго, уморително и сложно, ноооо... кво да се прави.
Виж целия пост
# 7
Много Ви балогадаря. Направо ако не сте вие не знам какво ще правя.  Hug  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия