Щеше ми се да съм част от вас...

  • 1 740
  • 23
Много исках в края на август да се запиша и аз като една кърмеща мама, но май това няма да стане Sad

По съвет на момичетата от подфорума "Здравословни проблеми" реших да ви пиша.

Та значи:

Подкрепям кърменето изцяло и честичко тайно ви чета Simple Smile
Подкрепям го не само заради безспорните и неоспорими предимства на кърмата, а
и заради самия контакт между мама и бебо...

Винаги съм си мислела и съм била убедена, че ще кърмя възможно най-дълго.

Обаче...

В началото на май направих припадък-гърч... епилептичен (не ми е за пръв път, но за пръв от как съм бременна)
Слава Богу бебо е добре.
Посетих невролог.
Поставиха ми диагноза и назначиха лечение.
Сега пия TRILEPTAL 300 мг (2х1)

Невроложката ми каза, че лекарството не преминава през плацентата и че ще мога после и да кърмя
Да, но след всичко изчетено в НЕТа оставам с друго мнение.
Лекарството наистина не минава през плацентата, но не така стоят нещата с преминаването му през кърмата...
Съвсем не се препоръчва кърменето при употреба на този медикамент...

Понеже обаче взимам възможно най-малкта доза (нали надеждата умира последна)
си мислех дали не може някъде, някак да се направи изследване на кърмата ми за да се види
дали все пак не е "годна" за употреба?

Вие чували ли сте за подобно изследване?

все още се опитвам да свикна с мисълта, че ще храня бебето си от първия ден с АМ,
но нещо нямам голям успех...

Благодаря за вниманието!
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Много съжалявам за здравословния ти проблем!  Cry
Можеш ли да проучиш как стои въпросът с временно прекъсване на лечението? Идеята ми е поне няколко месеца да си кърмиш бебчето.
Освен това си струва да се провери дали няма медикамент със сходно действие, но съвместим с кърменето. Надявам се по-опитните мами да се включат!
Спокойно бременеене!!!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз май конкретен съвет няма да дам, ама...

Тъжно е това, което пишеш и ти отговарям поне за морална подкрепа и да знаеш, че сме с теб и много се надяваме наистина да станеш част от нас!

Все пак, мисля си за вариант да смениш лекарството. Има сайт, в който са дадени съвместимите с кърменето лекарства. Хайде някоя мама да го даде, че аз не го знам къде е.

Второ можеш да се лекуваш с друг вид медицина, например хомеопатия. Но това не е единствената алтернативна медицина, просто е най-разпространената в България за сега.

Съвсем накратко това са ми двете предложения засега.
Виж целия пост
# 3
Poli., Мъни,
благодаря ви за подкрепата Simple Smile
незнам дали има по-голям противник от мен на традиционната медицина и на онези прахчета
във формата на хапчета с които хората си мислят, че се лекуват Simple Smile

Всичко е в нас самите - и разболяването и оздравяването -останалото е сладка лъжа и заблуда.
Аз досега, а и от доста време преди да забременея не съм пила никакви лекрства
Ако се наложи "се лекувам" сама.

Дишане, визуализиране, настройка и медитации са нещата с които се справям
и смея да твърдя - доста промених живота си.

Години наред пиех лекарства всеки ден за нелечимо хронично заболяване
сега него просто го няма...
Няма да изпадам в подробности да не ви досадя...

Съгласих се на Trileptola, защото е най-лекото възможно "лечение" в най- минимано количество
Съгласих се, защото състоянието ми в момента не е никак подходящо за "експерименти"
А един нов припадък би бил фатален за бебо...

3 месеца докато родя живот и здраве трябва да направя всичко възможно да си спестя нов гърч,
дори и това да означава да се лиша от кърменето   Cry
Виж целия пост
# 4
Ето това е сайта
http://www.e-lactancia.org/asp/lactanci22.asp
Виж целия пост
# 5
http://www.epilepsy.com/info/women_pregnancy_breastfeeding.html

http://www.epilepsyfoundation.org/Forums/messageview.cfm?catid=4 … amp;enterthread=y
Виж целия пост
# 6
Страхотно е, че имаш толкова голямо желание да кърмиш - и наистина се надявам август месец да те видим сред нас Hug
Според моя кратичък сърч Трилептол не е противопоказан за кърмене Grinning
Според инфото от по-горе дадения сайт oxcarbazepine (активната съставка на Трилептол) е в категория едно, т.е. безопасен.
Според д-р Хейл, който е световния експерт за лекарствата по време на кърмене, е в категория 3, но все пак безопасен:
http://66.230.33.248/discus/messages/57/327.html?1126275219
Още малко по въпроса - за лекарството е известно съотношението, в което се отделя в кърмата и в плазмата - 0,5. Това е правилото за тези съотношения и безопасността на лекарството за кърмачето (пак според д-р Хейл):
Цитат
M/P =

This lists the Milk/plasma ratio.  This is the ratio of the concentration of drug in the mother's milk divided by the concentration in the mother's plasma.  If high (>1 - 5) it is useful as an indicator of drugs that may sequester in milk in high levels.  If low (<1) it is a good indicator that only minimal levels of the drug are transferred into milk (this is preferred).  While it is best to try to choose drugs with LOW milk/plasma ratios, the amount of drug which transfers into human milk is largely determined by the level of drug in the mother's plasma compartment.  even with high M/P ratios and LOW maternal plasma levels the amount of drug that transfers is still low.  Therefore, the high M/P ratios often provide an erroneous impression that large amounts of drug are going to transfer into milk.  This simply may not be true.

Така че невроложката ти излиза права Grinning Но - нормално е да се притесняваш и да се интересуваш какво може да е отражението върху бебчето. Може би ще ти е по-спокойно, ако се консултираш и с още един невролог по въпроса? И евентуално да попиташ за друго лекарство, което е с по-нисък риск за кърмачки?
Ето тук може да видиш официално одобрените от ААР антиконвулсанти за употреба при кърмачки (скролвай малко по-надолу), за да знаеш за какво да питаш :
http://www.kellymom.com/health/meds/aap-approved-meds.html#Pain

Виж целия пост
# 7
Гвен,
съжалявам за здравословния ти проблем и се надявам всичко да е наред и да изкараш една лека и спокойна бременност. За кърменето - не се притеснявай. Имам приятелка - епилептичка, която кърми успешно няколко месеца и накрая приключи с това не поради проблеми със заболяването си, а заради няколко неправилни насоки от джипито, свързани с ранното захранване и въвеждането на режим, които всъщност "обърнаха каруцата". Мога да я питам, ако се интересуваш, какви медикаменти е приемала в този период.

Това, което знам за нея е, че през бременността и много дълго време след раждането -о коло година и нещо, нямаше нито един пристъп, а сега казва, че са значително разредени в сравнение с по-рано. Роди нормално, без усложнения.
Виж целия пост
# 8
Ако това ще допринесе още малко, за да запазиш надеждата си, имаме една мама на 2 деца в германския ни форум, също бореща се с епилепсия и е кърмила. Не знам подробности какви медикаменти   взема, но явно има начин епилепсия да не пречи на кърмене.  Peace
Виж целия пост
# 9
Гвендолин, аз абсолютно никакъв съвет не мога да ти дам от медицинска гледна точка, но за сметка на това мога да ударя едно рамо.
Дано бременността ти протече съвсем нормално, малко остава до края, който всъщност е прекрасно начало!
Дано и бебчето е добре, за да си спокойна и ти! И хайде действайте с бебо да се роди на 17.08. (познай защо?) Wink  bouquet
Виж целия пост
# 10
Мила Гвен,
поздравления за смелостта.
Кърменето е прекрасно нещо, но не е единствено важно. Има много други начини, по които можеш да поддържаш близка връзка с бебчето си - най-вече с много докосване, гушкане, носене, спане заедно, говорене...
Ако намериш съвместимо лекарство - добре, ако не намериш - не унивай. Можеш да ползваш и банки за кърма, ако не искаш да даваш АМ. А може и да се разбереш с някоя "млечна" мама.
Виж целия пост
# 11
Момичета толкова сте мили!   bouquet
Права беше мамата която ме посъветва да се обърна към вас с думите, че сте много отзивчиви и непремено ще измислите нещо  Heart Eyes

БЛАГОДАРЯ ВИ!
Виж целия пост
# 12
Цитат
Дишане, визуализиране, настройка и медитации са нещата с които се справям
и смея да твърдя - доста промених живота си.

На мен това ми звучи страхотно и мисля, че и със сегашния проблем ще се справиш, щом си овладяла механизма. Хедра ти е дала чудесни насоки за лекарствата, остава да свериш с лекар и да си спокойна, че всичко ще е наред. Леко раждане и успешно кърмене и от мен!
Виж целия пост
# 13
Здравейте отново Simple Smile

сега вече съм МАМА и съм част от вас Simple Smile

имам малко прекрасно момченце което до ден днешен не е хапвало и пийвало друго освен кърма от гръдта ми (на 4 месеца е)
Надявам се до 6ия му месец както до сега да не ми се наложи да се цедя и да си цока само кърма Simple Smile

пия Трилептал в минимална доза и това не прави бебо по-спящ или муден
Напротив!
Пълен е с енергия и все ритка и гука
Колики до този момент не мисля, че сме имали

Мисля, че долу започва да му расте зъбче
...

Вдигнах темата първо за да отговоря на всички мили майчета които се отзоваха на въпроса ми когато бях бремена
и второ за да дам отговор на майчета имащи моя проблем и ползващи търсачката на форума ни Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Честито и браво за силата и куража! Много ме разчуства и стопли темата ти!
Честита нова година и да сте все така здрави и щастливи с бебчо!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия