Кое е това, което ви отвежда в театралния салон?

  • 11 334
  • 37

Анкета

Това, което ме отвежда в театралния салон е:

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 07 мар 2018, 01:30

Любопитно ми е кои са поводите да ходите на театър. Ще се радвам да споделите размисли по този въпрос.
Виж целия пост
# 1
И трите дядо попе, и трите!
Защо няма опция за всички заедно?

И желанието за духовна храна, за разнообразие, скуката, любопитството.
Виж целия пост
# 2
От доста години насам няма нещо, което да е в състояние да ме вкара в български театрален салон. Дори два автомата "Калашников", опрени в гърба ми няма да могат. Ако обаче дойде тук една постановка на ББС, Шекспир например, ще вляза в залата на бегом. За сметка на това, съм виден разоряващ се вследствие закупуване на билети за концерти. Правя го заради емоцията на живото изпълнение. Перфектен студиен запис мога да слушам и от дивана с чаша вино в ръка, но живото изпълнение е нещо съвсем друго.
Виж целия пост
# 3
когато бях малка, мама ме водеше на куклен театър. Като ученичка ( много съм благодарна за което), учителката по история ни водеше много често. Така за мен театъра е като естествена част от живота. Обичам атмосферата там, хората, ентусиазма, с който съм заредена след постановката.
ПС - не мога да кажа същото за българските сериали/филми.

ПС2 - гласувах за третата опция - жанр. Бих отишла и ако приятел ми препоръча някоя постановка.
Виж целия пост
# 4
На български филм или театър с български актьори ще вляза само с насочен пистолет към мен.
Виж целия пост
# 5
Ясно е защо ходим на театър, но питането ми е по-скоро свързано с това как избираме на коя постановка да отидем.
Виж целия пост
# 6
Жанр, режисьор, актьори. Така избирам.
Виж целия пост
# 7
Тъй като не харесвам начина, по който играят българските актьори, единственият фактор, който има значение при мен, е горещата препоръка на приятел. И въпреки това ходя рядко, предпочитам да насочвам пари за друг вид интелектуална храна.
Виж целия пост
# 8
Тъй като не харесвам начина, по който играят българските актьори, единственият фактор, който има значение при мен, е горещата препоръка на приятел. И въпреки това ходя рядко, предпочитам да насочвам пари за друг вид интелектуална храна.
+1
Виж целия пост
# 9
Българските актьори, с много малко изключения, не играят. Те декламират.
Виж целия пост
# 10
   И трите опции избирам при анкетата.

   Обичам да посещавам обществени мероприятия. Харесвам да ходя на театър. Причината е любопитство и разнообразие. Посещението на театър е един вид "духовна храна". В театъра можеш да се запознаеш и с други хора. Който обича да ходи на театър, обясненията са излишни. Това е един вид копнеж и желание да изгледаш една хубава театрална постановка, както когато се чете една хубава книга. Любовта към театъра се заражда още в детската възраст. Обичам да ходя и на опера. Но установих, че много малко хора харесват операта. Имаше един цитат от филма "Хубава жена" - когато се отиде за първи път на опера "Или се влюбваш, или я намразваш завинаги!".


Жена

Мнения: 3 325
Jennifer_w
Re: Кое е това, което ви отвежда в театралния салон?
♥0 нд, 25 фев 2018, 13:00 #11
Цитирай Редактирай
Цитат на: BigCityNights в нд, 25 фев 2018, 11:26
Ясно е защо ходим на театър, но питането ми е по-скоро свързано с това как избираме на коя постановка да отидем.

   Избирам на коя театрална постановка да отида - първо, заглавието ме привлича внимание, второ се зачитам в афиша вече - кои актьори играят и в някои афиши има резюме на самата театрална постановка.
Виж целия пост
# 11
Обикновено препоръка на приятел (който споделя вкуса ми за постановки). Понякога препоръка на приятел може да ме откаже да отида на постановка. Laughing

Не пропускаме постановките на National Theatre Live в Cinema City. Не е същото като да гледаш актьорите на сцената пред теб, но играят великолепно и завладяващо. Съвсем откровено си признавам, че съм фен на английската школа - и за театър, и за опера, и за балет. Особено за опера и балет, разликата в режисурата е от земята до небето между Софийската опера и спектаклите на ROH.

ПС - ако мислите, че актьорите декламират, трябва да посетите някоя опера - усещането е, че все едно гледам концерт с декори. Няколко души стоят прави на сцената и пеят за някакви драматични емоции, но има невероятен дисонанс между израженията им и езика на тялото и либретото. Чудила съм се дали разбират какво пеят всъщност, сигурно да, но не им личи. Laughing Толкова ми беше скучно, че гледах оркестъра и диригента през половината време.
Виж целия пост
# 12
Нищо.
Като дете ненавиждах постановките, като възрастен съм гледала реклами на различни, само като чуя интонацията ми минава интереса.
Виж целия пост
# 13
Съвсем откровено си признавам, че съм фен на английската школа - и за театър, и за опера, и за балет.
Да! Да! Да!
Виж целия пост
# 14
О, да, разликата между английската школа и нашата е с размерите на галактика. Същото е и с операта. Миналата година гледах запис на Метрополитън опера, несравнимо е. При някои се получава естествено и не усещаш, че играят до степен, в която грабват и теб в сюжета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия