Барбекю - помагайте!!!

  • 1 762
  • 21
Ще ходим на барбекю в събота и всеки трябва да си донесе яденето и пиенето. Никога не съм правила или присъствала на барбекю Shocked - градско чедо съм, в България живеех в блок и подобни екзотики са ми непознати. И в готвенето сега прохождам  chef.

Мъжът ми, въпреки че е шотландец, се оказа, че и той няма идея каква мръвка да купим и изобщо какво newsm78. Само знам, че ще има 2 големи барбекюта, които се осигуряват за онези, които няма да си носят собствени, като нас. Дайте акъл какво да купя и там какво да го правя - и ако може,  да е лесно за приготвяне  Praynig

Много ще бъда благодарна за всички съвети  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Вземи идея от готварската книга на БГ-МАМА!  bouquet
Виж целия пост
# 2
За месото:
1. Пилешки крилца
2. Наденички
3. Свински пържоли
За гарнитура:
1. Картофи - измиваш, подсушаваш, увиваш във фолио и печеш
2. Гъби - махаш пънчетата и направо печеш
3. Царевица
Можете да си направите и шишчета - редуваш пилешко, чушка, тиквичка, лук, пилешко, чушка и т.н.
Приятно изкарване!
Виж целия пост
# 3
От месата бих добавила пилешки бут4ета. Може и кюфтенца (ако ти се занимава).
Хубаво е да овкусите месото от вкъщи - подправките престояват и става по-вкусно.
Може да си приготвиш и салатка - нарязана от вкъщи или на място.
Една диня за десерт - тръпката (оцапването) е много интересна за децата.
Алкохол, безалкохолни, вода.

От домак. гл. т. - не забравяй еднократни 4инии, прибори, покривка, сол, пипер, олио, оцет (ако ще има салата), руло paper towels.
Ние ходим на такива мероприятия редовно и вси4ко гореописано (без храната) си стои приготвено в хладилната 4анта.

Олеле, ти питаш само за месото, пък аз ти направих пълен списък  ooooh!

Снежи, мерси за идеята за гъбките. Още дове4ера ще ги пробвам  Hug
Виж целия пост
# 4
Олеле, много съм ви благодарна - спасявате ме страхотно!!!   bouquet
За наденичките не знам, не съм намерила свястни досега, има едни гнусни кренвирши, пълни с мазнина, дето не ги понасям, но идеята за пилешки крилца, бутчета, кюфтета или пържоли не е лоша. Как се пече месото на барбекю - маже ли се с нещо или?

Снежи, царевицата печеш ли я там или си я приготвяш от вкъщи? Мъжът я ми обича иначе.

Гери, много полезни съвети ми даваш. Не питам само за месото, ами за всичко, свързано с барбекюто. За другото можеше и да се сетя, ама за подправките за салатата сто процента щях да забравя  Laughing

Ако се сетите за друго - давайте. На мене трябва да ми се обяснява с крушки и с черешки  Joy

А, и друго - май трябва да си носим въглища - това пък какво е? Май се купуват пакетирани, но не съм търсила още. Има ли разновидности?
Виж целия пост
# 5
Отиди в супера и раzгледай месата, все Ще ти хареса неЩо. Няма начин да няма готово приготвени неЩа zа скара, в смисъл пържоли в раzни видове маринати и подправки според вкуса, ШиШчета, наденички. Поне тук в Германия по това време в суперите е пълно с най_раzлични такива вкуснотии, които само трябва да се метнат на скарата и после да се хапват, но тук барбекюто е неЩо като народен "спорт" и предлагането е голямо, неzнам при вас как е, но не може ниЩо да няма Wink ВъглиЩа съЩо има в раzлични раzфасовки и си пиШе на тях, че са zа таzи цел.
Приятно иzкарване Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Освен това което са ти споменали момичетата, можеш да направиш нещо много вкусно и ефектно...

В парчета алуминиево фолио (по-добре на 2 пласта) редиш парче сирене (фета, моцарела...друго бяло сирене), тънък резен домат, пак резен сирене, пак домат. Отгоре слагаш малко босилек и мъничко зехтин. Завиваш фолиото като вързопче. Можеш да направиш така по вързопче за всеки предварително от предната вечер и после на барбекюто направо печеш. Става бързо и мнооого вкусно.
Гъбките на барбекю можеш да направиш и пълнени - по-големички пресни гъби им махаш пънчето, обръщаш с шапката надолу и слагаш парче сирене тип кашкавал (някакво по-мекичко). Печеш пак директно на барбекюто.
Ако обичате чесън , можеш да изпечеш директно небелена глава чесън или обелени скилидки чесън със сол и зехтин пак в пакетчета от фолио.
Виж целия пост
# 7
Във всички по-големи магазини има секции с неща за барбекю, от там можеш да си купиш и въглищата, и чиниите и приборите, покривката. А за маняци има какви ли не още нещица.
Въглища има различни, аз купувам такива които са напоени с течност за по лесно запалване. Има и такива които не са напоени, но за тях отделно трябва да си купиш течност, иначе е почти невъзможно да се запалят. Може и запалка за барбекюто да си купиш.
Свежите салати обикновено си ги режа в къщи, точно преди да тръгнем, а там на место само им слагам подправките.
Може да си направиш шишчета с месо и зеленчуци, ако ще носите пържолки може и само от зеленчуци - тиквички, гъбки, чушки, лук, морковчета. Освен царевица, може да си носиш и чушки, обикновено ги печем най-накрая. Може да си направиш и шишчета от нарязани плодове.
А и празна кутия за изпечените нещица да си носиш, че аз оня ден това бях забравила.
Виж целия пост
# 8
Царевиците се пекат направо върху барбекюто. Освен това много вкусни стават и тиквичките - нарязваш ги надълго, с дебелина не повече от 1 см. и печеш. Ако не намериш в магазина мариновано месо, можеш в къщи да оваляш парченцата във вегета (не много, че стават много солени) или ги оставяш да покиснат в малко вино, соев сос и някаква подправка. За барбекю също са подходящи и свински ребърца. Задължително ще ви трябват и специални прибори за барбекю - нещо като голяма вилица, голяма щипка и т.н. - продават ги в комплект във всеки по-голям магазин. Не забравяйте и голямо шише с вода за миене.
Виж целия пост
# 9
ако не намериш готово мариновано месо. купи обикновено и го оваляй в кисело мляко или майонеза с лук и каквито обичаш подправки. остави го да престои една нощ в хладилника. супер крехко става. задължително сложи малко мазнина върху месото за да не залепва.
Виж целия пост
# 10
Милла, за теб незнам, но аз събрах доста нови идей за това какво може да се направи на барбекюто.  Peace Особено пълнените гъбки и сиренето със зеленчуци във фолио, звучат страхотно апетитно с пресни зеленчуци. Благодаря Ви Момичета за оригиналните идей! Hug
Виж целия пост
# 11
На барбекюто можете да метнете и риба и скариди и лангусти Flutter Никак не е зле, а момичетата вече са споменали за щанда в почти всеки голям магазин отделен за барбекю Wink
Можете да вземете и зелена салата, накъсваш листата, прибавяш сос от горчица+зехтин+къри+сол+черен пипер+оцет vinaigre balsamique/много е просто-разбъркваш всичко това/, добавяш малко натрошени орехи и ето ти чудна салатка.chef
Хайде приятно изкарване, а пък после се похвали вкусно ли беше и как изкарахте? Party
Виж целия пост
# 12
Момичета, златни сте!!!  Hug

Копирам съветите ви, правя си списък и тръгвам по суперите. Да си призная, не съм забелязала да има специална секция за барбекю тука при нас, ама не се подписвам  - не съм търсила. Ще видя и ще пиша какво е станало.   bouquet
Виж целия пост
# 13
Можеш да погледнеш и тук:

http://www.foodnetwork.com/food/et_pa_backyard_bbq

http://www.foodnetwork.com/food/et_sl_grilling

Виж целия пост
# 14
Оох,прияде ми се и на мен! Grinning

Царевичката на ВВQ става супер,както и всякакъв вид зеленчук.Аз най-обичам обаче малки бутченца(по-едрата част на крилата newsm78),пилешки,свински пържолки,шишчета и кюфтенца! Laughing Катрофките във фолио,както е прдложила Снежи стават божествени,но ние ги бутаме доректно в жарта(ако ВВQ-то е на газ не става Wink)Избираш по-малки картофчета с тънка кожица или ако не намериш по едрите ги режеш на половина и увиваш в метално фолио.Като се изпекат добре ги разрязваш и на всяка половинка слагаш по парче масло и сол,ммм! Crazy
Салатката може да си я нарежеш предварително и там само да си я овкусиш!  chef
Приготви си наилонова покривка за масата,салфетки,прибори,подправки,одеало за земята,топки,фризби и други игри за децата.Ааа и най-важното-много студена бира! Mr. Green
Весело изкарване! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия