Детската градина и дете на 2г. и 8 месеца!

  • 1 393
  • 13
По моите сметки, когато синчето ми стане на 2г. и 8 м. ще се опитам да го дам направо в детската градина и да прескочим яслата  Wink Какво ще кажете по въпроса, казаха ми, че понякога вземали и по-малки деца? Рано ли е според вас? И дали ще се справим догодина по това време? Нямам възможност да го гледам до 3 г., а за няколко месеца не ми се вижда удачно да го местя само от ясла в градина Thinking
Виж целия пост
# 1
знам , че има в някои ДГ група "Вариант" за деца около 2г6-7м, аз също съм пред същия въпрос , но госпожа-директорката ми каза , че септември ще реши дали може да го приеме.....а по принцип съм детето да си е с набора.
Виж целия пост
# 2
Октоври месец 2003та записах Дияна на ясла. Беше на 2.8г. Аз също мислех, че ще запишат в 1ва група в градината, но я оставиха в яслата. Да вървяла с наборите си.
Имам позната, чиято дъщеря беше в същата градина. Тя каза, че Хелика са я записали направо в градината, макар да е нямала навършени 3г.

Записват в градина и деца под 3г възраст, но не знам по какъв критерий определят дали става или не става детето за градина. Или е по лична преценка на директорката.
Виж целия пост
# 3
Боян тръгна на ясла на 1 година и 5 месеца. Сега през септември ще бъде на 2 години и 5 месеца и неговата учителка каза, че наесен ще са в първа група.
Виж целия пост
# 4
Лилия тръгна на 2г. и 3 м. направо на градина, нямаше проблеми, нито с общуването с децата, нито с обслужването. Затова пък "повтаря" групата тази година, за да може да върви с набора си. Всичко зависи от детето и от директорката на градината (дали ще иска да го вземе на тази възраст и въобще дали има такава практика в градината да ги вземат по-малки).
Виж целия пост
# 5
а аз разбрах, че си има законово положение деца навършили 2г8м да ги приемат в 1-ва група Thinking
Виж целия пост
# 6
Ние на 2г4м. го записахме на градина.Нямаше никакви проблеми с обслужването.Тази година ми предложиха да е пак 1-ва група, за да върви с наборите,но аз отказах.Децата свикват много бързо,хем така се учи по-добре.
Виж целия пост
# 7
             Моя приятелка записа детето си 2г и 7м директно на градина. Условията са детето да се храни само, да си казва за пика и ака , все неща в този род. / предавам думите й, ние сме още на ясла /
Виж целия пост
# 8
Директорката сама ми каза, че от септември, когато Рая ще е на 2 г. и 8 м. ще я вземе в първа група. Не си струвало тъкмо да свикне детето в яслата и да трябва да се прехвърля.
Виж целия пост
# 9
Моето детенце също тръгна на 2.8 месеца в първа група. Нямаше проблем със свикването, само сега се чудя дали да повтаря първа група или да си върви напред с госпожата и децата...
На мен ми отказаха да я вземат в ясла щото била голяма, а в градината не я искаха че била малка, но все пак директорката се съгласи някак си да я вземе...
Мисля, че по закон навършилите 2.8 месеца могат да се запишат в първа група -вариант или нещо такова ако има в градината.
Моя съвет е да се опиташ направо в градината..
Виж целия пост
# 10
Моята щерка тръгна на детска градина на 2 г. 9м., защото е родена в края на годината. Иначе си беше с нейните наборчета, но  беше най-малкото и дребно детенце. Беше ми много мъчно като я гледах такава мъничка. Иначе я записаха без проблем.
Виж целия пост
# 11
Рано ли е според вас? И дали ще се справим догодина по това време?

Не е рано. Нашият син го приеха в I група на 2г. 9 м. Принципът е да приемат децата, които навършват 3 г. през текущата година. Вярно, че едни са родени януари и вече са по на 3 и 6-7 месеца, а други нямат още 3, но това е законовото положение.

За справянето - ако може сам да се храни и се сеща да ходи до оталетна при необходимост - не виждам причина за притеснение. Там постепенно ще се научи сам да се облича и съблича, да си обува и събува обувките. Госпожите и лелите първоначално помагат на по-малките.
Виж целия пост
# 12
И Дени ще тръгне на градина септември месец и ще е на 2г.9м. Родена е декември и въпреки, че няма да е навършила 3г. ще я приемат, за да е с набора си! Мисля, че ще се справят децата, а и аз не виждам смисъл само да се мести детето от едно място на друго за 2-3  месеца! Тъкмо свикне и пак отначало!
Виж целия пост
# 13
Директорката сама ми каза, че от септември, когато Рая ще е на 2 г. и 8 м. ще я вземе в първа група. Не си струвало тъкмо да свикне детето в яслата и да трябва да се прехвърля.

Точно това имам предвид! Така или иначе до 2 г. и 6 м. ще си го гледам аз, какъв смисъл има за два три месеца само да го местя от ясла в градина???
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия